1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 (0 Голоса(ов)

Rusko postupne obnovenie jeho veľmocenské postavenie. A najlepším dôkazom tejto skutočnosti je, že americká propaganda Rusko sa stále pracuje proti Rusku. America rád učenlivý a slabé Rusko z deväťdesiatych rokov a posilnenie Ruska nemajú radi Ameriku.

Na konci 80. rokov vo svete vážnej konfliktu pochádza silu. Vo svete už nemohla existovať dve veľmoci. Alebo musel zničiť Sovietsky zväz alebo Spojené štáty by byť zničená. A Amerika využila všetky nečestné spôsoby, že to bol Sovietsky zväz sa zrútil. V Sovietskom zväze konalo referendum o osude Sovietskeho zväzu. Väčšina ľudí v Sovietskom zväze chcel Sovietsky zväz zostal tam. Dokonca aj teraz, mnoho ľudí sú smutné pre ZSSR. Sovietski ľudia boli príliš naivný a dôverčivý, oni verili, že v Spojených štátoch - náš priateľ. A America oni podvádzali. Našťastie ľudia moderného Ruska už viete, že Amerika nemôže byť dôveryhodný.

Teraz americká propaganda začne používať rovnaké techniky, ktoré ona používané proti Sovietskemu zväzu. Použité nepravdivé a neoverené vyhlásení. Američania zrejme úplne stratil predstavivosť. Na Ukrajine, to používa rovnaký provokáciu, ako vo Vilniuse v roku 1991. Sniper zabil pár ľudí, a potom obvinil vládu z vraždy, tak chystať dav proti vláde.

Napríklad americkí a európski politici často opakujú, že na Ukrajine sú ruské jednotky. Avšak, ani raz, ani Spojené štáty, ani Európa sa snaží, aby to dokázal.

Ale jeden z najväčších podvodov je distribuovaný prostredníctvom amerických a európskych správ v médiách, že druhá svetová vojna začala pre ZSSR a Nemecko podpisovanie dokumentu s názvom "Molotov-Ribbentrop zmluva". To nie je ani zmienka o skutočné meno dokumentu: ". Zmluvy o neútočení medzi Nemeckom a Sovietskym zväzom".

Avšak, samotný Pakt je malý záujem na americkej propagandistu. Je ťažké nájsť chybu s mierovej dohody, najmä keď si uvedomíte, že rovnaký zmluva s Nemeckom mal, napríklad vo Veľkej Británii. Z tohto dôvodu, oni sú zvyčajne hovorí o nejakých "tajné" správy k Zmluve. Zdanlivo, tieto protokoly Nemecko a Sovietsky zväz rozdelil na území Poľska medzi nimi. Avšak, z ktorých ani jeden delení Poľska v tomto dokumente nehovorí. Protokol definovaný línia medzi oboma krajinami. Čo to znamená? To znamená, že definovaná hranica, za ktorou konkrétnej krajiny, má právo obrátiť sa v prípade, naraz, bola bojuje s nejakou treťou krajinou (spomeňte si na vojnu medzi Nemeckom a Sovietskym zväzom neznamená, pretože to bola mierová zmluva). Mimochodom, "tajomstvo" aplikácie - je tiež propagandistickej výmysly. Všetky tieto riadky vymedzenie boli publikované v mesiaci, 29. septembra 1939 v novinách "Pravda".

Názov novín Pravda 29. septembra 1939

Poznámka v denníku Pravda o podpísanie mierovej zmluvy s Nemeckom

Popis hraníc zóny záujmov ZSSR a Nemeckom

Foto z podpísania mierovej zmluvy

Mapa zón záujmu ZSSR a Nemeckom

Videl som falošný "protokoly", ktoré sa pravidelne objavujú na internete. Tento dokument s názvom "Secret dodatkový protokol". Každý, kto je oboznámený so štandardným papierovanie v ZSSR práve začína smiať, keď to videl. S rovnakým úspechom môžeme povedať, že niečo je veľmi dôležitý dokument, a ukázať niekoľko dokumentov s nadpisom "veľmi dôležitom dokumente." To všetko je veľmi pripomínajúce falošné a dokumentov z filmov v Hollywoode.

A mimochodom, tento protokol nebol odsúdený za akýkoľvek krajín.

Avšak, súčasná politika Ameriky a Európy sú hodní učeníkmi Goebbels a Hitler. V časti 1, kapitola 10 jeho knihy "Mein Kampf", Hitler napísal: "Títo páni vychádzal z správny výpočet, že monštruózne podvádzanie, skôr si ju veriť, Obyčajní ľudia by radšej veriť veľkú lož, než nejaký malý To zodpovedá ich primitívne duše ... oni vedia, že sú malé a je schopný klamať sám sebe, dobre, tak veľmi, že klamať, možno plachý. Veľkú lož, i len neprídu na svojej mysli. To je dôvod, prečo hmotnosť Nedokážem si predstaviť, že ostatní boli schopní príliš monštruózne lož príliš nepoctivé skreslenia skutočností. A aj keď sa vysvetliť, že to je otázka monštruózne lož, oni ešte stále pochybnosti a majú tendenciu sa domnievať, že pravdepodobne stále tu je pravda. To je dôvod, prečo Virtuosi, a lož ., celá strana, postavený výlučne na klamstvách, to je vždy uchýlil k tejto metóde Klamár sú si dobre vedomí o hmotnosti tohto majetku klame silnejší - niečo z vašich klamstiev bude tomu tak aj naďalej."

Avšak, späť k zmluve o neútočení medzi Nemeckom a Sovietskym zväzom. Strany dohody boli povinné zdržať sa napádať seba a zostať neutrálne v prípade, že jeden z nich sa stane objektom vojenských operácií tretích strán. Účastníci dohody a odmietla zúčastniť zoskupenia síl, "priamo alebo nepriamo zameraná na druhej strane." Kladie si za cieľ vzájomnú výmenu informácií o záležitostiach týkajúcich sa záujmy strán. Dokument bol podpísaný 23. augusta 1939. Majte na pamäti, že dátum. A teraz, nezabudnite skoršie udalosti.

 1. 30.září 1938 (tj rok pred rokujeme dokument), Spojené kráľovstvo, Francúzsko, Nemecko a Taliansko podpísali mníchovskou dohodu. Dohoda o prevode Sudet Československa Nemeckom. Dokument bol podpísaný Chamberlain, Daladier, Mussolini a Hitler.
 2. Tiež, 30 septembra 1938 medzi Veľkou Britániou a Nemeckom podpísali deklaráciu o vzájomnej neútočení. Obdobný dokument medzi Francúzskom a Nemeckom bola podpísaná neskôr (06.12.1938).
 3. 04.10.1938, francúzsky veľvyslanec v Moskve Robert Coulondre poznamenal, že dohoda Munich "obzvlášť silná hrozba Sovietskeho zväzu. Po neutralizácii Československa Nemecka otvorila cestu na juhovýchod." To je tiež odvolával sa na v diplomatických dokumentov USA, Francúzsko, Nemecko, Taliansko, Poľska a ďalších krajín.
 4. Avšak, pod Československu nebolo iba Nemecko. Poľsko sa podieľal na rozdelení Československa: 21 septembra 1938, uprostred krízy Sudet a poľskí predstavitelia predložila ultimátum k Čechom o "návrate" oni Cieszyn regióne, kde 80 tisíc Poliakov a Čechov 120,000.
 5. 27.septembra bola vyhlásená re-volanie. Tam hystéria proti Československu. Menom takzvané "Zväzu Sliezskych rebelov" vo Varšave, bolo otvorene regrutovať v Těšíne dobrovoľníckeho zboru. Oddiely "dobrovoľníkov" je potom poslaný k československej hranici, kde organizovanej ozbrojené provokácie a sabotáž, útoky na zbrojníc. Poľský denník lietadla porušil hranice Československa. Poľskí diplomati v Londýne a Paríži, bojoval za rovnaký prístup k riešeniu problému Sudet a Cieszyn, a poľskej a nemeckej armády, medzitým, sa dohodla na demarkačnej línii vojsk v prípade invázie do Československa.
 6. V deň uzatvorenia mníchovskej dohody 30. septembra, Poľsko poslal ultimatum do Prahy raz a zároveň nemeckými vojskami jeho armáda v Cieszyn regióne, predmet územných sporov medzi ňou a Československom v 1918-1920. Vľavo v medzinárodnej izolácii, československá vláda bola nútená prijať ultimátum.
 7. V Československu bola doba zrenia veľmi vážny konflikt medzi slovenskými nacionalistami a pražskej vlády. Tento konflikt bol používaný Hitler ako zámienka pre pripojenie z "zvyškov Českej republiky" (to. Rest-Tschechei).
 8. Dňa 7. októbra, pod nemeckým tlakom československá vláda robí rozhodnutia o udelení autonómiu Slovenska a 8. októbra - na Podkarpatskej Rusi.
 9. 21.října 1938, Hitler publikuje tajné inštrukcie, ktoré informuje o možnosti, v blízkej budúcnosti vyriešiť problém s "zvyškami v Českej republike."
 10. 02.11.1938 Maďarsko riešiť First Vienna Award dostal South (plochá) oblastí Slovenska a Podkarpatskej Rusi (prítomný. Zakarpatskú Ukrajinu), do miest Užhorod, Mukačevo a Berehovo.
 11. 15. Marca 1939, Nemecko obsadilo Českú republiku, a na konci marca - Memel územia. 21. marca 1939, Ribbentrop žiadal ultimátum z svojím poľským náprotivkom Beck spĺňajú všetky požiadavky Nemecka, potom "vykonávať spoločné anti-sovietsku politiku s Nemeckom."
 12. V reakcii na okupáciu Českej republiky a jej začlenenie do Nemecka, sovietska vláda vo svojom oznámení z 18. marca 1939 uviedol: "... V neprítomnosti akéhokoľvek prejavu vôle slovenského ľudu bolo obsadenie Českej republiky nemeckými vojskami a následných akcií nemeckej vlády nemôže byť uznané ako svojvoľné, násilné, agresívne."
 13. 18. marca 1939, v súvislosti so správou o nemeckej ultimátum Rumunsku, ZSSR ľudový komisár zahraničných vecí Litvínova cez britského veľvyslanca v Moskve navrhol zvolať konferenciu šiestich krajín: ZSSR, Británia, Francúzsko, Rumunsko, Poľsko a Turecko, aby sa zabránilo budúcej nemeckej agresii. Avšak, britská strana je považovaná za návrh "predčasné" a navrhuje obmedziť spoločné vyhlásenie Anglicka, Francúzska, Sovietskeho zväzu a Poľska, záujem týchto krajín o zachovanie nezávislosti a integrity štátov východnej a juhovýchodnej Európy.
 14. 23.marca 1939 na tichým súhlasom litovskej vlády, mesta a okolia mesta Memel (Klaipeda), ktorý je doma k významnému množstvo etnických Nemcov boli prevedené do Nemecka, ktoré tu okamžite začala jeho vojská.
 15. 16.apríla 1939 Litvinov, v reakcii na britskej návrh na zaručenie dobre obojstranného Poľska a zo Sovietskeho zväzu, predložila návrh trojstrannú dohodu zaisťujúce "vykresliť všetky, vrátane vojenských, pomôcť európskych štátov východnej, ktorá sa nachádza medzi Baltským a Čiernym morom a hraničí na Sovietskom zväze v prípade agresie proti týchto štátov. " Návrh tripartitný spojenectvo bola vnímaná na Západe ako príliš radikálne.
 16. V odozve, Francúzsku 25-29 apríla navrhla namiesto toho obmedziť krátky vyhlásenie o úmysle: poskytovať vojenskú podporu navzájom a spoločne podporovať krajiny strednej a východnej Európy v prípade nemeckej agresie proti ktorémukoľvek z obžalovaných. V ZSSR, návrh nenašiel podporu.
 17. Britská vláda ponúkla ZSSR 8. mája menej záväzné vyhlásenie, v ktorom Sovietsky zväz vyjadril svoj zámer pomôcť Anglicku a Francúzsku, ak sú zapojené do vojny s Nemeckom, plní svoju záruku voči krajinám východnej Európy. Tento návrh bol zamietnutý Sovietskym zväzom, pretože nespĺňala zásadu reciprocity.
 18. V tej dobe, pohľad účasti vo vojne s Nemeckom nevyhovoval Stalin ako Sovietsky zväz nebol technicky pripravený na vojnu. Preto bolo rozhodnuté odložiť začatie vojny tak dlho, ako je to možné. Ako výsledok, Litvinov Stalin odmieta a volá jeho miesto Molotov. Táto zmena bola vnímaná Nemecku ako dobré znamenie.
 19. 11.08.1939 na popud Sovietskeho zväzu začala rokovania medzi ZSSR, Británie a Francúzska. Návrh na začatie rokovaní bol odoslaný 23. júla, však, Chamberlain úmyselne predĺžil začatie rokovaní. Rokovania boli na základe anglo-francúzsky projekt 27. mája, sa sovietsky v znení neskorších predpisov 2. júna. Vyzýva k Únii v platnosti v prípade útoku jedného z európskych mocností (tj Nemecko) do strany, v prípade nemeckej agresie proti Belgicku, Grécku, Turecku, Rumunsku, Poľsku, Lotyšsku, Estónsku a Fínsku (všetky z nich zmluvné strany dostali záruky ochrany) ,
  Jednou z tém rokovania bola otázka Červenej armády prejsť cez územie Poľska, na Vilniuse a galícijských koridorov, -, bez ktorých, v závislosti na sovietskej strane, nemohli byť zohľadnené v prípadnej nemeckej agresii. Poliaci odmietli odovzdať Červenej armády cez svoje územie, napriek tlaku zo strany Francúzska.
 20. Súbežne s týmito konaním Spojené kráľovstvo začne tajné rokovania s Nemeckom. Britskej návrhy zahŕňali rozdelenie sfér vplyvu Nemecka s uznaním nemeckých záujmov vo východnej a juhovýchodnej Európe, ako aj práva svojich kolónií vo Veľkej Británii (ZSSR a Čína boli súčasťou rozsahu spoločného britsko-nemecký "spolupráca"). Oni diskutovali o revízii zmluvy Versailles v 1919 s plánmi na účasť Nemecka na prevádzkovanie "koloniálnej Afriky."
  Na britskej strane tiež predložila návrhy na neútočení zmluva s zrušením skôr vydané záruky Británia, vrátane Poľska. Z hľadiska sovietskej diplomacie, Londýn rozhovory boli zamerané presmerovať nemeckú agresiu proti ZSSR a východnej Európe. Rokovania zlyhali vzhľadom k hĺbke rozporov medzi Nemeckom a Britániou. Keď sa podrobnosti o rokovaní prúdili do tlače, Chamberlain diskutovali rokovania Wilson vyhýbavé a povedal, že Hudson konal z vlastného podnetu.
  Predvojnovej politika Poľska z amerického historika Williama Shirer opisuje ako "samovražedné". Valcový uviedol, že od roku 1934 Poľsko Nemecko sa stále udržuje na úkor versailleského systému. Zároveň sa medzi Poľskom a Nemeckom, došlo k prudkému územný spor o Danzig koridoru, ktorý oddeľoval územie Nemecka do dvoch častí. Vzťahy medzi Poľskom a Sovietskym zväzom boli v pohode, pretože poľský-sovietska vojna, počas ktorej Poľsko presunul svoje hranice na východ Curzon linky (v dôsledku takmer 6 miliónov etnických Bielorusmi a Ukrajinci boli v Poľsku). Po smrti politiky Piłsudski Poľska bola stanovená veteráni sovietsko-poľskej vojny, ako je napríklad Beck a Rydz-Rydz nakonfigurované na konfrontácii so Sovietskym zväzom. Tak, podľa Shearer, Poľsko malo hranice, "nevyhovujúce" Nemecku alebo v ZSSR, bez toho by bol dostatočne silná, aby bolo možné k boju s oboma susednými v rovnakom čase.

Ako môžeme vidieť, od začiatku roka 1938 v Európe bol aktívny zmena hraníc. A všimnite si, že Sovietsky zväz sa nezúčastnil prerozdeľovanie! V rovnakej dobe, Británia robil všetko podnecovať Nemecka do Sovietskeho zväzu. Myslím si, že Spojené kráľovstvo by vyhovoval žiadny výsledok vojny. Jeden súper bude porazený a druhý súper by bol vážne oslabená. Ako som povedal, v tej dobe Sovietsky zväz nebol pripravený začať vojnu s Nemeckom. Preto, sovietska vláda trvá na podpise zmluvy o neútočení medzi Nemeckom a Sovietskym zväzom.

Obsah dohody:

Zmluva sa skladala zo siedmich krátkych článkov.

 • Článok I zaväzuje zúčastnené strany, aby upustili od agresie proti sebe;
 • Článok II zaväzuje strany, aby podporovali tretie krajiny agresie voči druhej strany;
 • Článok IV zaväzuje strany, nie je pre vstup do vojenských aliancií namierených proti druhej;
 • Článok V navrhnutého spôsobu mierového urovnania konfliktov;
 • Článok VI opísal termín zmluvy (desať rokov automatické obnovenie zakaždým na päť rokov);
 • Článok III a VII boli čisto technické.

Podpis zmluvy na ZSSR bol návrat predtým stratených území Sovietskeho zväzu, ťahanie vojnu s Nemeckom po dobu dvoch rokov a zabrániť vytváraniu anti-sovietskeho spojenectva medzi Nemeckom, Britániou a Francúzskom.

Ale sú tu dva body:

 1. Podľa podmienok paktu Molotov-Ribbentrop, Nemecko bolo potrebné na vlastné náklady na rozvoj a vybaviť ZSSR. Ano to je správne! Ak sa do pár minút pred začiatkom vojny v sovietsko-nemeckej hranice do Nemcom boli vlaky s chlebom, ovčej kože, konope, ostatných surovín - že valcované voči skladieb s strojov, zbraní, sofistikované výrobné zariadenia. Bola to nemecká protilietadlové delá brániace Moskvu z neba, a vyrazila nemeckých bombardérov útočiacich nemeckých tankov, to je nemecký guľomet bol základom pre rozvoj sovietskych 45 mm protitankovými zbraňami, zaznamenáva lietadlá a Nemci predali autá pomohol vyvinúť vynikajúci "Yak"; Nemeckej ponorky projekty premenil ponorka triedy "U" a nemeckej "U-88" ponoru transformovaný do "pešiaci". Jedná sa o prvé príklady, ktoré prichádzajú na myseľ. V všeobecnom, vojenskej techniky, zriadenej nemeckým modelom, Červená armáda bola celkom veľa. Ale to nie je to - samotní ruskí návrhári na začiatku vojny sa naučili vytvoriť veľkú zbraň. To je viac dôležité, že Nemecko pomohla vytvoriť výrobnú základňu, ktorá je pripravená vyrábať v dostatočnom množstve. Na nemeckých stroj tochilis granátov proti nemeckej zbroje, nemecké stroje leštené kľukové hriadele pre sovietskych tankov a veže cut ramenné popruhy, Nemecký tlač pečiatka krytie pre sovietskych strojov. A každej maličkosti pridať až budúce víťazstvo.
  A legrační vec je - všetky tieto zbrane a stroje prišiel do ZSSR v úverovej skóre na 300 miliónov ríšskych mariek, že Stalin dal Hitler. Hádajte, čo bol osud úveru po vojne?
 2. Samozrejme, vojna s Nemeckom bola nevyhnutná, a Stalin to vedel. Ale v Európe, ZSSR bol ďalší nepriateľ. Tento nepriateľ bolo Poľsko!
  25.dubna 1920 - Poľsko bez vyhlásenia vojny, napadol Rusko, krvácanie v občianskej vojne, a zadá zákazka v Rige ukrajinskej a bieloruskej územia.
  V októbri 1920 poľská vojská zmocnili Vilna a región Vilna Litva, Suwalki bez okolkov porušil zmluvu.
  03.5.1921 Poľsko vojensky dobyť začiatok Horného Sliezska. Spojenci varoval Berlín Reichswehr, že intervencia by znamenalo vojnu. Ako výsledok, v októbri 1921 v Poľsku presťahoval podstatnú časť Horného Sliezska s 80% celého výrobného odvetvia, a veľké časti uhoľných zásob.
  Počas všetkých 20-30s Poľsko nezanechal zámery anektovať Litvu. Zvlášť inšpirovaný Varšave dravé akcie Hitlera v Rakúsku 03. 1938. Mimochodom, s fašistickým režimom hitlerovského poľskej vlády je už dlho vo veľmi vrelým vzťahom podpisom paktu neútočení v roku 1934. Keď sa Hitler na 11 až 12 03. 1938, vykonala anšluse Rakúska, Varšava sa snažil urobiť to isté s Litvou (ktorý je uvedený len ako "poľský Austria"). 15. Marca 1938 vo Varšave a Vilniuse sa konali anti-litovskej demonštrácie pod heslom "Vpred do Kaunas" (Kaunas - potom hlavné mesto Litvy). Litva dostal ultimátum, a zameral sa na litovskej hranici viac ako 100 tisíc. Poľských vojsk. Iba postavenie Sovietskeho zväzu, a Francúzsko má stále Poľska z vojenskej invázie.
  28.prosince 1938 novovymenovaný vyslanec Poľska v Iráne J. Karshi-Sedlevsky povedal v rozhovore s poradcom nemeckého veľvyslanectva v Poľsku R. Shelia:
  "Politický výhľad pre východnú Európu je jasné. Po niekoľkých rokoch, Nemecko bude bojovať so Sovietskym zväzom ... je lepšie pre Poľsko do konfliktu rozhodne stáť na strane Nemecka, pretože územné záujmy Poľska na západ a politickými cieľmi Poľska na východe, najmä na Ukrajine, môžu byť poskytnuté len dosiahnuť dopredu poľsko-nemecká dohoda. On Karshi-Sedlevsky, podriadiť svoju činnosť ako poľský vyslanec Teheránu k tejto skvelej východnej konceptu, pretože je nutné nakoniec presvedčiť a podporiť aj Peržania a Afganci hrať aktívnu úlohu v budúcej vojne proti Sovietom "(ďalej len" Rok krízy, 1938- 1939 :. Dokumenty a materiály ", v.1, Moskva, 1990, str 162).
  Uznanie Ribbentrop po stretnutí s poľským ministrom zahraničia Beck 26.leden 1939: "Pán Beck netajil, že Poľsko tvrdí, že sovietskej Ukrajine a výjazde k Čiernemu moru."
  Alebo námestník ministra zahraničných vecí Poľska grófa Shembek 10.12.1938 dávať pokyny k poľskému veľvyslancovi v Moskve, Grzybowski:
  "Sme veľmi ťažké udržať rovnováhu medzi Ruskom a Nemeckom. Náš vzťah s posledne je založený výhradne na koncepte najviac zodpovedných osôb Tretej ríše, ktorí tvrdia, že v budúcnosti konflikt medzi Nemeckom a Ruskom, Poľsko bude prirodzeným spojencom Nemecka. "
  V decembri roku 1938 správa o 2. (inteligencia) oddelenie Hlavného štábu poľskej armády bez obalu vyhlásil:
  "Rozkúskovaný Ruska základom poľskej politiky na východe ... Preto bude naša pozícia možné byť znížené nasledujúceho vzorca: kto sa bude podieľať na časti. Poľsko by nemali zostať pasívne v tomto veľkom historický okamih. Cieľom je, aby dobre vopred pripraviť fyzicky a duchovne ... Hlavným cieľom - oslabenie a porážku Ruska »(«Z dziejow stosunkow polsko-radzieckich. Studia i materialy», T.III. Warszawa, 1968, S. 262, 287).
  25.září 1938 v rozhovore so svojím americkým náprotivkom, poľský veľvyslanec v Paríži, Łukasiewicz povedal:
  "Začína sa náboženské vojny medzi fašizmom a boľševizmu, a v prípade poskytnutia pomoci Sovietskeho zväzu Československa Poľsku je pripravený na vojnu so Sovietskym zväzom, bok po boku s Nemeckom. Poľská vláda je presvedčená, že do troch mesiacov, že ruskí vojaci budú úplne zničená, a Rusko už nebudú ani zdanie štátu. "
  Poľsko neustále hlasno vyhlásil, že zničenie boľševizmu v žiadnom - jeho hlavný cieľ. Poľsko vytvoril, ozbrojený, krytý na svojom území veľkých gangov, ktoré sa pravidelne vpadol území Sovietskeho zväzu, olúpili, znásilnili, zabitých civilistov a potom šťastne vrátil do Poľska, a zostal v bezpečí pred prenasledovaním jednotiek NKVD a pohraničnej stráže.
  Poľsko malo trikrát väčšie a oveľa lepšie vybavené armády, než Nemecko ostrieľaný Wehrmachtu, ktorá sa odohrala v celej Európe a získal plných ťažké zbrane neexistoval.
  30.Septembra 1938 Warsaw zaslala formálnu žiadosť do Berlína: či môže počítať s benevolentné pozíciu Nemecka, pokiaľ je výsledok nadchádzajúce inváziu poľských vojsk do Československa tam ozbrojený konflikt medzi Poľskom a Sovietskym zväzom?
  To znamená, že Poľsko bolo pripravené začať vojnu so Sovietskym zväzom kedykoľvek!

Nemecká dohoda umožní vyhnúť sa vojne na dvoch frontoch (s Francúzskom na jednej strane a ZSSR na strane druhej) v útoku na Poľsko v septembri 1939.

Niektorí historici sa domnievajú, že táto dohoda spôsobila škodu na medzinárodnú prestíž Sovietskeho zväzu a viedol k okliešteniu anti-fašistickej propagandy krajiny, ktorý oslabil na protifašistickej frontu. Historik Kumanev verí pakt do Sovietskeho zväzu, nepredstavuje viac ako dočasný úspech nestabilné neutrality, a Stalin si je dobre vedomá: v predvečer podpisu zmluvy, pripustil, že to nie je ľahká voľba, a tvrdý ešte ani "klady" za Sovietskeho zväzu ešte viac. Pakt dal Sovietsky zväz získať čas, zatiaľ čo Hitler pustil sa do rozsiahlej vojenskej akcii proti celej rade štátov. Ani Hitler nemal zakryť skutočnosť, že táto dohoda je dočasné. Po dobu 12 dní pred podpisom Hitler povedal: "Všetko, čo som urobiť, je zameraný proti Rusku, v prípade, že Západ je príliš hlúpy a slepý pochopiť to, budem nútený jednať s ruská, porazil West potom, po jeho porážke, koncentrovanej sily odvolanie proti Sovietskemu zväzu. Musím Ukrajinu, že nie sme hladovali k smrti, ako je v poslednej vojne. "

Winston Churchill povedal o tejto dohode:

"Je nemožné povedať, kto inšpiroval viac znechutenia. - Hitler alebo Stalin Obaja boli vedomí toho, že by to mohlo byť len dočasné opatrenie diktované okolností antagonizmus medzi oboma ríšami a systémov bola fatálna Stalin, nie je pochýb o tom, myslel, že Hitler by bol menej nebezpečný nepriateľ .. do Ruska po rokoch vojny proti západnými mocnosťami. Hitler nasledoval svoju metódu "sám." Skutočnosť, že takáto dohoda bola to možné, označí plnú hĺbku zlyhanie britskej a francúzskej politiky a diplomacie na niekoľko rokov.

V prospech sovietov je potrebné povedať, že Sovietsky zväz bol životne dôležité, aby sa zasadila tak ďaleko, ako je to možné na západe východiskovej pozície nemeckých armád, takže ruská dostal čas a boli schopní zhromaždiť silu zo všetkých častí svojho obrovského impéria. V mysliach ruskej horúce železo spálil nehody, ktoré trpeli ich armádu v roku 1914, keď oni sa vrhli do útoku na Nemcov, ešte nie je dokončená mobilizácia. A teraz ich hranice boli oveľa ďalej na východ ako počas prvej vojny. Museli nútiť alebo podvodu obsadiť pobaltské štáty a väčšina z Poľska, než zaútočí. Ak sa ich politika bola zima opatrnosť, to bolo tiež v tom čase veľmi realistické. "

William Shirer, americký historik, v roku 1939 korešpondent v Nemecku:

"Francúzsko, spolu s Nemeckom a Anglickom jednomyseľne vládol Rusku z radov účastníkov stretnutia v Mníchove. O niekoľko mesiacov neskôr západnej demokracie museli platiť za to. 3. októbra štyri dni po stretnutí v Mníchove, Werner von Tippelskirch, poradkyňa nemeckého veľvyslanectva v Moskve, hlásil do Berlína o vplyvoch Mníchova na politiku Sovietskeho zväzu. <...>

V Londýne a Paríži, horko bedákal nad dvojitú hru Stalina. Po mnoho rokov, Sovietsky tyran kričal o "fašistického beštie", vyzvala všetky mierumilovní národy zjednotiť zastaviť nacistickej agresii. Teraz sa stane jej komplicom. Kremeľ sa domnieva, že v skutočnosti robil Sovietsky zväz urobil, čo Británia a Francúzsko robil pred rokom v Mníchove - na úkor malý štát kúpil pokojné oddych nutné znovu sa postaviť Nemecka. Ak Chamberlain konal čestne a čestne, aby mierovú Hitler a dal mu Československo v roku 1938, prečo Stalin správal nečestne a sprosté mier cez rok Hitler Poľsku, ktorý stále odmietal sovietsku pomoc? "

A chcem pripomenúť, že ani Británia, ani Spojené štáty odsúdili mierovú dohodu medzi Nemeckom a Sovietskym zväzom, aj keď sa snažil, aby sa zabránilo jeho podpisu.


Ak chcete byť úprimný, veľa z toho, čo sa stalo vo svete po vojne, to zdá divné. Zdá sa podivné, že mnohí nacistickí zločinci potom žil v slobode v Spojených štátoch a Kanade. Zdá sa podivné, že Británia sa chystá plán vojny so Sovietskym zväzom v čase, keď Sovietsky zväz stále vo vojne s Nemeckom (na jar roku 1945, plán "Totality"). Zdá sa podivné, keď hovoria, že "studená vojna" začal Sovietsky zväz. "Studená vojna" začala 05.3.1946, kedy povedal Churchill, "Fulton reč." Napriek tomu aj v tomto prejave Churchill vyjadril svoj rešpekt k Stalina. Zdá sa podivné, že sa hovorí o sovietskej okupácii východnej Európy. Prečo teda nie hovoriť o americkej okupácii? Prečo nie hovoriť o britskej okupácii? Koniec koncov, Európa bola rozdelená medzi oboma krajinami. Prečo teraz nehovorí o okupácii krajiny, v ktorých existujú vojenskej základne NATO? Ako nemeckej vojenskej základne umiestnené v Spojených štátoch?

Prečo sú americkí politici a historici tak radi pyšní, že oni pomohli ZSSR "land-lease"? A prečo nie oni hovoria, že tovar, na Sovietskom zväze Spojených štátov dodala peniaze? Ste vďačný predajcovia, pretože sa predá chleba s vami v obchode?

Prečo sa americkí politici cynicky popierať úlohu komunistov vo Veľkej vlasteneckej vojny a druhej svetovej vojny? Do začiatku vojny komunistická strana sa skladala z asi 3800000 členov a náhradníkov členmi strany. 60% z nich išiel do vojny proti Nemecku. Počas vojny, strana prevzala 5300000 ľudí. Počas vojny zabil viac ako tri milióny komunistov.

Prečo nikto pamätať odvahu sovietskeho vojaka? Počas bitky o Stalingrad vojaci sovietskej armády (31 ľudí) bol bránený čtyřpatrového domu (neskôr volal "Pavlov dom"), do 58 dní! Pri obhajobe sovietskych vojakov zničená dome viac nemeckých vojakov než nemecká armáda stratila v zachytení Paríža. Dovoľte mi, aby som vám pripomenul, že francúzska armáda bola viac ako dva milióny ľudí a armáda po 46 dní vojny, sa vzdal do Nemecka.

Pavlov dom

Prečo nikto si nepamätá, námorné dohodu Británii a Nemecku v roku 1935, rok, kedy Británia dovolila Nemecku mať silu mora vo výške 35% výkonu Veľkej Británie, a v podmorskej flotily - silu, ktorá sa rovná samotnej Veľkej Británii? V skutočnosti, Nemci robili to možné postaviť 5 bojové lode, dve lietadlové lode, dvadsaťjeden krížnik a 64 torpédoborcov. V oficiálnych pripomienok britskej vlády zdôraznil, že realizácia zmluvy umožní Nemecko stanoviť limity námornú prevahu v Baltskom mori, ktorý je naznačený na anti-sovietskej zmluvy. Našťastie, Nemecko nemá čas, aby sa v plnej miere využili tejto dohody.

Prečo je všetko o nikto si nepamätá, ale okamžite začne hystériu o Stalinovi, ZSSR a paktu Molotov-Ribbentrop?

Оставьте свой комментарий

Оставить комментарий как гость

0
 • Комментариев нет
Dx WW