1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 (0 Голоса(ов)

Na początku 2015 roku, amerykański portal informacyjny "The Insider Biznes" dokonał rankingu najbardziej absurdalnych zabytków ery sowieckiej. Nie jest jasne, dlaczego amerykańskie media nagle interesują pomników radzieckich. Jednak Amerykanie dbają o wszystko z wyjątkiem odpowiedzialności za swoje działania. Byłoby lepiej, gdyby myśleli o walory estetyczne Statuy Wolności.
 
Ocena ta wywołała oburzenie wśród obywateli rosyjskich. Problem polega na tym, że lista przyszedł rzeźby "Rodina - matką", znajdujący się w mieście Wołgograd. Rzeźba przedstawia ojczyznę jako kobieta trzyma miecz w ręku, i wzywa swoich obywateli do walki z wrogami. Dedykowane do tej rzeźby bohaterstwie żołnierzy radzieckich w Wielkiej Wojny Ojczyźnianej (Bitwa pod Stalingradem). edycja później usunął rzeźbę z listy.
 
Wygląda na to, że Amerykanie nie mają własnych bohaterów, więc muszą pochodzić z Superman, Batman, etc. Ale jak wyrazić otwartą, zazdrość i brak zrozumienia innego wyczynu - niegodnego.
 
Wcześniej był tam inny precedens. W lutym 2014 roku, CNN sporządził listę najbrzydszych pomników, które weszły pomnik "Courage", część Pamięci kompleksu "Twierdza Brzeska - Hero". Po sieci telewizyjnej CNN przeprosił i skandalu usunięty materiał.
 
W obu przypadkach oszczercze informacje zostały usunięte. Ale cel i jest głośno obrażać, a następnie po cichu przeprosić.
 
Jednak oba przypadki są dość skromne w porównaniu do działań wasali USA w Europie. Tam jest wojna z zabytków nie ogranicza się do słów i obelg.
 
W lipcu 2014 roku w Polsce, w miejscowości Limanowa zburzono pomnik radzieckich żołnierzy-wyzwolicieli. W listopadzie 2015 roku w mieście Mielec, w południowo-wschodniej Polsce, dzięki demontaż pomnika Armii Czerwonej. W maju 2016 roku Rada Miasta Szczecina głosowała za rozbiórki Dzięki pomnik jednego z centralnych placów. Stoi tam w 1950 roku. Lista jest długa. Overseas gospodarza polski rząd pragnie zapomnieć Polakom, że na polskiej ziemi szczątki ponad sześć tysięcy radzieckich żołnierzy, którzy oddali życie za wyzwolenie kraju z hitlerowskim najeźdźcą.
 
Podobna sytuacja w krajach bałtyckich.
 
Jednocześnie chcę zwrócić uwagę, że to Niemiec, który walczył z ZSRR, to należy do pomnika żołnierzy radzieckich z szacunkiem.
 
Ukraina, starając się pokazać swoją lojalność wobec Stanów Zjednoczonych, też zaczął walczyć z pomników. Ale trochę inaczej. Na Ukrainie, mają ogłosiła, że ​​odrzucają wszystko, co jest związane z sowieckiej przeszłości. I zaczęli próbować niszczyć pomniki Lenina. To wygląda trochę śmiesznie, ale Ukraińcy tracą nawet walcząc z zabytkami. Zabytki zniszczone nie zawsze, ale często rannych sobie ludzi, którzy próbowali zniszczyć pomnik. Być może ci ludzie są słabo uczy historia, inaczej oni wiedzą, że to Lenin stworzył republikę pod nazwą Ukrainy. Wcześniej taki kraj nie istnieje. Jednak nie jest jasne, dlaczego walczą ze spuścizną radzieckiej epoki ukraińscy nacjonaliści starają, aby nie zniszczyć fabryk, muzeów, domów, które zostały zbudowane w czasach sowieckich.

Оставьте свой комментарий

Оставить комментарий как гость

0
  • Комментариев нет
Dx WW