1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 (0 Голоса(ов)
 1. Зошто Poroshenko рече дека Русија е окупатор, но тоа има своја фабрика во Русија (Липецка)?
 2. Зошто Poroshenko рече дека Русија е окупатор, но побара попуст на цената на природниот гас?
 3. Зошто е огромен број бегалци патуваат во Русија (која повикува Poroshenko окупатор)?
 4. Зошто Русија е постојано доставуваат хуманитарна помош на Donbas и Европа само ангажирани брборењата? И ако Европа сака нешто и ја испраќа на Украина, не лекови или храна, но на оружје.
 5. Зошто, по Газпром нуди на Украина попуст на гас, Украина ќе бара уште поголема попуст?
 6. Зошто Украина одбива да пумпа гас во подземните складишта на гас, иако Гаспром во неколку наврати предупреди дека ако не го испратите природен гас во складиште за гас, на зима ќе биде проблем со снабдувањето со природен гас за Европа?
 7. Зошто украински официјални лица велат дека Русија изврши инвазија (во Украина), но не објави војна на Русија?
 8. Зошто украинската армија Poroshenko нарекува еден од најдобрите армии во Европа, но се плаши да се борат со овој руската армија (не е измислен од страна на руската армија како што е сега)?
 9. Дали верувате дека украинските власти, кога тие велат дека домот и училиштето пожари не се украинската војска? Дали верувате дека украинските власти, кога тие велат дека самите милиции бомбардирањето своите домови и училишта, да се дискредитира Украина? Подготвен да го убие своето дете да го обвинуваат за некој друг си?
 10. Зошто во Крим сите воени единици (освен еден) на свој преминале на страната на руски?
 11. Зошто Владимир Путин (според мислењето на Украина - окупатор) предложи мировен план за Украина?
 12. Зошто Владимир Путин побара од властите да не ги спроведува Донецк референдум за независност?
 13. Зошто Меркел и Оланд се игнорира фактот дека нивните разговори слушав американското разузнавање?
 14. Зошто Обама рече дека по проблемите со Иран, не ќе бидат потребни за противракетна одбрана во Европа, и кога проблемот е решен со Иран, Обама се врати на својот збор?
 15. Зошто Америка изјави дека "Боинг" Донецк припадници на милицијата го соборил неколку часа по несреќата? Нема истрага дури и не започна.
 16. САД тврди дека во овој момент не постои Украина комплекси "бук". Сепак, еден ден пред несреќата (16 јули, 2014) на украинскиот телевизија беше извештајот, кој дојде Poroshenko на војници кои служат во комплекси "бук" во областа. Дали верувате во САД?
  http://tvzvezda.ru/news/vstrane_i_mire/content/201407281016-v8zo.htm  (видео)
  http://rutube.ru/video/23e7cf9aacce8d3af663203e48ff9f28/ 
 17. Зошто контролори на воздушниот сообраќај на тој ден го смени летот пат MH17?
 18. Да претпоставиме дека комплексот "бук", кој беше соборен MH17, и припадна на Русија, и беше во градот Снежните (како во САД). Зошто Русија има Kompeks таму, со оглед на тоа дека авионот да лета по различен пат?
 19. Зошто половина час пред уништувањето на MH-17 украинскиот весници и телевизија јави дека бунтовниците (милиција), наводно, има оружје кои ќе ви овозможи да ги уништи авиони на голема надморска височина? Дали е тоа случајно? Иако повеќето експерти веруваат дека бунтовниците заробени комплекси оштетени, згора на тоа, не се милиција специјалисти во можност да ги користат овие објекти.
 20. Зошто би бунтовниците, или на руската армија (ако тие беа таму) да ги соборат цивилни авиони? Впрочем, сфаќа дека Европа и Америка се подготвени да признаат дека бело - тоа е црна, и земјата е рамна, ако таквите изјави да наштети на Русија.
 21. Зошто Украина трка преговори на контролори на воздушниот сообраќај (иако мораше да се откаже овие преговори иследниците)?
 22. Зошто контролор на летање (Украина) се откажат од својата работа неколку дена по несреќата, и исчезна без трага?
 23. Сте виделе на телевизија како на руската воена управувано фрлач комплекс "Бук" во Донецк (лажни сакаат да покажат Украина и некои европски канали)? Дали некогаш сте виделе превоз радар "Kupol" и контролна точка? Не, не сум ја видел. И ова е грешка на американската пропаганда. Фактот дека фрлач без радар "Kupol" можат да го уништат авиони на надморска височина од помалку од 6.000 метри. Запомни, на надморска височина беше исфрлен MH17?
 24. Зошто истрагата не се земе во предвид сведоштво на Јуџин Agapov (државјанин на Украина, замина за Русија од страв за својот живот)? Јуџин служел во механичар украинскиот воздухопловните сили. Agapov доброволно ја преминале границата руско-украинскиот и изразија желба да соработуваат со Руската истрага. За време на сослушувањето, тој рече дека на денот на падот на лагер - 17 јули 2014 година - во попладневните часови на борбената мисија полета Су-25 украинскиот воздухопловните сили, тестиран од страна на Капетанот Волошин. Авионот се врати на аеродромот со празно муниција, додека пилотот објасни на своите колеги дека "Авионот беше во лошо време и лошо место." Agapov подоцна дозна дека на истиот ден во Украина Малезија патнички авион се урна.
 25. Постојат извештаи дека во времето од територијата е да лета авионот на претседателот на Русија (Владимир Путин). Сепак, на пат е изменета, она што не е официјално објавен. Како оваа информација е вистина, јас не знам.
 26. Зошто го одбие САД ќе обезбедат слики од областа на влијание "Боинг" (со извидувачки сателити)?
 27. Зошто австралиските портал "News Corp Австралија" објави "сензационални" видео запис, кој на крајот испадна да биде видео БиБиСи (пред една година), но составени од делови? https://www.youtube.com/watch?t=20&v=j4zQKUVPfAQ&bpctr=1437461697 
 28. Зошто австралиските портал покажува само 4 минути од 17?
 29. Зошто се толкува трансфер зборува многу чудно зборови милиции (бунтовниците)?
  По телефонскиот разговор со командантот на еден од милиции (бунтовниците) пред колегите изјавил:
  "[Командантот] рече дека" Су "(борбен) собориле еден граѓанскиот авион.
  И нашите војници соборен "Су" (борбен).
  Тие (на украинските власти) одлучи да го направи да изгледа како да сме го собориле авион. "
  Тоа е, "Боинг" го донесе назад со помош на украинскиот "Су" (борбен). После тоа, на милицијата (бунтовниците) тропнал на борец. Она што ова докажува дека "Боинг" милиција соборен (од страна на бунтовниците)? Ми се чини дека, напротив, таа тврди дека "Боинг" бил удрен од страна на украинскиот армија.
 30. Зошто САД имаат потреба од воспоставување на Трибуналот за "Боинг", ако на Обединетите нации во јуни 2014 година, ја усвои резолуцијата 2166 на тема (без трибунал тоа не е предвидено)? http://www.un.org/ru/documents/ods.asp?m=S/RES/2166(2014)
 31. Зошто САД имаат потреба од воспоставување на Трибуналот за "Боинг", иако тоа не беше преседан? Се сеќавам на 4 октомври 2001 година Украина воздушна одбрана собори Ту-154 (Тел Авив - Новосибирск), Трибуналот не беше, иако Ukrainka одби да ја признае вината. 3 јули, 1988 година, годината на ракетен крстосувач "Vincennes" на американската морнарица уништи ирански цивилни авиони (Ербас A300B2-203 иранската авиокомпанија Ер). Во текот на крстосувачот ракетен лансирање Vincennes беше во иранските територијални води. Убиени 290 лица, вклучувајќи и 16 членови на екипажот, вклучувајќи 65 патници биле деца. На суд не се врши. Потпретседателот на САД во 1988 година, Џорџ Буш, особено, рече: "Јас никогаш нема да се извини за САД, без оглед на тоа што фактите» («I will never apologize for the United States of America, I don’t care what the facts are»)
 32. Зошто Кина (не се заинтересирани за испитување на несреќата) се спротивставиле на создавањето на Хашкиот (Кина побара да се во согласност со резолуцијата на Советот за безбедност на ОН 2166)?
 33. Зошто Европа треба да се спаси за транзит на гас преку Украина?
 34. Зошто луѓето во Европа страдаат лежи на своите весниците и телевизијата?

Оставьте свой комментарий

Оставить комментарий как гость

0
 • Комментариев нет