1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 (0 Голоса(ов)

Sākotnējo rakstu krieviski: http://www.rodina-ru.com/nasha-istoriya/pamyat-o-sovetskoj-okkupatsii-prevratilas-v-ideologiyu-stran-baltii


Šajās dienās Baltijas valstīs tiek atzīmēta - Lietuva, Latvija un Igaunija atzīmētu 75 gadus kopš gada sākuma "padomju okupācijas". Šis termins, ko Krievija nav atzinusi pat laikos Jeļcina un Kozirevs, kļuva par pamatu politiskās apziņas Baltijas valstīs. Tikmēr ar pašu panākumiem, kā tas bija iespējams svinēt, un 75. gadadiena krišanas trim diktatūrām, un terminu "okupācija", maigi sakot, apšaubāma.

Tieši pirms 75 gadiem 17. jūnijā 1940. papildus kontingents padomju karaspēks devās uz padomju militārajām bāzēm Igaunijā un Latvijā. Agrāk 15.jūnijā, papildu daļas Sarkanās armijas tika pārvietots uz padomju militāro bāzi Lietuvā. No viedokļa Krievijas vēsturnieku pirms mums kādā no epizodēm (un pat ne visnozīmīgākā) izstiep uz "sovjetizācija" no Baltijas valstīm. No viedokļa mūsdienu politiķi Baltijas - sākumā "padomju okupācijas".

Ievērojama interese ir ļoti atšķirība aplēsēm vēsturiskajiem notikumiem. Kāpēc 15-17 jūnijs? Jau septembris 1939, Igaunija ir noslēgusi ar PSRS savstarpējās palīdzības pakta, ietver ievietojot padomju militārās bāzes tās teritorijā. 1939. gada oktobrī līdzīgs līgums tika noslēgts ar Latvijas un Lietuvas.

Tika šie nolīgumi nosaka tikai labās gribas līgumslēdzēju pušu? Ne gluži. Ar daudz iemesls varētu apgalvot, ka viņi bija rezultāts ģeopolitiskā spēle, kura vienas malas bija nostiprināt savu varu par Hitlera Vāciju, no otras - Angliju un Franciju, kas rūpējas par savām interesēm, jo ​​trešajā - Padomju Savienība, kas ir vairākkārt mēģinājis (1933-1939 gadi), lai izveidotu Eiropas aizsardzības aliansi gadījumā Vācijas agresijas. Šīs iniciatīvas tika mazināta Maskavā, piedaloties Baltijas valstīs.

"Šķērslis noslēgt šādu vienošanos, - rakstīja savos memuāros, Vinstons Čērčils - pasniedz šausmas, ka šie paši robežvalstīm pieredzējis pirms padomju palīdzību ... Polija, Rumānija, Somija un trīs Baltijas valstis nezināju, ko viņi baidās - vācu agresiju vai krievu pestīšanu. "

Ņemiet vērā informāciju, ka šīs valstis bija patiešām pamats bažām, Padomju Savienību - viņi bija daudzus gadus ļoti pretpadomju politiku, paļaujoties uz patronāžu pirmā Vācijā, tad Anglijā. Tā rezultātā šīs valstis ir nopietni paļaujas uz atbalstu Anglijas, un pēc tam Vāciju savu likteni. 1939. gada jūnijā Igaunija un Latvija ir parakstījušas ar Hitlera neuzbrukšanas pakta ka pats Churchill raksturot kā pilnīgs sabrukums ir tikko izklāstīja anti-nacistu koalīciju. Vēl viena lieta ir, ka savos memuāros Churchill pārspīlē lomu robežas ar Padomju Savienību, "aizmirstot", ka galvenais vainu neveiksmes sarunās par izveidojot Eiropas aizsardzības alianses sedz Lielbritānijā un Francijā.

Saskaroties ar acīmredzamo nevēlēšanos Eiropas līderu, lai apspriestu kopīgu aizsardzības iniciatīvu, 1939 augustā Padomju Savienība un Vācija parakstīja neuzbrukšanas līgumu, slepenie protokoli, kas diferencētu ietekmes sfēru tās robežām. Un tā, kad Maskava tieši pārsūdzēt vadību Baltijas valstīs ar priekšlikumu par līguma noslēgšanas, kā arī - lai paplašinātu savu sfēru drošību - izvietot Igaunijā, Latvijā un Lietuvā no savām militārajām bāzēm, Lielbritānija un Francija ignorēt to, un ieteica, ka Vācija pieņems šo piedāvājumu Staļins.

Tātad 1939. gada oktobrī kontingents 25000 karavīru Sarkanā armija, kas atrodas uz militārajām bāzēm Latvijā, kas ir par 25000 karavīru kontingenta - Igaunijā un kontingenta 20000 - Lietuvā.

Turklāt saistībā ar pretpadomju politiku Baltijas valstu un pro-Vācijas attieksmi savu valdību (saskaņā ar Maskavu), no Padomju Savienības sekoja apsūdzības pārkāpjot līguma noteikumus. 1940. gada jūnijā, Igaunija, Latvija un Lietuva ir saņēmusi ultimātus, kas bija nepieciešami, lai izveidotu valdību, kas spēs nodrošināt, ka vienošanās par 1939 un garām uz to teritorijā papildu kontingentu Sarkanās armijas.

Ir kopējā nepareizs, ka Padomju Savienība runāja tādā tonī ar respektabliem Eiropas buržuāziskās demokrātijām, reliģiski uzmanīgs neitralitātes politiku.

  • Tomēr Lietuvas Republikas laikā (1926-1940), Antanas Smetona lēma - diktators, kurš nāca pie varas militārā apvērsuma 1926, gadā, vadītājs Savienības Lietuvas nacionālistu - partija ļoti, ļoti aizskaroši, daži pētnieki sauc to fašists labi.
  • Latvija 1934-1940, noteikumi prezidents Kārlis Ulmanis arī nāca pie varas militārā apvērsuma, apturēta konstitūciju, likvidēta parlamentam, aizliedza politisko partiju darbību un neērta mediju valstī.
  • Visbeidzot, Igaunija Konstantin Pats ar inscenējums militāro apvērsumu 1934.gadā vadīja, pasludināja ārkārtas stāvokli, aizliedza puses, sanāksmi, un kurš ieviesa cenzūru.

1940 Padomju ultimāts tika pieņemts. Prezidents Smetona aizbēga uz Vāciju, un beigās Otrā pasaules kara, viņš, tāpat kā daudzi citi "demokrātisko līderi Eiropā", ir parādījies ASV. Visās trijās valstīs, jaunas valdības izveidotas - un tie nav boļševiki. Viņi atjaunoja vārda brīvību, pulcēšanās, atcēla aizliegumu politiskajām partijām, izbeigt represijas pret komunistiem un zvanu vēlēšanas. 14. jūlijs uzvara viņiem visās trijās valstīs ir uzvarējis pro spēkus, kas jūlija beigās paziņoja par Igaunijas, Latvijas un Lietuvas Padomju Sociālistiskās Republikas.

Mūsdienu Baltijas vēsturnieki nav šaubu, ka "organizēta saskaņā uzpurņi no šautenēm" vēlēšanas tika viltoti ar acīmredzamu mērķis - gala "sovjetizācija" no šīm valstīm. Bet ir fakti, rada šaubas par šo notikumu interpretācijas. Piemēram, tas Smetona sniedza militāro apvērsumu Lietuvā un gāza varu kreisās koalīcijas.

Kopumā diezgan kopējā nepareizs, ka boļševiki provincē bijušās Krievijas impērijas tika importētas tikai no Petrogradu, vietējās anti-boļševiku spēki bija zināms. Tomēr provincē Igaunijas (aptuveni atbilst teritorijā mūsdienu Igaunijā) rudenī 1917. RSDLP(b), bija lielākā partija, ar vairāk nekā 10000 biedru. Arī liecina par rezultātiem vēlēšanās Satversmes sapulces - pie Eastland viņi deva lieliniekiem 40,4%. Provincē Livonijas (aptuveni atbilst Latvijas teritorijā), satversmes sapulces vēlēšanas, kas celta boļševiki bija 72% balsu. Attiecībā uz Viļņas provincē, daļa no teritorijas, kas šodien ir daļa no Baltkrievijas, daļa - kā daļu no Lietuvas, 1917 to okupēja Vācijas, un dati par aktivitāti boļševiku reģionā neeksistē.

Patiesībā, tikai vēl pirms vācu karaspēka un okupācija Baltijas valstīs stiprinās spēku vietējo valsts-buržuāziskās politiķiem - uz vācu durkļiem. Vēlāk veikt grūts pretpadomju nostāju līderi Baltijas valstu balstījusies, kā jau minēts, lai atbalstītu Angliju, tad mēģināja atkal sadraudzēties ar Vāciju, un nebija valdes demokrātiskas metodes.

Tātad, kas notika tikai 15-17 jūnijs 1940? Tikai ieviešana papildu militāro kontingentu Baltijas valstīs. "Tikai", jo līgumi dibināšanas karabāzes Padomju Savienības valstis parakstīja 1939. gadā, ultimāts Igaunijas, Latvijas, Lietuvas, tika nominēts un pieņemts 14-16 jūnijs, 1940. vēlēšanas cēla pie varas sociālisti, kas notika jūlija vidū, sludināšana Padomju Sociālistisko Republiku - beigas 1940. gada jūlijā un ieejas Padomju Savienības - augustā. Katrs no šiem notikumiem uz skalas atsver iekļauj papildu karaspēka militārajām bāzēm.

Bet, ja nav armija, nav iespējams runāt par okupāciju. Un "padomju okupācija" - galvenie punkti modernās valsts veidošanu Baltijas valstīs. Un tāpēc, ka tas ir starpposma dati garajā vēsturē "sovjetizācija" no trim valstīm izvēlas kā kodols.

Tas ir tikai stāsts, kā zinātne, kas ir nedaudz sarežģītāka nekā mediji pārraidīt ideoloģisko teoriju.


Оставьте свой комментарий

Оставить комментарий как гость

0
  • Комментариев нет
Sammydress WW