1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 (0 Голоса(ов)
"To bolo dokonca v 90. rokoch špeciálny program pre rekvalifikáciu ruskej západnej vedci. A tam vždy bol zvláštny prípad: to je história Ruska, ako príklad nesprávneho príbehu. Jo, a v tomto prípade budú musieť byť rekvalifikovaných, mladí vedci sa snažia povedať, "uvažujme prípad Anglicka, alebo zo Spojených štátov ..." - Neee, to nebol prijatý.
Ale je to naozaj tak predurčenie ... ale to bola uložená, samozrejme, skutočnosť, že pred 25 rokmi sme mali katastrofu. Ľudia stratili to, čo sa nazýva "správna cesta v temnote údolia," ako Dante. Zmizli bývalej ideály."
Yuri Petrov, riaditeľ Ústavu dejín Ruska
Dobrý deň!
Musím povedať, že ja nebudem ospravedlniť prítomnosť Gulagu. Aj bez zvážení všetkých lži Solženicyn (je založený na tom, a väčšina z "dôkazov") a ďalších Gozman (Ruská liberálna opozícia, kde najmä agresivita sovietskej minulosti) o Gulagu (práve preto, že ich rokovania výraz "liberálne" sa stala nadávka v Rusku. ), treba pripustiť, že to bol strašný stránku dejín ZSSR.
Avšak, niektorí argumentujú, že Solženicyn pred svojou smrťou pokánie zo svojich klamstiev ... Dúfam, že príde čas na pokánie a ďalšie.
Ja tiež nie hneď teraz v pláne hovoriť o tom, že rovnaké gulagy boli zhruba v rovnakej dobe v Spojených štátoch (CWA - Civil Works Administration a PWA - Public Works Administration). Aj keď som v pláne, aby sa táto otázka riešila v niektorom z budúcich článkov.
Nechcem prísť s teóriami o genocíde ruského Gruzíncov (Chcem vám pripomenúť, že Stalin a Berija boli len Gruzínci). Nechcem, aby to preto, že nechcú byť ako hláv východoeurópskych krajín, ktoré sú teraz chcú prepísať históriu, aby sa vošli ich potrebám. A keď sme neboli Rus, Gruzínci, Arméni. Boli sme spojení sovietskeho ľudu.
Nebudem vám ani pripomínať, že v Gulag zomrel od hladu obvykle, ale nie zabitý NKVD.
Teraz chcem hovoriť o takzvanej "sharashka." Tak sa nazýva vedecké výskumné ústavy a konštrukčné kancelárie, ako sa hovorí, liberálne historici, "väzenské". Nejako, v mysliach západných ľudí, rovnako ako ruského "liberálne spoločnosti" koncepcie "sharashka" a úzko súvisí do gulagu. A mimochodom, v márnej ...
V týchto "sharashkas" Pracoval Glushko Korolyov, Myasischev, Polikarpov, Tupolev, cukor, Stechkin, a ďalších známych ľudí. Chcem poznamenať: oni pracujú, miesto výkonu trestu!
V tom čase reprezentoval Sovietsky zväz? Krajina s obrovským imperiálnych ambícií? Najsilnejší inteligencia? Vôbec nie. Krajiny v tom čase bol vo veľmi ťažkej situácii, ľudia sú často na pokraji prežitia. A Amerika a Británia už urobil plány zničiť ZSSR. A život sovietskych vedcov pracujúcich na nové vojenské vybavenie bolo v nebezpečenstve. Dajte sa na každý z nich vojak s pištoľou bolo jednoducho nemožné. Okrem toho, to by vyžadovalo ďalšie apartmány a Vedci sami ochranu okrem spravodajské činnosti cudzích krajín.
Ďalším dôležitým faktorom je nízka životná úroveň. Vedci museli byť sýti, šťastný, a zabezpečiť všetko potrebné k životu a práci. Koniec koncov, oni stáli pred ťažkú ​​a ťažkú ​​prácu brániť krajinu. A nezabudnite, že to je nízka úroveň života otvorili široké možnosti pre úplatkárstvo oboch vedcov a pracovníkom zahraničných spravodajských služieb. A to bol ďalší nebezpečenstvo pre štát.
Urobil som chybu, Sovietsky zväz nemal právo.
A roztok bol zistené, ktorý je možno sporné, ale ako vyplýva z výsledkov "sharashek" efektívna. Bolo to územie, oplotený, dobre strážený, ktorý uchenyi a inžinieri pracovať a žiť. Vedci boli poskytnuté s literatúrou, rysovacích doskách, papier. Teraz je to všetko znie smiešne, ale bolo potrebné papier a Kuhlmann, a oni sú v dobe veľa peňazí.
Áno, to je mätúce a nepríjemné je bod, ktorý má byť umiestnený v "sharashka" použitých vymysleli obvinenia, že očierňuje česť človeka, a potom človek prepustený predčasne. Ale, na druhej strane, môžu diskutujeme teraz je čas, v ktorom žil? Je možné, že to si vyžaduje čas, a možno to bola vážna chyba Stalina. Vzhľadom k tomu, že stalinistickej represie boli odsúdení komunistickou stranou na XX zjazde KSSZ, a skôr odsúdený vedci - rehabilitovaný, druhá varianta je pravdepodobnejšie. V čase, keď bola krajina už dostatočne silné, a že je potrebné pre "sharashkas" zmizol. Boli stiahnuté z orgánu bezpečnostných agentúr, aj keď stále existuje mnoho rokov uzavretej kancelárie a výskumné ústavy, ktoré sú zakázané ísť k ostatným ľuďom. A mal pravdu.
Výsledkom je, že boli vyvinuté "sharashkas":
  1. Bojovník I-2
  2. Vysoká-nadmorská výška bombardér DVB-102
  3. Potápať Bombardér Pe-2
  4. Bombardéry TU-2
  5. Podpora lietadlo tryskové motory RD-1 RD-1X3, RD 2 a RD-3
  6. Pluku 75-mm kanón model 1943
    a mnoho ďalšieho.
Kto vie, čo sa deje, len sa snaží predstaviť, čo si ľudia vymyslieť niečo alebo dizajn silu. Musím povedať: je nemožné vymyslieť cez silu. To je vlastne umenie. A spod palice môže jediná loď auta, kopať, atď.
A odhaľujúce fakt: mnoho z potláčaný, a potom rehabilitovaný a následne získal ocenenie, ktoré sa konalo vo vysokých funkciách, išiel do služobných cestách v zahraničí (v rovnakom Polikarpov v roku 1939 do Nemecka, Glushko 1945-1946 v Nemecku, Kerber odletel do Spojených štátov, však, s Chruščov, atď.). Poznámka: človek urazil Sovietmi (a bývalého väzňa môžu uraziť) by sa pokúsiť zneužiť situácie a utiecť na Západ. Dokonca aj Solženicyn išiel do Švajčiarska len v roku 1974. Aj keď, ak hovoríme o Solženicyna, aj on zhodnotil situáciu okolo Rusku v roku 2006 bol nasledujúci:

«NATO metodicky a vytrvalo rozvíja svoju vojenskú aparát - východnú Európu a kontinentálne pokrytie Ruska z juhu. Tam je otvorený materiál a ideologická podpora pre "farebných" revolúcií, paradoxné a vykonávanie Severoatlantickej záujmov v strednej Ázii. To všetko nenecháva nikoho na pochybách, že príprava kompletné obkľúčenie Ruska a potom so stratou svojej suverenity.»

 

A to vojna ... nie na bojovom poli, ale v mysliach, zblázni americkej propagandy ...

Оставьте свой комментарий

Оставить комментарий как гость

0
  • Комментариев нет