1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 (0 Голоса(ов)

Originalus straipsnis rusų kalba: http://www.rodina-ru.com/nasha-istoriya/pamyat-o-sovetskoj-okkupatsii-prevratilas-v-ideologiyu-stran-baltii


Šių dienų Baltijos šalių minima - Lietuva, Latvija ir Estija pažymėti 75 metų nuo tada, kai "sovietinės okupacijos" pradžios. Šis terminas, kuris Rusija atsisakė pripažinti, net laikais Jelcino ir kozirio, tapo politinės sąmonės Baltijos šalyse pagrindas. Tuo tarpu su tuo pačiu sėkmės buvo galima švęsti, ir 75-metis iš trijų diktatūrų, o terminas "okupacija", švelniai tariant, abejotina.

Lygiai prieš 75 metų birželio 17 1940 papildomas kontingentas sovietinių karių žygiavo sovietų karinių bazių Estijoje ir Latvijoje. Anksčiau birželio 15 d papildomos dalys Raudonosios armijos buvo perkelta į sovietų karinės bazės Lietuvoje. Iš Rusijos istorikų požiūriu prieš mus vienas iš epizodų (ir net ne svarbiausias) ištiesti į "sovietizacija" Baltijos valstybių. Nuo šiuolaikinių politikų Baltijos perspektyvos - iš "sovietinės okupacijos" pradžios.

Didelis susidomėjimas yra labai skirtumo tarp istorinių įvykių vertinimų. Kodėl 15-17 birželis? Jau 1939 rugsėjo Estija sudarė su SSRS savitarpio pagalbos pakto, apima pateikimo sovietų karines bazes savo teritorijoje. 1939 spalio mėnesį, buvo sudarytas panašus susitarimas su Latvijos ir Lietuvos.

Buvo šie susitarimai lemia tik iš susitariančiųjų šalių geros valios? Nevisai. Su daug daugiau priežasčių, galima teigti, kad jie buvo iš geopolitinio žaidimo rezultatas, iš vienos pusės, iš kurių buvo sustiprinti savo galią hitlerinės Vokietijos, kita - Anglija ir Prancūzija, rūpintis savo interesų, trečioji - Sovietų Sąjunga, kuri jau ne kartą bandė (1933-1939 metų) sukurti Europos gynybos Aljanso Vokietijos agresijos atveju. Šios iniciatyvos buvo apribotas Maskvoje Baltijos šalių dalyvavimo.

"Kliūtis tokio susitarimo sudarymo, - rašė savo atsiminimuose, Winston Churchill - tarnavo siaubą, kad tie patys pasienio narės patyrė prieš Sovietų pagalba ... Lenkija, Rumunija, Suomija ir Baltijos šalys nežinojo, ką jie bijo - vokiečių agresiją arba rusų išgelbėjimas ".

Pastaba informacijos, kad šios šalys iš tiesų buvo pagrindas bijodamas Sovietų Sąjungą - jie buvo daugelį metų labai antisovietinis politika, remdamasis pirmosios Vokietijos, tada Anglijos globoja. Kaip pasekmė, šios šalys yra labai tikisi Anglijos parama, o tada į Vokietiją savo likimą. 1939 birželio Estija ir Latvija pasirašė su Hitleriu nepuolimo pakto, kad pats Churchillis apibūdinamas kaip visiškas žlugimas tik pristatė kovos su nacių koaliciją. Kitas dalykas yra tai, kad savo atsiminimuose Churchillis pervertina iš sienos su Sovietų Sąjungos vaidmenį, "pamiršta", kad pagrindinis kaltas dėl derybų dėl Europos gynybos aljansą tenkanti Britanijos ir Prancūzijos įsteigimo nepakankamumas.

Susidūręs su akivaizdaus nenoro Europos lyderius aptarti bendrus gynybos iniciatyvą, 1939 rugpjūčio Sovietų Sąjunga ir Vokietija pasirašė nepuolimo paktą, slaptieji protokolai, į kurią diferencijuojamos įtakos sferą jos ribų. Ir taip, kai Maskva tiesiogiai kreipėsi į Baltijos šalių vadovybę su pasiūlymo sudaryti sutartį, taip pat - siekiant išplėsti savo sferą saugumo - vieta Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje jos karinių bazių, Didžioji Britanija ir Prancūzija ignoravo tai, ir rekomendavo, kad Vokietija priimti pasiūlymą Stalinas.

Taigi 1939 spalio 25.000 karių Raudonosios armijos esančių karinių bazių Latvijoje, iš 25.000 karių kontingentas kontingentas - Estijoje ir 20.000 kontingento - Lietuvoje.

Be to, ryšium su antisovietinio politikos Baltijos šalyse ir pro-Vokietijos požiūris į jų vyriausybių (pagal Maskvoje), iš Sovietų Sąjungos buvo po kaltinimų, pažeidusiam sutarties sąlygas. 1940 metų birželį, Estija, Latvija ir Lietuva gavo ultimatumus, kuris buvo reikalingas suformuoti vyriausybę, kuri bus pajėgi užtikrinti, kad 1939 m susitarimus ir praleisti savo teritorijoje papildomų kontingentų Raudonosios armijos.

Yra paplitusi klaidinga nuomonė, kad Sovietų Sąjunga kalbėjo tokiu tonu su garbingas Europos buržuazinės demokratijos, religijos pastabus neutralumo politiką.

  • Tačiau Lietuvos Respublika tuo metu (1926-1940) A. Smetona valdė - diktatorius, kuris atėjo į valdžią karinio perversmo 1926 metais, Europos Sąjungos vadovas Lietuvos nacionalistų - šalis labai, labai įžeidžiantis, kai kurie mokslininkai vadina jį fašistų dešinę.
  • Latvija 1934-1940, Prezidento Karlis Ulmanis taisyklės taip pat atėjo į valdžią per karinį perversmą, sustabdė konstitucijos, išformuota parlamentą, uždraudė politinių partijų veiklą ir nepatogius žiniasklaidos šalyje.
  • Galiausiai, Estija Konstantinas Pats vadovavo sustojimo karinį perversmą 1934 metais, paskelbė nepaprastąją padėtį, uždraudė šalis, susitikime, ir kuris pristatė cenzūrą.

1940 sovietų ultimatumą buvo priimtas. Prezidentas A. Smetona pabėgo į Vokietiją, o po Antrojo pasaulinio karo pabaigos, jis, kaip ir daugelis kitų "demokratinių lyderių Europoje", atsirado Jungtinėse Amerikos Valstijose. Visose trijose šalyse, naujos vyriausybės susiformavo - ir jie buvo ne bolševikai. Jie atstatė žodžio, susirinkimų laisvę, pakėlė apie politinių partijų draudimą nutraukti represijas prieš komunistus ir skambinti rinkimus. 14 liepa pergalė jiems visose trijose šalyse laimėjo pro jėgas, kurios liepos pabaigoje paskelbė Estijos, Latvijos ir Lietuvos Tarybų Socialistinės Respublikos kūrimą.

Šiuolaikiniai Baltijos istorikai neabejoju, kad "organizuotas pagal iš šautuvų antsnukius" rinkimai buvo suklastoti su akivaizdžiu tikslą - galutinę "sovietizacija" šių šalių. Tačiau yra faktų, kelia abejonių dėl šio įvykių interpretacija. Pavyzdžiui, A. Smetona davė karinį perversmą Lietuvoje ir nuvertė kairiojo koalicijos galią.

Apskritai, gana paplitusi klaidinga nuomonė, kad buvusios Rusijos imperijos provincijos bolševikai buvo importuoti tik iš Petrogrado, vietos kovos su bolševikų pajėgos buvo žinoma. Tačiau Estijos provincijoje (maždaug atitinka dabartinės teritorijoje Estija) į 1917 RSDLP(b) rudenį buvo didžiausios partijos, su daugiau nei 10.000 narių. Taip pat orientacinis iš rinkimų į Steigiamąjį susirinkimą rezultatus - bent Eastland jie davė bolševikų 40,4%. Atsižvelgiant į Livonijos (maždaug atitinka Latvijos teritorijoje) provincijoje, rinkimai steigiamasis susirinkimas buvo bolševikai turėjo 72% balsų. Kalbant apie Vilniaus provincijoje, dalis teritorijos, į kurią šiandien dalis Baltarusijos, dalis - kaip Lietuvos, 1917 metais jis buvo okupuota Vokietijos ir duomenys apie šio regiono bolševikų veiklos neegzistuoja.

Tiesą sakant, tik dar labiau anksto vokiečių karių ir Baltijos valstybių okupacija sustiprins vietos nacionalinio buržuazinių politikų galia - Vokietijos durtuvais. Vėliau imtis griežtų kovos su sovietų poziciją lyderių Baltijos šalyse, kuriais, kaip jau minėta, remti Angliją, tada vėl bandė susidraugauti su Vokietija, ir lenta nebuvo demokratiniai metodai.

Taigi, kas atsitiko tik 15-17 birželis 1940? Tik papildomų karinių kontingentų Baltijos šalyse įvedimas. "Tik", nes sutartys steigimo karines bazes Sovietų Sąjungos šalys pasirašė 1939 m Estijos, Latvijos, Lietuvos ultimatumą, buvo nominuotas ir priimtas birželio 14-16 1940 rinkimai atnešė į valdžią socialistų, kuri vyko liepos viduryje, skelbimas Tarybų Socialistinių Respublikų - 1940 liepos pabaigoje, o Sovietų Sąjungos įrašą - rugpjūčio mėn. Kiekviena iš šių įvykių skalę nusveria papildomų karių atvykti į karinių bazių.

Bet jei nėra kariuomenė, neįmanoma kalbėti apie okupacijos. Ir "sovietinė okupacija", - pagrindiniai punktai šiuolaikinės valstybės kūrimo Baltijos šalyse. Ir todėl, kad tai yra tarpiniai duomenys ilgą istoriją "sovietizacijos" iš trijų pasirinktų kaip branduolys šalyse.

Tai tiesiog istorija, kaip mokslas, kuris yra šiek tiek sudėtingesnis nei žiniasklaida transliavo ideologinę teoriją.


Оставьте свой комментарий

Оставить комментарий как гость

0
  • Комментариев нет
Tinydeal WW