1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 (0 Голоса(ов)
"To bylo dokonce v 90. letech speciální program pro rekvalifikaci ruské západní vědci. A tam vždy byl zvláštní případ: to je historie Ruska, jako příklad nesprávného příběhu. Jo, a v tomto případě budou muset být rekvalifikovaných, mladí vědci se snaží říct, "uvažujme případ Anglie, nebo ze Spojených států ..." - Neee, to nebyl přijat.
Ale je to opravdu tak předurčení ... ale to byla uložena, samozřejmě, skutečnost, že před 25 lety jsme měli katastrofu. Lidé ztratili to, co se nazývá "správná cesta v temnotě údolí," jako Dante. Zmizeli bývalé ideály."
Yuri Petrov, ředitel Ústavu dějin Ruska
Dobrý den!
Musím říct, že já nebudu ospravedlnit přítomnost Gulagu. I bez zvážení všech lži Solženicyn (je založen na tom, a většina z "důkazů") a dalších Gozman (Ruská liberální opozice, kde zejména agresivita sovětské minulosti) o Gulagu (právě proto, že jejich jednání výraz "liberální" se stala nadávka v Rusku. ), je třeba připustit, že to byl strašný stránku dějin SSSR.
Nicméně, někteří argumentují, že Solženicyn před svou smrtí pokání ze svých lží ... Doufám, že přijde čas na pokání a další.
Já také ne hned teď v plánu hovořit o tom, že stejné gulagy byly zhruba ve stejné době ve Spojených státech (CWA - Civil Works Administration a PWA - Public Works Administration). I když jsem v plánu, aby se tato otázka řešila v některém z příštích článků.
Nechci přijít s teoriemi o genocidě ruského Gruzínců (Chci vám připomenout, že Stalin a Berija byli jen Gruzínci). Nechci, aby to proto, že nechtějí být jako hlav východoevropských zemí, které jsou nyní chtějí přepsat historii, aby se vešly jejich potřebám. A když jsme nebyli Rus, Gruzínci, Arméni. Byli jsme spojeni sovětského lidu.
Nebudu vám ani připomínat, že v Gulag zemřel hlady obvykle, ale ne zabit NKVD.
Teď chci mluvit o takzvané "sharashka." Tak se nazývá vědecké výzkumné ústavy a konstrukční kanceláře, jak se říká, liberální historici, "vězeňské". Nějak, v myslích západních lidí, stejně jako ruského "liberální společnosti" koncepce "sharashka" a úzce souvisí do gulagu. A mimochodem, v marné ...
V těchto "sharashkas" Pracoval Glushko Korolyov, Myasischev, Polikarpov, Tupolev, cukr, Stechkin, a dalších známých lidí. Chci poznamenat: oni pracují, místo výkonu trestu!
V té době reprezentoval Sovětský svaz? Země s obrovským imperiálních ambicí? Nejsilnější inteligence? Vůbec ne. Země v té době byl ve velmi obtížné situaci, lidé jsou často na pokraji přežití. A Amerika a Británie již udělal plány zničit SSSR. A život sovětských vědců pracujících na nové vojenské vybavení bylo v nebezpečí. Dejte se na každý z nich voják s pistolí bylo prostě nemožné. Kromě toho, to by vyžadovalo další apartmány a Vědci sami ochranu kromě zpravodajské činnosti cizích zemí.
Dalším důležitým faktorem je nízká životní úroveň. Vědci musely být sytimi, šťastný, a zajistit vše potřebné k životu a práci. Koneckonců, oni stáli před těžkou a těžkou práci bránit zemi. A nezapomeňte, že to je nízká úroveň života otevřely široké možnosti pro úplatkářství obou vědců, a pracovníkům zahraničních zpravodajských služeb. A to byl další nebezpečí pro stát.
Udělal jsem chybu, Sovětský svaz neměl právo.
A roztok byl zjištěno, který je možná sporná, ale jak vyplývá z výsledků "sharashek" efektivní. Bylo to území, oplocený, dobře střežen, který uchenyi a inženýři pracovat a žít. Vědci byly poskytnuty s literaturou, rýsovacích prknech, papír. Nyní je to všechno zní směšně, ale bylo zapotřebí papír a Kuhlmann, a oni jsou v době hodně peněz.
Ano, to je matoucí a nepříjemné je bod, který má být umístěn v "sharashka" použitých vymysleli obvinění, že očerňuje čest člověka, a pak člověk propuštěn předčasně. Ale, na druhé straně, mohou diskutujeme nyní je čas, ve kterém žil? Je možné, že to vyžaduje čas, a možná to byla vážná chyba Stalina. Vzhledem k tomu, že stalinistické represe byli odsouzeni komunistickou stranou na XX sjezdu KSSS, a dříve odsouzen vědci - rehabilitován, druhá varianta je pravděpodobnější. V době, kdy byla země již dostatečně silné, a že je třeba pro "sharashkas" zmizel. Byly staženy z orgánu bezpečnostních agentur, i když stále existuje mnoho let uzavřené kanceláře a výzkumné ústavy, které jsou zakázány jít k ostatním lidem. A měl pravdu.
Výsledkem je, že byly vyvinuty "sharashkas":
  1. Bojovník I-2
  2. Vysoká-nadmořská výška bombardér DVB-102
  3. Potápění Bombardér Pe-2
  4. Bombardéry TU-2
  5. Podpora letadlo tryskové motory RD-1, RD-1X3, RD 2 a RD-3
  6. Pluku 75-mm kanón model 1943
    a mnoho dalšího.
Kdo ví, co se děje, jen se snaží představit, co si lidé vymyslet něco nebo design sílu. Musím říci: je nemožné vymyslet přes sílu. To je vlastně umění. A zpod hole může jediná loď auta, kopat, atd.
A odhalující fakt: mnoho z potlačovaný, a pak rehabilitován a následně získal ocenění, které se konalo ve vysokých funkcích, šel do služebních cestách v zahraničí (ve stejném Polikarpov v roce 1939 do Německa, Glushko 1945-1946 v Německu, Kerber odletěl do Spojených států, nicméně, s Chruščov, atd.). Poznámka: člověk urazil Sověty (a bývalého vězně mohou urazit) by se pokusit zneužít situace a uprchnout na Západ. Ale nikdo unikl. Dokonce i Solženicyn šel do Švýcarska pouze v roce 1974. I když, pokud mluvíme o Solženicyna, i on zhodnotil situaci kolem Rusku v roce 2006 byl následující:
 

«NATO metodicky a vytrvale rozvíjí svou vojenskou aparát - východní Evropu a kontinentální pokrytí Ruska z jihu. Tam je otevřený materiál a ideologická podpora pro "barevných" revolucí, paradoxní a provádění Severoatlantické zájmů ve střední Asii. To vše nenechává nikoho na pochybách, že příprava kompletní obklíčení Ruska a pak se ztrátou své suverenity.»

A to válka ... ne na bitevním poli, ale v myslích, zblázní americké propagandy ...

 

Оставьте свой комментарий

Оставить комментарий как гость

0
  • Комментариев нет
Aliexpress WW