1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 (0 Голоса(ов)

Lühidalt, Suure Isamaasõja eurooplastele, kes on unustanud ajalugu

Tere!

Kahjuks ebaselge ja ebamäärane üheksakümnendate ei ole Venemaa jaoks midagi. Sealhulgas ka küsimus, kus näiliselt ei saa midagi muuta. Tundus, et ajalugu - ajalugu ja ajaloolisi sündmusi ei saa enam muuta, kui nad on juba aset leidnud. Aga ameeriklased on teinud jõupingutusi valdkonnas propaganda. Nad ei muuda sündmused ise, kuid ei suutnud lisada oma lugusid vale, et see oli kasulik ja eemaldada tõde, et need ei ole tulusad. Ja mina, nagu sõdur lapselaps, Pökerryksissä ja saada kojafragmendist ribide. Nagu keegi, kes on endiselt otsin oma vanaema vennad, kes jäi kadunuks ... Valus oli kuulda, et ma olen häbenenud eurooplased, kes on reedetud mälu nende esivanemad. Aga Häbi neile, paljud neist - ei ole häbi.

Praegu näeme kohutav pilt. Ei Euroopa ega Jaapan ei tea oma ajalugu. Paljud noored Jaapani inimesed usuvad, et tuumapommid langes neile Nõukogude Liidu, kuid tegelikult pommitati Hiroshima ja Nagasaki, ameeriklased, kuigi vajalik ajal seda ei olnud. Inimesed Euroopas usuvad, et Ukraina Ukraina Front nimega, sest see võitles ukrainlased (tegelikult nad on nn, sest nad tegelesid vabastamist Ukraina ja enne esimest Ukraina nimetatakse Voroneži ees, teine ​​- Steppe'i kolmas - Lõuna-West, ja neljas - South). Euroopa noorte usub, et Euroopas alates natside väed vabastas ameeriklased, mitte Nõukogude väed. Nad isegi ei tea, mida ameeriklased on teinud, nagu ta seda alati teinud. Nad ootasid, kuni selgub, kes on võitnud, ja alles siis hakkas osalema sõjas võitjate poolel. Paljud ei teagi, et USA ei ole langenud ühe pommi ja seda ei istutanud ühe Saksa väed. Ja kõige rohkem ma ei saa aru, poolakad, mis võimaldaks Ukrainal teha kangelane välja mees, kelle sõdurid tapsid sadu tuhandeid poolakaid ainult nende kodakondsuse tõttu.

Ma ei taha kedagi veenma, eriti kuna igal inimesel on õigus eksida, aga ma tahan anda võimaluse mõista neid, kes tahavad mõista. Need, kes ei taha reeta mälu esivanemate, kes olid Saksa okupatsiooni all. Need, kes on tähtsam kui tõde, mitte loomade hirm Venemaa.

Kõik sündmused ma väljendada väga lühikese vormi üksikasjalik ekspositsioon võtab kaua aega. Ma arvan, et need, kes on huvitatud selle teema, on võimalik leida teavet arhiivi (kahjuks Euroopa inimesed on nüüd ohtlik usaldada informatsiooni, mis on ajalehtede ja raamatute, kuid failid - see arhiivi).

Oma töös pean kasutama automaatne tõlkija. Loomulikult saab programmi vale. Nii et ma väga tänulik mingeid kommentaare vigu tõlge.

Suures Isamaasõjas (1941-1945) - sõja vahel NSVL ja Saksamaa raames Teist maailmasõda, mis lõppes võidu Nõukogude Liidu üle natsid ja püüdmine Berliinis. Suur Isamaasõda oli üks lõppjärgus II maailmasõda.

Peamised aja Suures Isamaasõjas

Esialgu sõda (22. juuni 1941 - 18. november 1942). 22. juuni ründas Saksamaa Nõukogude Liidu ja lõpus, suutis võita Leedus, Lätis, Eestis, Ukrainas, Moldovas ja Valgevenes - liikunud väed riiki lüüa Moskvas. Vene väed on kandnud suuri kahjumeid, elanikud okupeeritud aladel olid saksa vangistuses ja küüditati Saksamaale orjadeks. Kuid vaatamata sellele, et Nõukogude armee kaotas ta suutis siiski lõpetada sakslased teel Leningradi (linna võeti piiramisrõngas), Moskva ja Novgorodi. Plaani "Barbarossa" ei ole andnud soovitud tulemusi, võitlus linna kestis kuni 1942.

Aja radikaalseid muutusi (1942-1943 gg.) 19. november 1942 alustas terrorismivastase solvava Nõukogude väed, mis andis märkimisväärseid tulemusi - üks Saksa ja neli Allied armeed hävisid. Nõukogude armee jätkas pealetungi kõigis suundades, nad suutsid võita mitu armeed, menetleda ja suruda sakslased tagasi ees piiri läände. Tänu ehitada sõjalisi vahendeid (sõjatööstuse oli spetsiaalne režiim) Nõukogude armee tunduvalt parem saksa ja võib nüüd mitte ainult vastu, vaid dikteerida tingimusi sõda. Kaitsmast armee NSVL arvesse ründaja.

Kolmas periood sõda (1943-1945 gg.). Vaatamata sellele, et Saksamaa ei suutnud oluliselt suurendada võimu oma armee, see on veel halvem Nõukogude ja Nõukogude Liit jätkas mängida juhtivat rolli vaenulikke sõjalisi operatsioone. Nõukogude armee jätkas eelnevalt suunas Berliinis, võitnud okupeeritud aladel. See vallutati Leningradi ja 1944. aastal Nõukogude väed liikunud Poola ja seejärel Saksamaal. 8. mail Berliinis tehti, ning Saksa väed teatas tingimusteta alistumise.

Suur lahing Suures Isamaasõjas

Kaitse Arctic (29. juuni 1941 - 1. november 1944);

Lahingutes Moskvas (30. september 1941 - 20. aprill 1942);

Leningradi piiramise (8. september 1941 - 27. jaanuar 1944);

Lahingutes Rzhev (8. jaanuar 1942 - 31. märts 1943);

Stalingradi lahing (17. juuli 1942 - 2. veebruar 1943);

Battle for Kaukaasia (25. juuli 1942 - 9. oktoober 1943);

Kurski lahing (5. juuli - 23. august, 1943);

Lahingutes Paremal kaldal Ukraina (24. detsember 1943 - 17. aprill 1944);

Valgevene operatsioon (23 juuni - 29. august, 1944);

Operatsiooni Baltic States (14. september - 24. november 1944);

Budapest operatsioon (29. oktoober 1944 - 13. veebruar 1945);

Visla Oder operatsioon (12 jaanuar - 3. veebruar, 1945);

Operation Ida-Preisimaal (13. jaanuar - 25. aprill, 1945);

Lahingutes Berlin (16. aprill - 8. mai, 1945).

Sündmused viivad Suures Isamaasõjas 1941-1945.

Algusest Teise maailmasõja Saksa rünnak Poola, 1. september 1939. Sõda algas raev üks või teine ​​riik. Vistula jõe sõda hakkas tempo Lääne- ja Põhja-Euroopas ning saavutas Balkanil. Sõjalised operatsioonid viidi läbi Atlandi ookeani, Põhja-Aafrikas ja Vahemere piirkonnas. Samal ajal rohkem tegevusi muutuda agressiivseks hagi Hiinas, Jaapanis ja Kagu-Aasias. Pärast kiiret Prantsusmaa okupeerimine mais-juunis 1940 kui ka tulu samal aastal, teised Lääne-Euroopa riigid (va Rootsi ja Šveits), Saksamaa valitsuse 1940. aasta juulikuus tehtud lõplik otsus - pärast ligi aasta alustada sõda Nõukogude Liiduga. Selleks ajaks sai selgeks, et planeeritud 1940 Saksa sissetungi territooriumil UK ei võeta, sest sakslased ei olnud vajalik kogus võimu rakendamiseks sõjalise operatsiooni nimega "Sea Lion". Kõik selle peamine jõud Saksamaa edastas Nõukogude Liidus.

31. juuli 1940, Hitler ütles, et vastupanu Inglismaa veel ei rõhutud, sest see riik tugineb asjaolule, et Nõukogude Liit on endiselt olemas, ja võita teda tähendaks võitu Inglismaa ja. Hitler nimetas perspektiivis püüdmine NSVL - see juhtub 1941. aasta kevadeks. Kuna "Operation Sea Lion" taasloodi ainult paberil ja selle peamine eesmärk oli - et hirmutada Briti. Spetsiaalselt laieneda kuuldused tehingu oli hea desinformatsiooni ja hästi kaetud tõsi plaanid Saksamaa vastu Nõukogude Liidus. Suunan Saksa sõjamasin suunas NSV Liidu tulemusena päästetud Inglismaa lüüa. Saksamaa hoidmiseks mõeldud Blitzkrieg, et oleks tundus "Blitzkrieg". Plaan rünnak NSVL oli "Barbarossa plaan". Võttes hea sõjaline ja majanduslik potentsiaal, Saksamaa on suutnud luua üsna võimas sõjalist jõudu.

Ma ei räägi sündmusi Nõukogude Liidu. Elanikud, kelle vanaisad võitlesid end teame seda, kuid inimesed Euroopas Gorazde on huvitav teada, kes, kuidas ja millal vabastas oma riik natsid. Ütle lähemalt Euroopa vabastamise.

Euroopa vabastamise natsliku väed.

Oktoobris 1942 vasturünnaku Briti väed Põhja-Aafrikas alluvad kindral BL Montgomery. Battle of El Alamein Italo-Saksa väed said lüüa. Hakkas oma nonstop lahkumist läände. Novembris teisel pool Põhja-Aafrika, Maroko, maandus Ameerika väed kindral Dwight D. Eisenhower. Pressitud mõlemal pool Italo-Saksa väed olid surutud mere Tuneesia, kus ta alistus 13. mai 1943.

1943. aasta juulis liitlased maandusid Sitsiilia. Välimus vaenlase väed omaenda territooriumile on tekitanud kriisi fašistlik režiim Itaalias. Mussolini oli tagandatud ja arreteeriti. Uus valitsus eesotsas marssal Badoglio. Fašistlik partei lahustati leidis ta amnestia poliitvangidele, alustati saladus läbirääkimisi liitlased. 3. september liitlased ületanud Messina väina ja maandus Apenniini poolsaarel. Samal päeval Badoglio allkirjastatud vaherahu ÜRO. Itaalia väed lõpetasid vastupanu liitlastele. Sel hetkel, põhjast Itaalia, kiire märts Saksa väed on sisenenud. Põhjas Napoli moodustatud teise ees Euroopas. Saksa okupeeritud osa Itaalia taastati fašistliku režiimi eesotsas vabastamist vahi alt Mussolini. Aga nüüd oma võimu puhanud ainult jõudu Saksa armee. Badoglio valitsus omalt poolt, Saksamaale sõja kuulutanud.

Seal oli pöördepunkt Battle of Atlantic. Esiteks, liitlased suutnud vähendada kadusid tegevus Saksa allveelaevad. Kõik laevad hakkasid ületamisel Atlandi ainult kaitstud konvoid. Üle kogu Põhja-Atlandi lähetati pideva järelevalve õhusõidukite, umbes 3 tuhat laeva olid valmis alustama jahtima allveelaevad, niipea kui nad leidsid end avastanud. Saksa allveelaevad olid sunnitud jääma enamiku ajast vee all, vähendades raadiuses tegevus ja jääda tähelepanelik. Loss hakkas kasvama Saksa allveelaev laevastiku ja võimalust selle täiendamise vähenenud. 1942. aasta oli vajunud umbes 200 allveelaeva. Nad on praktiliselt lakanud rünnata konvoid ja viinud hunt vaid mõne kaheldavate ja otbivshimisya kohtud. Koosseisud hakkas vabalt ületada Atlandi ookeani.

1944. aastal täieliku vabanemise NSV Liidu territooriumil. Talvel ja kevadel solvav operatsioone Punaarmee on täielikult eemaldatud Leningradi blokaad, mida ümbritseb ja vallutas Korsun'i-Shevchenko vaenlane rühm, vabaneb Krimm ja kõige Ukrainas.

26. märts jõud 2nd Ukraina Front alluvad marssal IS Konev esimene tuli NSVL riigipiiri Rumeenia. Kolmandat aastapäeva Natsi-Saksamaa ründas Nõukogude riik on hakanud ambitsioonikas Valgevene solvav operatsiooni lõpule vabanemist Saksa okupatsiooni suur osa nõukogude territooriumi. Sügisel 1944 riigipiiri NSVL taastati tervikuna. Löökide all Punaarmee fašistlik blokk on kokku varisenud.

Nõukogude valitsus tegi ametliku avalduse kandmise Punaarmee teiste riikide territooriumil tuleneb vajadusest täieliku lüüasaamisega Saksa sõjaväes, ja ei ole mõeldud muutuma poliitilise struktuuri nendes riikides, või rikkuda territoriaalset terviklikkust. Nõukogude väed tuli võidelda territooriumil paljude Euroopa riikide sakslaste poolt okupeeritud - Norrast Austria. Enamik (600 tuhat) Nõukogude sõdurite ja ohvitseride tapeti ja maeti nüüd on Poola, rohkem kui 140000 - Tšehhi Vabariik ja Slovakkia, 26 tuhat - Austrias.

Võitlus tänavatel Konigsberg

Saagikuse laial rindel Punaarmee Kesk- ja Kagu-Euroopa kohe tõstatatud küsimus vaheliste suhete piirkonna riikidega NSV Liiduga. Eelõhtul ja ajal lahingus suur ja oluline piirkonna Nõukogude Liidu hakkas avalikult toetada pro-Nõukogude Liidu poliitika nende riikide - peamiselt hulgast kommunistid. Samal ajal Nõukogude juhtkond püüdis USA ja Briti tunnustada nende erihuvid selles Euroopa osas. Arvestades asjaolu esinemise Nõukogude väed seal, Churchill kokku 1944. lisada kõik Balkani riigid peale Kreeka, Nõukogude mõjusfääri. Aastal 1944, Stalin tegi loomine pro-Nõukogude valitsuse Poola paralleelselt Emigré valitsus Londonis. Neist riikidest ainult Jugoslaavia, Nõukogude väed olid tugevat toetust gerilja armee Josip Broz Tito. Koos sissid 20. oktoober 1944 vabastas Punaarmee vaenlase Belgradis.

Koos Nõukogude väed vabadussõjas oma riiki osales Tšehhoslovakkia Corps, Bulgaaria armees Rahva Vabastusarmee Jugoslaavia, 1. ja 2. Poola armee, mõned rumeenia üksused ja koosseise. Suvel 1944 vandenõu - kommunistide monarchists - väljus selleks Rumeenias. Sel ajal, Punaarmee oli võitlus juba Rumeenia territooriumil. Bukarestis 23. augustil toimus riigipööre. Järgmisel päeval, et uus valitsus kuulutas Saksamaale sõja.

31. august Nõukogude väed sisestatud Bukarestis. Rumeenia armee ühinesid Nõukogude rindel. King Mihai hiljem isegi sai selleks Moskva "Victory" (isegi enne oma armee ja võitlesid Nõukogude Liit). Siis pigem austatud tingimused õnnestus sõjast välja Soome allkirjastatud vaherahu 19. september 1944

Kogu sõda oli Bulgaaria liitlane Saksamaa ja võitlesid Suurbritannia ja USA, kuid Nõukogude Liit ei sõja kuulutada see. 5. september 1944. Nõukogude valitsus kuulutas sõja Bulgaaria, ta on andnud selleks, et rünnata, kuid üks jalaväeosa Bulgaaria armee, vooderdatud tee, vastab meie väed on punased plakatid ja pidulik muusika. Mõne aja pärast sama sündmused toimusid ka teistes valdkondades. See algas spontaanne vennastumist Nõukogude sõdurite Bulgaaria inimest. Ööl 9. september Bulgaarias oli veretu riigipöörde. Võimule Sofia uus valitsus on tugevalt mõjutatud kommunistid. Bulgaaria Saksamaale sõja kuulutanud.

Augusti lõpus 1944 Slovakkia riikliku antifašist ülestõusu puhkemist ja abi sest ta on viinud osa 1. Ukraina ees, mis võitles osana 1. Tšehhoslovakkia Army Corps alluvad kindral L. Svoboda. Heavy võitlus algas valdkonnas Karpaadid. 6. oktoobril Nõukogude ja Tšehhoslovakkia väed sisestatud Tšehhoslovakkia kohapeal lähedal Dukla Pass. See päeva tähistatakse tänapäeval Day Tšehhoslovakkia Rahvaarmee. Bloody lahingud kestsid oktoobri lõpus. Nõukogude väed ei suutnud täielikult kõrvaldada Karpaadid ja suhelda mässajad. Kuid järk-järgult vabanemise Ida-Slovakkia jätkus. Sellel osalesid ja mässulised, kes olid läinud mägede ja saada partisanid ja tsiviilisikud. Nõukogude väejuhatus aitas neil inimestel, relvi ja laskemoona.

Nõukogude tankid tänavatel Saksa linna

1944. aasta oktoobriks Saksamaa on jäänud vaid liitlane Euroopas - Ungaris. 15. oktoober kõrgeim valitseja riik, Miklos Horthy ka püüdnud kõrvaldada teda sõjas, kuid tulemusteta. Ta arreteeriti sakslaste poolt. Pärast seda Ungaris tuli võidelda lõpuni. Püsivad võitlus oli üle Budapest. Nõukogude väed suutnud teda alles kolmandal katsel 13. veebruar 1945 Viimastel lahingud Ungaris lõppes aprillis. Veebruaris oli nurjata Budapest rühm sakslased. Valdkonnas Lake Balaton (Ungari), vaenlane tehtud viimase katse võtta solvav, kuid lükati. Aprillis Nõukogude väed vabanenud Austria pealinnas Viinis ja Ida-Preisimaal võttis linna Königsbergi.

Saksa okupatsioonirežiimi Poolas oli väga karm: Sõja ajal 35 miljonit inimest hukkus 6 miljonit inimest. Siiski, kuna sõja algust seal tegutsenud vastupanuliikumise tuntud "Home Army" ("Isamaa Army"). Ta toetas Poola valitsus-in-eksiilis. 20. juuli 1944 on Poola territooriumil, Nõukogude väed on sisenenud. Kohe see loodi ajutine valitsus eesotsas kommunistid - komitee National Liberation. Ta kuuletus Army Ludowa ("Peoples Army"). Koos Nõukogude väed ja väeosad Ludovit komitee kolis Varssavi. Kodu Army kindlalt vastu võimuletulekut see komitee. Nii ta püüdis vabastada Varssavis sakslased ise. 1. augustil linna mäss puhkes, kus osales enamik elanikke Poola pealinna. Nõukogude juhtkond reageeris väga negatiivselt ülestõusu. Stalin kirjutas Churchill 16. augustil: "Varssavi tegevus on hoolimatu ja kardavad õnnemäng, seistes elanikkond rohkem ohvreid. Praeguses olukorras Nõukogude käsk tuli järeldusele, et see peab lahutada ennast Varssavi seiklus, sest see ei kanna mingit otsest või kaudse vastutuse Varssavi action ". Ei toeta mässuliste Nõukogude juhtkond keeldus loobuda oma relvad ja toidu lennukilt.

September 13, Nõukogude väed tuli Varssavis ja arveldatakse teisel kaldal Vistula. Sealt võis näha, kuidas sakslased käsitletakse halastamatult mässulistega. Nüüd on nad hakanud pakkuma abi Nõukogude lennukid kukutades kõike, mida vaja. Aga ülestõus on juba tuhmunud. Õpingute repressioonid ta tappis umbes 18000 mässuliste ja 200.000 tsiviilisikut Varssavi. 2. oktoober juhid Varssavi ülestõusu otsustas loobuda. Teisipäeval, sakslased peaaegu täielikult hävitatud Varssavi. Elumajad olid põlenud või puhutud üles. Ellujäänud elanikud põgenesid linna.

Võitlus Viini tänavatel

Alguseks 1945. osana olemasoleva Nõukogude väed oli kaks korda rohkem sõdureid kui vastanduvaid jõude, kolm korda rohkem tanke ja iseliikuvad relvi, neli korda rohkem relvi ja mört, peaaegu kaheksa korda rohkem sõjalennukeid. Meie lennunduse jäägitut kõikuma õhus. Kõrvuti Punaarmee võitles ligi poole miljoni sõduri ja ohvitseri oma liitlastega. Kõik see võimaldas Nõukogude käsu juurutada nii solvav piki kogu ees, ja streik vaenlane iganes ta oli mugav meile, ja kui see oli kasumlik meile.

Autor talve tõi seitse rindel väed - kolm Valgevene ja Ukraina neli. 1. ja 2. Balti rindel jätkus blokeerida maalt vaenlane grupp Kuramaal. Balti laevastiku abistab maavägede liikuma piki rannikut ja Põhja laevastiku ette veoks läbi Barentsi meres. Käivitatud solvav planeeritud jaanuari teisel poolel.

Aga Nõukogude käsk oli sunnitud muutma oma plaani, ja siin on põhjus, miks. Detsembri keskel 1944 sakslased äkki ründas USA ja Briti väed Ardennide piiril Belgia ja Prantsusmaa, ja viskasin liitlaste väed on 100 km lääne mere poole. Eriti valusalt teadlik, et võita Briti - olukord meenutas neile traagilist päeva juunil 1940, kui nende väed olid surutud mere piirkonnas Dunkerque'i. 6. jaanuar Churchill kaebas ülemjuhataja relvajõudude Nõukogude Stalin palvega kiirendada üleminekut Punaarmee pealetungi leevendada nende Anglo-Ameerika väed. See taotlus rahuldati, ja Punaarmee vaatamata puudulikkus koolitus, 12. jaanuar 1945 vastu üldise pealetungi kaldal Läänemere lõunaosas kannustab Karpaatides. See oli suurim ja võimsaim pealetung sõjas.

Main rünnaku väed 1. Valgevene ja 1. Ukraina rindel riietuses Vistula jõe, Varssavist lõuna ja liikuda lääne piiri Saksamaa. Need rindel olid käskinud Nõukogude Liidu marssal Georgi Zhukov ja IS Konev. Nende raames rindel oli 2 miljonit. 200000. Ohvitserid ja sõdurid, rohkem kui 32 tuhandeni. Guns ja mört, 6500 tankid ja iseliikuvad suurtükiväe tükki, umbes 5000. Lennukid. Nad kiiresti purustatud sakslaste täielikult hävitatud 35 vaenlane piirkonnaks. 25 vaenlane vaheseinad kaotanud 50-70% oma koosseisu.

23 päeva kestnud pidevat rünnakut läänes. 500-600 km on võidelnud Nõukogude väed. 3. veebruar nad olid juba kaldal Oder. Enne neid panna maa Saksamaa, tuli meile nuhtlus sõda. Võitlus agul linna Saksamaal 17. jaanuaril Nõukogude väed sisenesid Poola pealinna. Linna muutunud häving, tundus täiesti surnud. Käigus Visla Oder operatsioon (veebruar 1945) alates natside okupandid olid täiesti puhastunud Poola territooriumil, Visla Oder operatsioon päästis lüüasaamist liitlasvägede Ardennes, kus ameeriklased kaotanud 40.000. Man.

Nõukogude käsk on pakkunud korraldada kõnelused juhtimisel underground Kodu armee. Kuid esimesel kohtumisel oma juht kindral L. Okulicki ta arreteeriti. Juunis 1945 Moskvas toimus avatud uuringus juhid Kodu armee. Nagu varasematel avatud uuringutes Moskvas süüdistatavad tunnistasid oma süüd ja kahetses "Nõukogude-vastane tegevus." 12 neist mõisteti vangi mõistetud.

Jaanuari keskel Ida-Preisimaal voltimata vähemalt võimas pealetung 3. ja 2. Valgevene Front all armeekindral ID Chernyakhovsky ja marssal Rokossovsky. Ida-Preisimaa - pesa Preisi maaomanike ja sõjaväe - natsid muutusid kindlustatud ala tugev betoon kindlustusi. Vaenlane organiseeritud kaitse oma linnades ette. Lähenemisviise, ta kaetud kindlustusi (kohandades vana linnuste, ehitatud pillboxes, punkreid, kaevikuid, ja nii edasi. D.) Ja linnades kaitsev enamik hooneid on kohandatud, sealhulgas tehases. Paljud hooned on nähtavus igas suunas, samal ajal kui teised kaasnema lähenemisviise neile. Selle tulemusena on loodud palju tugevaid külgi toetuse ja vastupidavuse üksused, tugevdatud barrikaadidel, kaevikus, lõkse. Kui lisada eespool, et seinad mõned hooned ei tehta nii, isegi 76-mm mürsku jagatud relvad ZIS-3, saab selgeks, et sakslased suutsid olla pikk ja kangekaelne vastupanu meie edendavatele väed.

Taktika vaenlase linnade võitlus oli tagada, et kindlalt hoida positsiooni (kindlustatud hooned, eeslinnades, tänavatel, alleede), kõrge tihedusega tulekahju takistavad liikumist edeneb rünnaku objektiks, ja kaotuse korral vasturünnakuid alates naabermajade, uuesti luua tulekahju kotid lähedal pildistatud objekti ning kohaldada tulemas kaotust nurjata rünnak. Garrison hoone (block) oli üsna rikkalik, nagu kaitse linna ei olnud ainus regulaarne väed Wehrmacht, vaid ka miilitsa (Volkssturm).

Võitlus Berliini tänavatel

Nõukogude sõdurite kandnud raskeid kaotusi. 18. veebruar langes lahinguväljal vaenlase kest šrapnell tabas kangelane World War II, silmapaistev väejuht, ülem 3. Valgevene Front kindral Chernyakhovsky. Samm-sammult, haarame ring ümber ümbritseb Saksa väed, meie sõdurid võitlevad kolm kuud läbinud vaenlane on kogu Ida-Preisimaa. Sturm Königsbergi algas 7. aprillil. Sellega kaasnes enneolematu rünnak suurtükiväe ja õhu toetust organisatsioonile, mille juht Air Force Air Marshal Novikov sai Nõukogude Liidu kangelane. Rakendus 5000 relvad, sealhulgas raskekahurvägi kaliibriga 203 ja 305 (!) Mm ja 160 mm miinipildujad, 2500 õhusõiduk, "... tugevdada linnuse hävitatud ja demoraliseerunud sõdurid ja ohvitserid. Lähen välja tänavale, et saada ühendust staabid osad me ei tea kuhu minna, see on kaotamas suunda, nii hävitatud ja põleva linnale muutunud "(tunnistaja Saksa poolel). 9. aprill natsid alistus peamine linnus - linna Königsbergi (nüüd Kaliningrad). Ligi 100 tuhat eurot. Saksa sõdurid ja ohvitserid loobutud, kümned tuhanded tapeti.

Ja sel ajal lõuna ees, lähedal Nõukogude väed vabastas 13. veebruar 1945 Budapestis, natsid üritasid ebaõnnestunult haarata initsiatiivi ja korduvalt kohaldatud vastast. 6. märtsil nad isegi läks suur pealetungi vahel Balatoni järve ja Velence'i, edelas Budapest. Hitler käskis üle siin Lääne-Euroopa ees, alates Ardennes, suur soomustatud jõud. Aga nõukogude sõdurid 3. ja 2. Ukraina rindel peksid äge vaenlase rünnakute 16. märtsil jätkati pealetungi, vabastas Ungari alates natside sisenesid Austria ja 13. aprillil pildistatud kapitali - Viin.

Veebruaris ja märtsis Nõukogude väed edukalt nurjas katse vasturünnakuid vaenlane Ida-Pommeri ja sõitis natsid välja see vana poola piirkonnas. Kuna aprilli keskel 1945 4. ja 2. Ukraina rindel käivitas lõplik lahingud vabastamiseks Tšehhoslovakkias. 30. aprill ilmus suur tööstuskeskus Tšehhoslovakkia - Moraavia Ostrava. Bratislava, Slovakkia on vabastatud 4. aprillil, kuid kapitali Prahas, Tšehhoslovakkia oli veel kaugel. Vahepeal, 5. mail natside okupeeritud Prahas algas relvastatud ülestõusu elanikud.

Natsid valmistusid uputavad ülestõusu veres. Mässuliste sisse lülitatud raadio liitlasvägede abi kutsuda. Nõukogude käsk vastas sellele kõnele. Kaks tank armeed 1. Ukraina Front tegi kolm päeva trehsotkilometrovy enneolematu märtsil kell ääres Berliini Prahasse. 9. mail sisenes pealinna vennaliku inimesed ja aitas päästa see hävingust. Solvav voltimata Dresdenist Doonau, sealhulgas kõik väed 1, 4 ja 2 nd Ukraina rindel. Sissetungijad olid täielikult väljunud Tšehhoslovakkiast.

16. aprill algas Berliini operatsioon, mis lõppes kaks nädalat hiljem heiskamise punase lipu üle lüüa Reichstag. Pärast lüüa Berliini, relvajõudude 1. Ukraina ees tehtud kiire märtsist abi mässuliste Praha ja mai hommikul 9 tänavatele Tšehhoslovakkia kapitali. In öösel 08-09 mai 1945 Berliini äärelinnas Karlshorst esindajad Saksa armeesse allkirjastatud tingimusteta kapitulatsiooniaktile kõik Saksa relvajõud. Sõda Euroopas lõppes.

Põhimõttelise muudatuse käigus Suures Isamaasõjas tõttu lahinguoperatsiooni Punaarmee põhjustatud tugeva tõusu antifašist ja rahvusliku vabanemise liikumine okupeeritud riikides, mis arenes algusaegadel II maailmasõda, ja sai nimeks Resistance. See oli paratamatu reaktsioon elanikkonnast okupeeritud riikide poolt kehtestatud korras Saksamaa, Itaalia ja Jaapan. Positsiooni riigis nad pildistatud on erinev - mõned iseseisvuse lihtsalt hävitatud, teised olid kehtestatud režiimidega, mis dubleerivad riigi süsteem Saksamaal (Slovakkia, Horvaatia). Aga tähenduses "uue korra" oli alati sama: kõrvaldamine iseseisvus ja sõltumatus kõik demokraatliku ja sotsiaalse kasu, ohjeldamatu majandusliku ekspluateerimise ja türannia sissetungijad. Selleks peame lisama tegevus Saksa okupatsiooni asutuste poliitika rakendamist rassilise hävitamise "halvem" rahvaid.

Kogu Euroopas olid hajutatud koonduslaagrid, millest suurim oli Auschwitz, Majdanekis, Treblinka, Dachau, Buchenwaldi, Sachsenhauseni, Ravensbrück, Mauthausen. Nad languished sõjavangid, liikmed vastupanuliikumises inimesed deklareeritud rassiliselt halvem. Kokku laagrites osutus 18 miljonit inimest, kellest 12 hukkusid. Miljonid inimesed Euroopas olid sunniviisiliselt saadeti Saksamaale tööle. Selleks, et hoida elanikkonna kuulekus laialdaselt kasutatav süsteem pantvangid ja massimõrvad tsiviilisikud. Sümbolid see poliitika oli täielik hävitamine külaelanikud Oradour Prantsusmaal, Lidice Tšehhoslovakkias, Khatyn Valgevenes. Piirkondades, kus slaavi rahvaste natside loodud tingimused nende järkjärgulise degeneratsioon ja surma. Sami need territooriumid lahendati aarjalased. See oli poliitiline genotsiid.

Vastupanuvorme olid erinevad. Mõnel juhul oli kogumist ja edastamist liitlased väärtuslikku informatsiooni. Muud - sabotaaž, häireid sõjalise varustuse, sõjalise tootmise rütmihäire, sabotaaži. Samal aastat loodud ja esimene partisaniüksustest Poolas, Jugoslaavias, Albaanias ja Kreekas. Üks esimesi tegusid Euroopa vastupanu oli Varssavi geto ülestõusu 1943. aastal. Peaaegu kuu halvasti relvastatud elanike juudi geto hukule hävitamine, muistse vabadusvõitluse kangelaslik lahing Saksa väed. Nad hakkasid moodustama juhtorganites ühise vastupanuliikumine. Nii Prantsusmaal on ühendanud eestvedamisel kindral Charles de Gaulle.

Vastupanuliikumise on omandanud mass iseloomu, oma ridadesse olid esindajad erinevates sektorites elanikkonnast. Aktiivselt Resistance mänginud kommunistid. Nad muutuvad korraldajad geriljarühmituste, loodud fašistlik taga vabanenud alad, kus võim kuulus Rahvademokraatlik nõukogud või komisjonides. Asutus kommunistlikud parteid võitluses fašismi kasvanud, on suurenenud nende arv.

Kommunistliku Partei tegutses iseseisvalt, kui Kominterni lahustati. Kommunistid aktiivselt võidelnud fašismi vastu, osalesid juhtimisel vastupanuliikumises saadud prestiiži ja nõude võimule või vähemalt osaleda valitsuse paljudes riikides. Seega vabaneb osa Itaalia valitsuse esindajad kõik antifašist isikutele, sealhulgas kaks kommunistid. Territooriumil, mis avaldati Briti ja Ameerika väed, lääneriigid toetasid liberaalset parteid ja rühmitused ja püüdis kõigi vahenditega suruda kommunistide võimu. Nad õigesti nägin kommunistid, hoolimata nende võitlus fašismi vastu, hävitusjõud Lääne tsivilisatsiooni, sest kommunistid olid suunatud selle hävitamine selle tegevust. Riikides, et vabastada Nõukogude armee toetas kommunistlike jõudude. Toel NSV Liidu, sealhulgas sõjalisi Ida ja Kagu-Euroopa võimuletulekut valitsuse antifašist jõud, mis kommunistid mängis tuntud ja sageli otsustav roll.

Maandumist liitlasvägede Euroopas.

Normandia operatsioon või operatsioon "Overlord" (alates inglise keeles. Overlord «Issand, Issand") - strateegilise operatsiooni Allied väed maandumist Normandia (Prantsusmaa), mis algas varahommikul 6. juuni 1944 lõppes 31. august 1944, pärast mida liitlased ületanud River Seine, Pariis ilmus ja läks solvava Prantsuse-Saksa piiril.

Operatsioon avatud West (või nn "teine") ees Euroopas II maailmasõjas. Seni suurim amfiib operatsiooni ajalugu - see osales enam kui 3 miljonit inimest, kes on ületanud La Manche Inglismaalt Normandia.

Rolli USA ja Suurbritannia üritustel Teist maailmasõda.

Suvel 1924 Londoni konverentsil oli vastu võetud projekti vähendamiseks poole võrra Saksa hüvitamise maksete ja lahendus probleemile allikad katmisel. Kuid peamiseks eesmärgiks oli USA anda soodsad tingimused USA investeeringuid, mis oli võimalik vaid stabiliseerumine Saksa marga. Selleks, vastavalt töötatud kõht firma "JP Morgan" kava, Saksamaa peaks laenu summas 200 miljonit dollarit, millest pool tuleb just JP Morgan. Augustiks 1924 vana Saksa marga asendada uue ja kirjutab Itaalia majandusteadlane ja ajaloolane Guido Giacomo Preparata oma raamatus "Hitler Inc. Suurbritannia ja Ameerika Ühendriigid on loonud Kolmas Reich ", Weimari Vabariik oli ette valmistatud" kõige ilusam majandusliku abi ajalugu, millele järgneb kõige mõru saagi maailma ajaloos - Saksamaal rahaline core kontrollimatu üleujutatud American verd. " Tagajärjed ei tulnud kaua oodata.

Nagu ta kirjutas oma memuaarides, endine Saksamaa kantsler Brüning, sest 1923. Hitler sai suuri summasid välismaal läbi Šveitsi ja Rootsi pangad. Aastal 1922 Münchenis, Hitler kohtus USA sõjaväeatašee Saksamaa kapten Truman Smith, koosseisu teda Washington ülemused (Office of Military Intelligence) üksikasjaliku aruande, milles ta rääkis väga Hitleri. See oli läbi Smithi tuttavate võeti kasutusele Hitler Hanfstaengl hüüdnimega "Putzi" - lõpetanud Harvardi ülikooli, kes mängis olulist rolli kujunemist Hitler poliitikuna, anda talle märkimisväärset rahalist toetust ning andes talle tuttav ja suhtlus kõrgemate Lääne arvud.

4. jaanuar 1932 toimus kohtumine kuberner Bank of England Montagu Norman Hitleri ja tulevikus kantsler Weimari Vabariik von Papen, mis sõlmiti salajasest kokkuleppest rahastamise kohta NSDAP. Kohtumisel osalesid ka vennad John ja Allen Dulles, mida ei meeldi rääkida oma biographers. 14. jaanuar 1933 kohtumine Hitler ja von Papen, von Schroeder, pankur ja tööstur Kepler, kus Hitleri programmi täielikult heaks. Just siin on lõplikult lahendatud küsimus võimuvahetust, et natsid ja 30. jaanuar Hitler sai kantsleriks. Siin algab rakendamise järgmist etappi Anglo-Ameerika strateegia.

Mais 1933 president Reichsbank Hjalmar Schacht jälle külastanud Ameerikas, kus ta pidas kohtumisel president Roosevelt ja suurim ameerika rahastajatele. Varsti Berliinis saab investeeringuid Saksa tööstuse ja laenude United States kokku üle miljardi dollari. Kuu aega hiljem, juunis, rahvusvahelisel konverentsil Londonis Hjalmar Schacht kehtib ka rida kohtumisi ja kõnelusi Briti pank N. Montague. Kuidas siis ajal Nürnbergi ütles J. Schacht, Saksamaa, Suurbritannia on andnud laene üle miljardi naela, mis dollarites oli kaks miljardit dollarit.

 

Vahetult enne II maailmasõda, ettevõtted ja pangad on investeerinud 800 miljonit USD. Tööstuses ja riigi finantssüsteemi. Summa neil päevil väga. Neist juhtiv kvartett Ameerikas on investeerinud sõjaväestatud Saksamaa majandus umbes 200 miljonit dollarit. "Standard Oil" - 120 miljonit, "General Motors" - 35 miljonit investeeringuid "ITT" oli 30 miljonit, ja "Ford" $ 17.500.000 .

See ei saa šokk, et isegi pärast USA sisenemise II maailmasõda 11. detsember 1941 USA ettevõtete jätkuvalt aktiivselt teostada tellimusi firmade vaenlane riikides, toetab tema filiaalide Saksamaal, Itaalias ja isegi Jaapanis. Selleks, lihtsalt tuli taotleda eriluba teostada majandustegevust poolt kontrollitavad äriühingud natsid ja nende liitlased. Dekreeti Ameerika Ühendriikide president poolt 13. detsember 1941, mis võimaldab sarnaste tehingute teha äri ettevõtted vaenlane, kui ei olnud konkreetset keeldu Rahandusministeerium Ameerikas. Väga sageli, Ameerika ettevõtete ilma probleemideta heakskiidu saamist töötama vaenlane ettevõtted ja tarninud vaja terasest, mootorid, reaktiivkütus, kummi, raadio komponendid ... Nii et jõudu sõjatööstuse Saksamaa ja tema liitlased toetama majandustegevust United States, kelle ettevõtted saavad liigse kasumit oma tehinguid vaenlasega.

Finantsabi füürer ja USA jätkas sõja ajal. Näiteks suvel 1942, Ameerika murdis suur skandaal. NewYorkHerald ajaleht peaesinejaks "Hitleri Angels - $ 3.000.000 pangas" (vastavalt "inglid Hitler" tähendas Füürer sisemise ringi. - U. Toim.). Ajakirjanikud kirjutas, et Hitler, Goebbels ja Göring "istutatud ameerika pesa muna" ja New Yorgi investeerimispanga UnionBankingCorporation (UBC) oli "Peamine organiseerimine rahapesu natsi raha." Selle tulemusena juurdlusest FBI, selgus, et need investeeringud on võimaldanud Saksa Steel Trust toota 50% malmi toodetakse Reich, 35% lõhkeainete, 38% tsingitud terasest ja 36% terasplekist. Muide, juhatus, kui UBC sisestatud Prescott Bush, vanaisa endine USA president George W. Bush.

Ajal Nürnbergi endine president Reichsbank Hjalmar Schacht intervjuus Ameerika jurist, ütles: "Kui sa tahad, et süüdistus töösturid, kes aitasid valverežiimi Saksamaa, peate süüdistus ise. Sul on vaja esitada süüdistus ameeriklased. Autotehaste "Opel", näiteks ei tooda midagi muud kui sõjalise tooteid. Omanik sama see on teie "General Motors". Peaaegu kuni sõja lõpuni, eriloa alusel kaubelda Saksamaa, Itaalia, Jaapan, USA viia oma äri telekommunikatsiooni poolt ITT. Ei lõpetas tootmise Prantsusmaa pärast Saksa okupatsiooni oma auto hiiglane "Ford", pöörates erilist kaitset tegevus "Ford" Euroopas ette isiklikult Hermann Göring, juht tööstuskontsern "Reyhsverk Hermann Göring." Mida öelda, isegi siis, kui kaugel sõjanduse firma "Coca-Cola" on arenenud Saksamaal tootmise juua "Fanta"!

Kuulus "Standard Oil" Hitleri armee regulaarselt pakub erinevaid kütuse ja toiduainete tööstuse pakkuda sünteetilise kummi ja erinevate toorainete. Kohale olid ka Itaalia ja Austria. USA sõja ajal esines tõsiseid probleeme pakkumise sünteetilisest kummist USA tööstus. Ärge katkenud sõda, "Standard Oil" abil Briti vahendajate sõlmida leping firmaga "I. G. Ferbinidustri ", mis võimaldab lennukikütust Saksamaal. Nii lennukid "Luftwaffe", mis pommitasid rahulikku linnades Nõukogude Liidu, Suurbritannia, tappes Briti ja Ameerika sõdurid, kes sai bensiini loodud American Corporation. II maailmasõja ajal, keegi tanker "Standard Oil" uputatud Saksa allveelaevad.

Peaaegu kuni sõja lõpuni, eriloa alusel kaubelda Saksamaa, Itaalia, Jaapan, USA viia oma äri "ITT". Ei lõpetas tootmise Prantsusmaa pärast Saksa okupatsiooni auto mure "Ford". Erilist kaitset kontserni tegevus Euroopas isiklikke Hermann Göring, kes juhtis tööstuskontsern "Reyhsverk Hermann Göring." Isegi mittesõjaliste tarnete firma "Coca Cola" on arenenud Saksamaal tootmise juua "Fanta." Ja see pole veel kõik näited koostööd suurte ettevõtete ja USA Natsi-Saksamaa sõja ajal. Seejärel Yalomir Mines intervjuus Ameerika arst Gilbert ajal Nürnbergi ütles: "Kui sa tahad, et süüdistus töösturid, kes aitasid valverežiimi Saksamaa, peate süüdistus ise. Autotehaste "Opel", näiteks ei tooda midagi muud kui sõjalise tooteid. Omanik sama see on teie "General Motors" ... Nagu te teate, Nürnbergi tribunali deklareeritud süütu Ya Mine.

Ettevõte Random House, osana Bertelsmann AG, tegeleb avaldamine natside propaganda, sealhulgas avaldatud raamatus pealkirjaga "steriliseerimine ja eutanaasia: Panus kristliku eetika." Bertelsmann AG on ikka omab ja haldab mitu ettevõtet. Random House 1997 otsustas laiendada mõiste "natsi natsi" Webster sõnastik. Kõnekeeles nad pehmendatud määratlus. (Allikas: New York Observer, ADL)

Teise maailmasõja ajal koostööd Hitler järgmised ettevõtted: General Electric (GE), General Motors, Standard Oil, ITT, Hugo Boss, Kodak, IBM, Coca-Cola, Random House, Chase Bank.

Jalta (Krimmi) konverents Liitlasvägede (04-11 veebruar 1945)

Teine kohtumine järjest juhtide Hitleri-vastase koalitsiooni - NSVL, USA ja Suurbritannia - ajal Teist maailmasõda, mis on pühendatud loomine sõjajärgne maailmakord. Konverents toimus Livadias (valge) Palace Jaltas Krimmis ja oli eelmisel konverentsil juhte Hitleri-vastase koalitsiooni "Big Three" pre-tuuma ajastu.

Pommitamist Hiroshima ja Nagasaki USA õhusõidukite

(6 ja 9 august 1945 võrra) - ainsad inimkonna ajaloos on kaks näidet võidelda tuumarelva kasutamist. Teostatud USA väed lõppjärgus Teist maailmasõda (ametlikult teatanud eesmärk - kiirendada üleandmise Jaapan) all Pacific teater II maailmasõda.

Sisse hommikul 6. august 1945 Ameerika pommitaja B-29 "Enola Gay" nimeline ema (Enola Gay Haggard) meeskonna ülem kolonel Paul Tibbets, langes Jaapani linna Hiroshima aatompommi "Little Boy" ("Kid"), mis on võrdne 13 kuni 18 tuhat tonni TNT. Kolm päeva hiljem, 9. augustil 1945 tuumapomm "Fat Man" ("Fat Man") oli loobutud Nagasaki piloot Charles Sweeney, ülem B-29 pommitaja "Bockscar". Koguarv hukkunutest jäi 90-166 tuhat inimest Hiroshima ja 60-80000 inimest - Nagasaki.

Šokk aatomipommitamised USA oli sügav mõju Jaapani peaminister Kantaro Suzuki ja Jaapani välisminister Shigenori Togo, kes on valmis asjaolu, et Jaapani valitsus peaks lõpetama sõda.

15. august 1945, Jaapan teatas üleandmist. Tegu üleandmist, et ametlikult lõppes Teine maailmasõda, allkirjastati 2. september 1945.

Nõukogude kaotust II maailmasõjas

Hukkunud NSVL - 6,3 miljonit sõdurit hukkus ja suri haavadesse, 555 tuh. Suri haiguse, surma juhtum, mõisteti surma (vastavalt teateid väed, haiglad, Sõjatribunalid) ja 4,5 miljonit vangi ja puudu. General demograafiliste kahjumit (sealhulgas kaotanud tsiviilelanike okupeeritud aladel ja suurenenud suremuse ülejäänud Nõukogude Liidu viletsus sõda) - 26,6 milj inimest;

Kogukahju personali Punaarmee Teise maailmasõja ajal, vastavalt parandatud andmeid Kaitseministeerium Venemaa 8,668,400 inimest.

Оставьте свой комментарий

Оставить комментарий как гость

0
  • Комментариев нет