1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 (0 Голоса(ов)

Dobrý den!

Bohužel, nejasné a neurčité devadesátých let nebyly v Rusku pro nic za nic. Včetně ve věci, v němž, zdánlivě, nemůže změnit nic. Zdálo se, že historie - historie, a historické události nemohou být změněny, protože již došlo. Ale Američané dělali úsilí v oblasti propagandy. Nemohli změnit událostí sami, ale nepodařilo se přidat ke svým příběhům o lži, že to bylo prospěšné a odstraněna pravdu, že oni nejsou ziskové. A já, jako voják vnuka, shell-šokovaný a získat shell fragment do žeber. Jako člověk, který je stále ještě hledá pro bratry jeho babičky, kteří zmizeli ... Bolí mě slyšet, že, a stydím Evropanů, kteří zradili památku svých předků. Ale já se stydím z nich, mnozí z nich - se nestydí.

V současné době, vidíme hrozný obraz. Ani Evropa, ani Japonsko nebude znát jeho historii. Mnoho mladých japonských lidí věří, že jaderné bomby klesly na ně Sovětském svazu, ale ve skutečnosti bombardovali Hirošimy a Nagasaki, Američané, i když je to nutné, v době, kdy to nebylo. Lidé v Evropě se domnívají, že ukrajinský ukrajinského frontu nazvaný protože to bojoval Ukrajinci (ve skutečnosti, oni jsou tak nazvaný protože oni byli zapojeni do osvobození Ukrajiny, a před první ukrajinský volal Voronezh přední strana, druhý - stepi, třetí - South-West, a čtvrtý - jih). Mladí lidé v Evropě, je přesvědčen, že Evropa z nacistických vojsk osvobodili Američané, ne sovětským vojskům. Oni ani nevědí, co Američané dělali tak, jak to dělal vždycky. Čekali, až je jasné, kdo je vítězství, a teprve pak se začal účastnit se války na vítězné straně. Mnozí ani nevědí, že USA neklesl jedinou bombu, a to nebyla vysazena jediné německé jednotky. A ze všeho nejvíc Nechápu Poláky, které umožňují, aby se Ukrajina hrdinu z člověka, jehož vojáci zabili stovky tisíc Poláků pouze z důvodu jejich státní příslušnosti.

Já nechci nikoho přesvědčovat, zejména proto, že každá osoba má právo být špatné, ale chci dát příležitost pochopit ty, kteří chtějí porozumět. Ti, kteří nechtějí prozradit památku svých předků, kteří byli za německé okupace. Ti, kteří jsou mnohem důležitější než pravda, a ne zvířecí strach z Ruska.

Všechny události jsem se vyjadřují ve velmi krátké formy pro detailní expozici trvá dlouhou dobu. Myslím si, že ti, kdo se zajímají o toto téma, jsou schopni najít informace v archivu (bohužel, lidé v Evropě jsou nyní nebezpečné důvěřovat informace, které jsou v novinách a knihách, ale soubory - IT archivy).

Ve své práci jsem musel použít automatické překladatel. Přirozeně, program může být špatně. Takže budu velmi vděčný za jakékoliv připomínky týkající se chyb v překladu.

Velká vlastenecká válka (1941-1945) - Válka mezi SSSR a Německem v rámci druhé světové války, který skončil ve vítězství Sovětského svazu nad nacisty a zachycení Berlína. Velká vlastenecká válka byla jednou z posledních etap druhé světové války.

Hlavní období Velké vlastenecké války

Počáteční období války (22 června 1941 - 18 listopadu 1942). 22.června Německo napadlo Sovětský svaz a konec roku, byl schopný vyhrát Litva, Lotyšsko, Estonsko, Ukrajina, Moldavsko a Bělorusko - přestěhovali vojáky do země zachytit Moskvu. Ruští vojáci utrpěli obrovské ztráty, obyvatelé v okupovaných územích byly v německém zajetí a byli deportováni do Německa jako otroci. Nicméně, navzdory skutečnosti, že sovětská armáda ztratila, ona ještě podařilo zastavit Němce na cestě do Leningradu (město byla pořízena v obležení), Moskvě a Novgorod. Plán "Barbarossa" nedal požadované výsledky, bitva o město pokračovalo až do roku 1942.

Období radikální změnu (. 1942-1943 GG) 19.listopadu 1942 začal pult-útok sovětských vojsk, která dala významné výsledky - jeden Němec a čtyři spojenecké armády byly zničeny. Sovětská armáda pokračovala v jeho útoku ve všech směrech, oni byli schopní porazit několik armád, stíhat a tlačit Němce zpátky do přední hranice na západ. Díky vybudování vojenských prostředků (vojenský průmysl byl ve zvláštním režimu) sovětská armáda značně lepší než německý a mohl nyní nejen odolat, ale diktovat podmínky války. Z bránit armádu SSSR do útočník.

Třetí období války (1943-1945 gg.). Navzdory skutečnosti, že Německo byla schopna výrazně zvýšit sílu jeho armády, to je ještě horší než sovětské a Sovětský svaz i nadále hrát vedoucí úlohu při útočných vojenských operacích. Sovětská armáda pokračovala v postupu směrem na Berlín, vyhrávat na okupovaných územích. To bylo podmanil Leningrad, a v roce 1944, sovětští vojáci se stěhoval k Polsku a pak Německa. 8. května Berlín byla pořízena, a německé síly oznámil bezpodmínečnou kapitulaci.

Hlavní bitvy Velké vlastenecké války

Obrana Arktidě (29 června 1941 - 1. listopadu 1944);

Bitva o Moskvu (30 září 1941 - 20 dubna 1942);

Obležení Leningradu (08.09.1941 - 27.ledna 1944);

Bitva o ržev (8.1.1942 - 31 března 1943);

Bitva u Stalingradu (17.července 1942 - 02.2.1943);

Bitva o Kavkaz (25 července 1942 - 9. října 1943);

Bitva u Kurska (5. července - 23 srpna 1943);

Bitva o pravobřežní Ukrajiny (24 prosince 1943 - 17 dubna 1944);

Běloruský provoz (23. června - 29 srpna 1944);

Bitva v pobaltských státech (září 14 - 24 listopadu 1944);

Provoz Budapest (29 října 1944 - 13 února 1945);

Provoz Vistula-Oder (12 leden-3. února 1945);

Východní pruský operace (leden 13 - 25 dubna 1945);

Bitva o Berlin (duben 16 - 08.5.1945).

Události vedoucí k Velké vlastenecké války v letech 1941-1945.

Začátek druhé světové války byl německý útok na Polsko, 01.09.1939. Válka začala řádit v jedné nebo druhé zemi. Vistula River válka začala přecházet v západní a severní Evropě, a dosáhl Balkán. Vojenské operace byly prováděny v Atlantiku, severní Afriky a Středomoří. Ve stejné době, více a více činností stanou agresivní akci proti Číně, Japonsku a jihovýchodní Asii. Po rychlém obsazení Francie v květnu a červnu 1940, jakož i zisky v témže roce, dalších západoevropských zemí (s výjimkou Švédska a Švýcarska), německá vláda v červenci 1940 učinil konečné rozhodnutí - asi po roce začít válku proti Sovětskému svazu. Do té doby se ukázalo, že plánovaný pro 1940 německé invazi na území Spojeného království, nebudou přijata, protože Němci neměli potřebné množství energie pro provádění vojenské operace, nazvané "Sea Lion". Všechny jeho hlavní síly Německo předal do Sovětského svazu.

31.července 1940, Hitler řekl, že odpor Anglie stále není potlačen, protože tato země spoléhá na fakt, že Sovětský svaz stále existuje, a vítězství nad ním by znamenalo vítězství nad Anglií a. Hitler jmenoval termín zachycení SSSR - to se bude dít na jaře roku 1941. Vzhledem k tomu, "operace seelöwe" byl obnoven jen na papíře a jeho hlavním cílem bylo - zastrašit Brity. A speciálně eskalovat zvěsti o transakce byla to dobrá dezinformační a dobře pokryta skutečné plány Německa proti Sovětskému svazu. Přesměrování německý válečný stroj ve směru Sovětského svazu v důsledku uložené Anglie od porážky. Německo v úmyslu držet blitzkrieg, která by vypadala jako "Blitzkrieg". Plán útoku na SSSR byl nazýván "Operace Barbarossa". Mít dobré vojenského a ekonomického potenciálu, Německo se podařilo vytvořit poměrně silnou vojenskou sílu.

Nebudu mluvit o událostech v Sovětském svazu. Obyvatelé, jejichž dědové bojovali sami vědí, ale lidé z Evropy Goražde bude zajímavé zjistit, kdo, jak a kdy uvolňuje svou zemi od nacistů. Takže říci více podrobností o osvobození Evropy.

Osvobození Evropy od nacistických vojsk.

V říjnu 1942 se do protiútoku britská vojska v severní Africe pod velením generála BL Montgomery. V bitvě u El Alameinu byla poražena na italsko-německé jednotky. Začal svou nonstop odchod na západ. V listopadu, na opačné straně severní Africe, v Maroku, přistála americká vojska pod velením generála Dwighta D. Eisenhowera. Lisované na obou stranách italsko-německých vojáků bylo stisknuto do moře v Tunisku, kde se vzdal 13.května 1943.

V červenci 1943, spojenci přistál na Sicílii. Vzhled nepřátelských vojsk na svém vlastním území způsobil krizi fašistického režimu v Itálii. Mussolini byl vyloučen a zatčen. Nová vláda v čele s maršálem Badoglio. Fašistická strana byla rozpuštěna, rozhodl amnestii politických vězňů, byla zahájena tajná jednání s Allies. 3.září Spojenci překročili Messinskou úžinu a přistál na Apeninském poloostrově. Ve stejný den Badoglio podepsal příměří s Organizací spojených národů. Italská vojska ukončila své spojence odporu. V tomto bodě, od severu do Itálie, rychlé pochod německých vojsk vstoupil. Na sever od Neapole tvořil další frontu v Evropě. V Němci okupované části Itálie byla obnovena fašistický režim vedl o propuštění z vazby Mussolini. Ale teď jeho síla spočívala pouze na síle německé armády. Badoglio vláda, pro jeho část, deklaroval válku s Německem.

Tam byl zlom v bitvě o Atlantik. Za prvé, spojenci se podařilo snížit ztráty z akce německých ponorek. Všechny lodě začal procházet přes Atlantik pouze v chráněných konvoje. Přes celá Severoatlantická byl nasazen systém nepřetržitého dohledu letadel, asi 3 tisíce lodí byli připraveni začít hon na ponorky, jakmile se ocitli objevili. Německé ponorky byli nuceni zůstat po většinu času ponořené, snižuje akční rádius a zůstat v pohotovosti. Ztráta začala růst v německé ponorkové flotily a možnost jejího doplnění zúžily. Během roku 1942 to bylo potopeno asi 200 ponorek. Mají prakticky přestal útočit na konvoje a vedl hon jen s několika opozdilců a otbivshimisya soudy. Konvoje volně začal procházet přes Atlantik.

1944 byl rokem úplné osvobození na území SSSR. Během zimních a jarních útočných operací Rudé armády byl kompletně odstraněn obléhání Leningradu, obklopený a zajatý Korsun-Shevchenko nepřátelské skupiny, vydala na Krym a většina z Ukrajiny.

26.března síly 2. ukrajinského frontu pod velením maršála IS Konev poprvé přišel na státní hranici SSSR s Rumunskem. Třetí výročí nacistického Německa napadli sovětská země zahájila ambiciózní běloruské útočné operace, dokončit osvobození od německé okupace velkou část sovětského území. Na podzim roku 1944 byla obnovena státní hranice SSSR v plném rozsahu. Pod údery Rudé armády fašistický blok se zhroutil.

Sovětská vláda oficiálně prohlásila, že vstup Rudé armády na území jiných států vzhledem k nutnosti úplné porážky německých ozbrojených sil, a není určena k změnit politickou strukturu těchto zemí, nebo porušují územní celistvost. Sovětská vojska musel bojovat na území mnoha zemích Evropy okupovaných Němci - z Norska do Rakouska. Většina (600 tisíc), sovětští vojáci a důstojníci byli zabiti a pohřbeni v čem je nyní Polsko, více než 140.000 - v České republice a na Slovensku, 26000 - v Rakousku.

Boj v ulicích Konigsberg

Výnos na široké frontě Rudé armády ve střední a jihovýchodní Evropy ihned vznesl otázku budoucích vztahů mezi zeměmi v regionu s SSSR. V předvečer a během bitvy o obrovské a zásadní oblasti Sovětského svazu začali otevřeně podporovat pro-sovětské politiky těchto zemí - především z řad komunistů. Současně, sovětské vedení vyhledávány uznáním americkým a britským svých zvláštních zájmů v této části Evropy. Vzhledem k tomu, o přítomnosti sovětských vojsk tam, Churchill souhlasil v roce 1944, aby zahrnovala všechny balkánské země s výjimkou Řecka, v sovětské sféře vlivu. V roce 1944, Stalin dělal vytvoření pro-sovětské vlády Polska, paralelního emigrantské vlády v Londýně. Z těchto zemích, nejen v Jugoslávii, sovětští vojáci měli silnou podporu od partyzánské armády Josip Broz Tito. Spolu s partyzány 20.října 1944 Rudá armáda osvobodila od nepřítele Bělehradu.

Společně se sovětskými vojsky v osvobození svých zemí se zúčastnilo čs sboru, bulharské armády, Lidové osvobozenecké armády Jugoslávie, v 1. a 2. polské armády, některé rumunské jednotek a útvarů. V létě 1944 spiknutí - komunisté do monarchistů - objevil se s tímto účelem v Rumunsku. V této době, Rudá armáda byla bojování už na rumunském území. Bukurešť 23. srpna tam byl státní převrat. Další den, nová vláda deklarovala válku s Německem.

31. srpna sovětští vojáci vstoupili Bukurešť. Rumunská armáda se připojila v sovětských frontách. Král Mihai později dokonce dostal rozkaz z Moskvy "vítězství" (dokonce i před jeho armády a bojoval proti Sovětskému svazu). Pak se spíše vážení podmínky podařilo dostat ven z války Finsko podepsalo příměří 19.září 1944

Skrz válku, Bulharsko bylo spojencem Německa a bojoval proti Británii a USA, ale Sovětský svaz nebyl vyhlásit válku na to. 5.9.1944. Sovětská vláda deklarovala válku s Bulharskem, dala rozkaz k útoku, ale jeden z pěších divizí bulharské armády, lemovaly silnici, se setkal naši vojáci nasazeni na červené prapory a sváteční hudby. Po nějaké době se stejné události se odehrály v jiných oblastech. To začalo spontánní sbratřování se sovětskými vojáky bulharského národa. V noci z 9. září v Bulharsku byl nekrvavý převrat. K moci v Sofii nová vláda, je silně ovlivňován komunisty. Bulharsko deklarovala válku s Německem.

Na konci srpna 1944 slovenský národní anti-fašistické povstání vypuklo, a podpory, které se pohyboval část 1. ukrajinského frontu, která bojovala v rámci 1. československého armádního sboru pod velením generála L. Svobody. Těžké boje začal v oblasti Karpat. 6. října československé a sovětské vojska vstoupila do Československa na zemi v blízkosti Dukelského průsmyku. Tento den se slaví v současné době jako Den Československé lidové armády. Krvavých bitev trvaly až do konce října. Sovětští vojáci nemohli plně překonat Karpat a spojit se s rebely. Ale postupně pokračující osvobození východního Slovenska. Zúčastnilo se jí i rebelové, kteří šli do hor a stal se partyzáni a civilisté. Sovětské velení pomohl jim s lidmi, zbraně a střelivo.

Sovětské tanky v ulicích německého města

Do října 1944 Německo zůstalo jediným spojencem v Evropě - Maďarsko. 15.října nejvyšším vládcem země, Miklos Horthy, příliš, pokusil se ji odstranit z války, ale bez úspěchu. Byl zatčen Němci. Poté, že v Maďarsku k boji až do konce. Trvalé boj skončil Budapešti. Sovětská vojska se podařilo, aby ho vzít pouze na třetí pokus 13.února 1945 A nedávné bitvy v Maďarsku skončilo v dubnu. V únoru, to byl poražen skupinou budapešťské Němců. V oblasti jezera Balaton (Maďarsko), nepřítel učinil poslední pokus přejít do útoku, ale byl poražen. V dubnu, sovětská vojska osvobodila rakouského hlavního města Vídně, a ve východním Prusku vzal město Koenigsberg.

Německá okupační režim v Polsku byla mimořádně krutá: během války z 35 milionů lidí zabito 6 milionů lidí. Nicméně, od začátku války tam jednal hnutí odporu, známý jako "domácí armádou" ("vlastenecká armáda"). Podpořila polská exilová vláda. 20.července 1944 na území Polska, sovětští vojáci zadali. Ihned byla vytvořena prozatímní vláda, vedl o komunisty - Výboru národního osvobození. Poslechl armádní Ludowa ("Peoples Army"). Společně se sovětskými vojáky a armádní jednotky Ľudovít výbor přestěhovala do Varšavy. Home armáda silně oponoval vzestup k moci tohoto výboru. A tak se pokusila osvobodit Varšavu od Němců na vlastní pěst. 1.srpna ve městě povstání vypuklo, kterého se zúčastnilo většina obyvatel polského hlavního města. Sovětské vedení reagovala velmi negativně k povstání. Stalin napsal Churchill 16. srpna: "akce Varšava je bezohledný a strašný hazard, stojící populaci více obětí V současné situaci sovětské velení dospěl k závěru, že se musí distancovat od varšavského dobrodružství, protože nemůže nést jakýkoli přímý nebo. nepřímá odpovědnost za akci ve Varšavě ". Copak podporovat rebely, sovětské vedení odmítli, aby odhodili své zbraně a jídlo z letadla.

13. září sovětští vojáci přišli do Varšavy a usadil se na druhém břehu Visly. Odtamtud oni mohli vidět, jak Němci se zabýval nemilosrdně s rebely. Teď se začaly poskytovat pomoc sovětských letadel svržení vše, co potřebujete. Ale povstání již zmizel. Během jeho represe je zabito asi 18.000 rebely a 200 tisíc civilistů na Varšavu. 2.října vůdci Varšavské povstání rozhodla vzdát. Jako trest, Němci téměř zcela zničen Varšavu. Obytné domy byly spáleny nebo vyhození do povětří. Přeživší obyvatelé uprchli z města.

Boj v ulicích Vídně

Na začátku roku 1945 jako součást stávajících sovětských vojsk byl dvakrát víc vojáků, než opačných sil, třikrát více tanků a samohybná děla, čtyřikrát tolik zbraní a minometů, téměř osm krát více válečných letadel. Naše letectví nerozdělená houpat ve vzduchu. Bok po boku s Rudou armádou bojoval téměř půl milionu vojáků a důstojníků svých spojenců. To vše povoleno sovětské velení nasadit jak útok podél celé přední straně, a udeřit nepřítele tam, kde to bylo výhodné pro nás, a když to bylo výhodné pro nás.

Do začátku zimy přinesl sedm průčelí vojsk - tři běloruské a ukrajinské čtyři. 1. a 2. pobaltské fronty nadále blokovat ze země skupiny nepřítele v Kurland. Baltic Fleet pomohl pozemní síly k pohybu podél pobřeží a severní flotila poskytuje dopravu přes Barentsova moře. Zahájen útok plánované na druhou polovinu ledna.

Ale sovětský příkaz byl nucen změnit svůj plán, a tady je důvod, proč. V polovině prosince 1944 Němci náhle zaútočili na americké a britské síly v Ardenách, na hranicích Belgie a Francie, a hodil spojenecká vojska na 100 km na západ, směrem k moři. Zvláště bolestně si vědom, že porážka Britové - situace jim připomněl tragické dnů měsíce června roku 1940, kdy jejich vojáci byli stisknuti do moře v oblasti Dunkerque. 6. ledna Churchill odvolala k Nejvyššímu velitele ozbrojených sil Sovětského Stalin s žádostí o urychlení přechodu na Rudé armády útoku na zmírnění utrpení anglo-americká vojska. Tato žádost byla udělena, a Rudá armáda, a to navzdory neúplnosti školení, 12.1.1945 schválil generální ofenzívu na pobřeží Baltského moře do jižní výběžky Karpat. Jednalo se o největší a nejsilnější útok války.

Hlavní útok vojska 1. Běloruského a 1. ukrajinského frontách postupujícími od řeky Visly, jižně od Varšavy, a přesunout na západ až k hranicím Německa. Tyto fasády byl přikázán Maršál Sovětského svazu Georgij Žukov a IS Koněv. V rámci těchto frontách, tam byly 2 miliony. 200 tisíc, důstojníků a vojáků, více než 32.000. Děla a minomety, 6500 tanků a samohybných dělostřeleckých systémů, asi 5 tisíc. Vojenská letadla. Rychle rozdrtil Němci zcela zničeno 35 nepřátelských divizí. 25 nepřátelské divize ztratil od 50 do 70% z jeho složení.

23 den trval nepřetržitý útok na Západ. 500-600kilometr byly bojoval sovětským vojskům. 3.února už byli na břehu Odry. Před nimi ležel zemi Německa, přišel k nám z metly války. Boje na okraji německého města 17. ledna, sovětská vojska vstoupila na polský kapitál. Město se změnil ve zříceninu, vypadal úplně mrtvý. V průběhu operace Vistula-Oder (únor 1945) z nacistickými okupanty úplně zrušeno na území Polska, operace Vistula-Oder zachránil od porážky spojenecké síly v Ardenách, kde Američané ztratili 40 tisíc. Man.

Sovětské velení nabídl uspořádat rozhovory s vedením podzemního armády domova. Nicméně, na prvním zasedání svého šéfa generála L. Okulicki byl zatčen. V červnu 1945, Moskva hostila otevřený proces z vůdců armády domova. Stejně jako v předchozích otevřených studiích v Moskvě, obžalovaní přiznal svou vinu a pokání "protisovětské činnosti." 12 z nich odsouzeno k trestům odnětí svobody.

V polovině ledna ve Východním Prusku rozložil nejslabší útok na 3. a 2. Běloruského frontu pod armádní generál ID Chernyakhovsky a maršál Rokossovsky. Východní Prusko - hnízdo pruské vlastníků půdy a armáda - nacisté se změnil na opevněné oblasti se silnými betonovými opevnění. Nepřítel organizoval obranu svých měst v předstihu. Přístupy k němu, on pokryl opevnění (kterými se mění staré pevnosti, postavené krabičky, bunkry, zákopy, a tak dále. D.), a ve městech na obranný většina budov byly upraveny, včetně továrny. Mnohé ze staveb mají výhled do všech stran, zatímco jiní lemovaný přístupy k nim. Jako výsledek, to bylo vytvořeno mnoho silných míst podpory a odporu jednotky, zesílené barikádách, zákopů, úskalí. Přidáme-li k výše, že stěny některých budov, které nejsou vyrobeny tak, jak i 76 mm projektily divizní děla ZIS-3, je zřejmé, že Němci byli schopni mají dlouhou a tvrdohlavý odpor vůči našim postupujícími vojsky.

Taktika nepřítele v městské bitvě bylo zajistit, aby pevně držet pozici (fortifikační stavby, čtvrtí, ulic, uliček), s vysokou hustotou oheň bránit pohyb postupující s předmětem útoku, a v případě ztráty protiútokem z okolních domů, aby znovu vytvořit požární tašky v blízkosti zachyceného objektu a uplatňovat nadcházející porážku, zmařit útok. Garrison stavební (blok) byl docela hojná, protože obrana města byly nejen pravidelné jednotky Wehrmachtu, ale také milice (Volkssturm).

Boj v ulicích Berlína

Sovětští vojáci utrpěli těžké ztráty. 18.února padl na bojišti nepřátelskou shell šrapnelu udeřil hrdina druhé světové války, což je vynikající velitel, velitel 3. běloruského frontu, Gen. Chernyakhovsky. Krok za krokem, svíral kruh kolem obklíčených německých sil, naši vojáci bojující po dobu tří měsíců vymazány nepřítele z celé východní Prusko. Sturm Konigsberg začalo dne 7. dubna. To bylo doprovázeno nebývalým útočné dělostřelecké a letecké podpory pro organizace, jíž hlava letectva Air Marshal Novikov obdržel Hrdina Sovětského svazu. Aplikace 5000 zbraní, včetně těžkého dělostřelectva ráže 203 a 305 (!) Mm a 160 mm minometů, 2500 letadel, "... posilovat pevnost zničena a demoralizované vojáků a důstojníků. Jít ven na ulici se dostat do kontaktu s štábů částí nevíme, kam jít, je to ztrácí orientaci, tak zničil a spalování je výhled na město změnily "(výpověď svědka z německé strany). 9.dubna nacisté vzdali hlavní pevnost - město Königsberg (nyní Kaliningrad). Téměř 100 tisíc. Němečtí vojáci a důstojníci se vzdal, desítky byly zabity tisíce.

A v této době v jižní části vpředu, v blízkosti sovětští vojáci osvobodili 13 února 1945 v Budapešti, se nacisté snažili neúspěšně, aby se chopily iniciativy a opakovaně aplikována protiútoky. 6. března oni dokonce šli do velké ofenzivy mezi jezera Balaton a Velence, jihozápadně od Budapešti. Hitler nařídil přenést sem ze západní evropské frontě, z Ardenách velkých obrněných sil. Ale sovětští vojáci z 3. a 2. ukrajinský front, kteří zbili zuřivé útoky nepřítele 16. března pokračoval v útoku, osvobodili Maďarsko od nacistů, vstoupil na území Rakouska a 13. dubna zachytil kapitál - Vídeň.

V únoru a březnu sovětští vojáci úspěšně zmařil pokus o protiútoků nepřítele ve východním Pomořansku a řídil nacisty z tohoto starého polského regionu. Od poloviny dubna 1945 a 4. 2. ukrajinské fronty zahájila závěrečných bojů za osvobození Československa. 30.dubna byl propuštěn hlavní průmyslové centrum Československa - Moravská Ostrava. Bratislava, Slovensko byl propuštěn 4. dubna, ale hlavní město Praha, Československo bylo ještě daleko. Mezitím, 5. května v nacisty okupované Praze začal ozbrojený obyvatele povstání.

Nacisté se chystali utopit povstání v krvi. Rebelové zapnul rádio na spojeneckých sil volat o pomoc. Sovětské velení reagovala na tuto výzvu. Dva tankové armády 1. ukrajinského frontu udělal tři dny trehsotkilometrovy bezprecedentní pochod z předměstí Berlína do Prahy. 9. května vstoupil do hlavního města bratrské lidí a pomohl zachránit ji před zničením. Ofenzíva odvíjela od Drážďan do Dunaje, včetně všech vojsky 1, 4 a 2 nd ukrajinských frontách. Invaders byly zcela vyloučen z Československa.

16.dubna začal operaci Berlin, která skončila o dva týdny později zvedání rudou vlajku přes Reichstag porazil. Po dobytí Berlína, ozbrojené síly 1. ukrajinského frontu udělal rychlý pochod na pomoc povstalecké Prahy a ráno 9. května se do ulic československého hlavního města. V noci z 8-9 05. 1945 v Berlíně předměstí zástupců Karlshorst německého velení podepsal akt bezpodmínečné kapitulace všech německých ozbrojených sil. Válka v Evropě skončila.

Zásadní změna v průběhu Velké vlastenecké války v důsledku bojových operací Rudé armády způsobil silný růst v anti-fašistických a národně osvobozeneckých hnutí v okupovaných zemích, který se vyvíjel od prvních dnů druhé světové války, a byl jmenován odpor. Bylo to nevyhnutelné reakce obyvatelstva okupovaných zemí do pořadí stanoveného Německem, Itálií a Japonskem. Pozice zemí, které zajali bylo jiné - někteří nezávislost jednoduše zničeny, jiné byly stanoveny režimy, které duplikují státního systému v Německu (Slovensko, Chorvatsko). Ale význam "nového řádu", byla vždy stejná: odstranění nezávislosti a suverenity všech demokratických a společenských zisků, bezuzdnou ekonomického vykořisťování a tyranie útočníky. K tomu musíme přidat akce německých okupačních úřadů k provádění politik rasových vyhlazovacích "nižší" národy.

V celé Evropě byly roztroušeny koncentračních táborů, z nichž největší byl v Osvětimi, Majdanku, Treblince, Dachau, Buchenwald, Sachsenhausen, Ravensbrücku, Mauthausenu. Oni slábla váleční zajatci, členové hnutí odporu, lidé deklaroval rasově méněcenné. Celkově tábory dokázal být 18 milionů lidí, z nichž 12 bylo zabito. Miliony lidí v Evropě, byly násilně deportováni k práci v Německu. V zájmu zachování populace v poslušnosti široce používán systém rukojmí a masakrů civilistů. Symboly této politiky bylo úplné zničení vesničanů z Oradour ve Francii, Lidice v Československu, Khatyn v Bělorusku. V oblastech obydlených slovanskými národy, nacisté vytvořili podmínky pro jejich postupné degeneraci a smrti. Sami tato území byly urovnány Árijců. Byla to politika genocidy.

Formy odporu byly různé. V některých případech, to byl sběr a přenos spojenců cenné informace. Ostatní - sabotáž, narušení vojenských dodávek, vojenské produkce rytmu poruchy, sabotáže. Ve stejných letech byly vytvořeny a první partyzánské jednotky v Polsku, Jugoslávii, Albánii a Řecku. Jedním z prvních aktů Evropské odporu bylo povstání ve varšavském ghettu v roce 1943. Téměř měsíc uboze ozbrojené obyvatelé židovského ghetta, odsouzený ke zkáze, vedl hrdinný boj s německými vojsky. Oni začali tvořit Správní orgány společného hnutí odporu. Takže Francie sjednocena pod vedením generála Charlese de Gaulle.

Hnutí odporu získal masový charakter, její řady byli zástupci různých skupin obyvatelstva. Aktivní roli v odporu hrál komunisty. Mají tendenci stát se organizátoři partyzánských skupin, vytvořených v fašistickém zadní osvobozených oblastí, ve které patřily moc demokratickým rad či výborů lidí. Autorita komunistických stran v boji proti fašismu rozrostla, se zvýšil jejich počet.

Komunistická strana jednala nezávisle, as byla rozpuštěna Kominterny. Komunisté aktivně bojovali proti fašismu, se podílel na vedení hnutí odporu, získal prestiž a nárok k moci, nebo alespoň, podílet se na vládě v mnoha zemích. Tak, v osvobozené části Itálie v zástupců vlád všech protifašistických stran, včetně dvou komunistů. Na územích, které byly vydány podle britských a amerických vojáků, západní země podporované liberální strany a skupiny a snažil všemi prostředky tlačit komunisty od moci. Oni správně viděli v komunistů, navzdory jejich boji proti fašismu, ničivou sílu západní civilizace, protože komunisté byly zaměřeny na jeho zničení své činnosti. V zemích, které osvobozují sovětská armáda, byly podpořeny komunistickými silami. S podporou Sovětského svazu, včetně armády, v zemích východní a jihovýchodní Evropy přišel k moci vládní antifašistické síly, ve které komunisté hrál významnou a často rozhodující roli.

Přistání spojeneckých sil v Evropě.

Normandie operace nebo operace "Overlord" (z anglického Overlord «Pane, Pane".) - Strategické operace spojeneckých vojsk přistání v Normandii (Francie), která začala brzy ráno 6. června 1944 a končící 31.srpna 1944, po kterém se spojenci přešli River Seine, Paříž byl propuštěn, a šel na útoku na francouzsko-německé hranice.

Provoz zahájil Západ (nebo takzvaný "druhý"), přední v Evropě ve druhé světové válce. Až do teď, největší obojživelné operace v historii - to se zúčastnilo více než 3 miliony lidí, kteří překročili kanál La Manche z Anglie do Normandie.

Úloha Spojených států a Británie v událostech druhé světové války.

V létě roku 1924 na londýnské konferenci přijala projekt na polovinu německé reparations platby, a řešení problému ze zdrojů jejich krytí. Nicméně, hlavním cílem USA bylo poskytnout příznivé podmínky pro investice v USA, která byla možná jen v stabilizaci německé ochranné známky. Pro tento účel, podle vyvinuta v útrobách společnosti "JP Morgan" plán, Německo by mělo učinit úvěr ve výši 200 milionů dolarů, z nichž polovina pochází právě v JP Morgan. V srpnu 1924 stará německá marka nahrazena novou, a, píše italský ekonom a historik Guido Giacomo Preparata ve své knize "Hitler Inc. Británie a Spojené státy vytvořily Třetí říše ", Výmarská republika byla připravena za" nejkrásnější ekonomické pomoci v historii, po němž následuje nanejvýš hořkou sklizeň dějin světa -. V Německu finanční jádra nekontrolovatelné zatopené americkou krví " Následky na sebe nenechaly dlouho čekat.

Jak napsal ve svých pamětech, bývalý německý kancléř Brüning, od roku 1923, Hitler získal velké sumy ze zahraničí, a to prostřednictvím švýcarských i švédských bank. V roce 1922 v Mnichově, Hitler se setkal s americkou vojenský atašé v Německu kapitána Trumana Smith, složení jejích nadřízených Washington (v úřadu Vojenského zpravodajství), podrobnou zprávu, v níž mluvil velmi Hitlera. To bylo přes kruh Smith ze známých byla zavedena Hitler Hanfstaengl přezdívaný "Putzi" - absolvent Harvardské univerzity, který hrál hlavní roli ve formování Hitler jako politik, aby mu významnou finanční podporu, a poskytnout mu s poznáváním a komunikaci s vysokými západními čísly.

4.1.1932 došlo k setkání s guvernérem Bank of England Montagu Normana s Hitlerem a budoucí kancléř Výmarské republiky von Papen, která byla uzavřena tajnou dohodu o financování NSDAP. Na tomto setkání se zúčastnili také bratři John a Allen Dulles, co neradi nemluvě své životopisce. 14.ledna 1933 schůzka mezi Hitlerem a von Papen, von Schroeder, bankéři a průmyslník Kepler, ve kterém byla Hitlerova programu plně schválen. To bylo tady, že se nakonec usadil na otázku předání moci nacisty, a 30. ledna Hitler se stal kancléřem. Zde začíná realizaci další fáze anglo-americká strategie.

V květnu 1933 prezident Reichsbank Hjalmar Schacht znovu navštívil Ameriku, kde se konalo setkání s prezidentem Rooseveltem a největších amerických finančníků. Brzy Berlín obdrží investice do německého průmyslu a půjček ze Spojených států, v celkové výši více než miliardu dolarů. O měsíc později, v červnu, na mezinárodní konferenci v Londýně Hjalmar Schacht také pořádá řadu setkání a rozhovory s britským bankovním N. Montague. Jak potom, během Norimberského procesu, řekla J. Schacht, Německo, Spojené království poskytla úvěry přesahující miliardu liber, což v dolarovém vyjádření činil dvě miliardy dolarů.

 

V předvečer druhé světové války, korporace a banky investovaly nás 800 milionů dolarů. V průmyslu a finančního systému země. Součet v těchto dnech velkých. Z nich, vedoucí kvarteto amerických investovala do militarizované německé ekonomiky asi 200 milionů dolarů:. "Standard Oil" - 120 milionů, "General Motors" - 35 milionů investice "ITT" činil 30 milionů, a "Ford" 17500000dolar ,

To nemůže šokovat skutečnost, že i po vstupu USA do druhé světové války 11.12.1941 amerických korporací nadále aktivně plnit rozkazy firmám nepřátelské země, podporuje aktivity svých dceřiných společností v Německu, Itálii a dokonce i Japonska. K tomu, prostě musel žádat o zvláštní povolení pro provádění hospodářských činností s společností ovládaných nacisty nebo jejich spojenců. Vyhláška prezidenta Spojených států 13.prosince 1941 umožňuje podobných transakcí obchodovat se společnostmi nepřítelem, jestli tam byl žádná zvláštní zákaz Ministerstva financí Ameriky. Velmi často se stává, amerických korporací bez problémů příjem schválení k provozu s nepřátelskými společnostmi a jim dodaly potřebnou oceli, motory, tryskového paliva, gumy, rozhlasové komponenty ... tak moc vojenského průmyslu v Německu a jeho spojencům podporovat ekonomickou aktivitu Spojené státy, jejichž podniky dostávají nadměrné zisky pro své nabídky s nepřítelem.

Finanční pomoc Vůdcem a Spojené státy i nadále poskytovat v průběhu války. Například, v létě 1942, Amerika rozbil obrovský skandál. NewYorkHerald noviny titulkem "Hitlerovy Angels - tři miliony dolar v bance" (podle "andělů Hitler" znamenalo Führer vnitřního kruhu. -.. Cca Ed). Novináři napsal, že Hitler, Goebbels a Goering "zasadil americký hnízdo vejce" a investiční banky New York UnionBankingCorporation (UBC) byl "hlavní organizační praní nacistického peněz." V důsledku šetření provedeného FBI, se ukázalo, že tyto investice umožnily německý Steel Důvěra k výrobě 50% surového železa vyrobeného v říši, 35% z výbušnin, 38% z pozinkované oceli a 36% z ocelového plechu. Mimochodem, představenstvo, zatímco UBC vstoupil Prescott Bush, děda bývalého amerického prezidenta George W. Bushe.

Během Norimberského procesu bývalý prezident Reichsbank Hjalmar Schacht v rozhovoru s americkým právníkem, řekl: "Pokud chcete obvinit průmyslníky, kteří pomohli k přezbrojení Německa, musíte obvinit sami. Ty budou muset obvinit Američany. Automobilka "Opel", například, neprodukují nic jiného, ​​než s vojenskými výrobky. Ve vlastnictví téže To je Vaše "General Motors". Téměř až do konce války, se zvláštním povolením k obchodu s Německem, Itálií, Japonskem, USA uspořádaly své podnikatelské telekomunikací o ITT. Ne zastavila výrobu ve Francii po německé okupaci své auto obří "Ford", se speciální aktivity na ochranu "Ford" v Evropě osobně Hermanna Göringa, vedoucí průmyslové skupiny "Reyhsverk Hermann Göring." Co říci, i když daleko od vojenských záležitostí společnosti "Coca-Cola" byla vyvinuta v Německu výrobu nápoje "Fanta"!

Slavný "Standard Oil" Hitlerova armáda pravidelně poskytuje různé palivo a potravinářský průmysl, aby syntetického kaučuku a různých surovin. Dodávky byly také v Itálii a Rakousku. V USA během války tam byly vážné problémy s dodávkami syntetického kaučuku pro průmyslu v USA. Nepoužívejte přerušila válka, "Standard Oil" pomocí britské zprostředkovatelů uzavřít smlouvu s firmou "I. G. Ferbinidustri ", který umožňuje leteckého paliva v Německu. Takže letadel "Luftwaffe", který bombardoval mírové měst Sovětského svazu, Velké Británie, zabíjení britských a amerických vojáků, kteří obdrželi benzín vytvořené americkou korporací. Během druhé světové války, nikdo tanker "Standard Oil" byl potopen německými ponorkami.

Téměř až do konce války, se zvláštním povolením k obchodu s Německem, Itálií, Japonskem, USA provedla svou činnost "ITT". Ne zastavila výrobu ve Francii po německé okupaci automobilového koncernu "Ford". Zvláštní ochrana aktivity skupiny v Evropě poskytovat osobní Hermanna Göringa, který vedl průmyslové skupiny "Reyhsverk Hermann Goering." Dokonce i non-vojenské dodávky společnosti "Coca Cola" vyvinula v Německu výrobu nápoje "Fanty." A to není všechno příklady spolupráce velkého byznysu a USA nacistického Německa během války. Následně Yalomir Mines v rozhovoru s americkým lékařem Gilberta během Norimberského procesu, řekl: "Pokud chcete obvinit průmyslníky, kteří pomohli k přezbrojení Německa, musíte obvinit sami. Automobilka "Opel", například, neprodukují nic jiného, ​​než s vojenskými výrobky. Ve vlastnictví stejné je to vaše "General Motors" ... Jak víte, Nuremberg tribunál prohlásil, nevinnou Ya důl.

Společnost Random House, jako součást Bertelsmann AG, zabývající se zveřejněním nacistické propagandy, včetně vydal knihu s názvem "Sterilizace a eutanazie:. Příspěvek k křesťanské etiky" Bertelsmann AG je stále vlastní a provozuje několik společností. Random House v roce 1997, se rozhodla rozšířit koncept "nacistické, nacista", ve Webster slovníku. Hovorově, oni změkčil definici. (Zdroj: New York Observer, ADL)

Během druhé světové spolupracoval s Hitlerem následující firmy: General Electric (GE), General Motors, Standard Oil, ITT, Hugo Boss, Kodak, IBM, Coca-Cola, Random House, Chase Bank.

Jalta (Krym) konference spojeneckých sil (4-11 února 1945)

Druhé setkání v řadě vůdců protihitlerovské koalice - SSSR, USA a Velké Británii - v průběhu druhé světové války, věnuje zřízení poválečného světového řádu.Konference se konala v Livadia (White) Palace v Jaltě na Krymu, a byla poslední konference z vůdců protihitlerovské koalice na "velké trojky" v pre-jaderné éry.

Bombardování Hirošimy a Nagasaki podle amerických letadel

(6 a 9.8.1945, v tomto pořadí) - jediní v dějinách lidstva jsou dva příklady z bojového použití jaderných zbraní. Provádí se americkými silami v závěrečných fázích druhé světové války (oficiálně uvedla cíl - urychlit kapitulaci Japonska) pod Pacifik dějišti druhé světové války.

Na ránu 06.08.1945 americký bombardér B-29 "Enola Gay", pojmenovaný po matce (Enola Gay Haggard) velitel posádky, plukovník Paul Tibbets, klesl na japonské město Hirošima atomové bomby "Malý chlapec» («The Kid"), ekvivalent 13-18 kilotun TNT. O tři dny později, 9. srpna 1945, atomová bomba "Fat Man" ("Fat Man"), byla svržena na Nagasaki pilota Charles Sweeney, velitel B-29 bombardér «Bockscar». Celkový počet zabitých v rozmezí 90 až 166 tisíc lidí v Hirošimě a 60 až 80.000 lidí - v Nagasaki.

Šok z atomových bombardování Spojených států, měla hluboký dopad na japonskou premiérem Kantaro Suzukiho a japonský ministr zahraničí Shigenori Togu, který se přiklonil k tomu, že japonská vláda by měla zastavit válku.

15.srpna 1945, Japonsko oznámilo jeho kapitulaci. Akt kapitulace, který formálně ukončil druhou světovou válku, byla podepsána 02.9.1945.

Sovětské ztráty ve druhé světové válce

Oběti SSSR - 6,3 milionu vojáků zabito a zemřel na zranění, 555 tis umřel na nemoc, zabit v incidentu, odsouzen k smrti (podle zpráv vojsk, nemocnice, vojenské soudy) a 4.500.000 braného zajatce a. chybí. Obecné demografické ztráty (včetně prohrál civilnímu obyvatelstvu na okupovaných územích a zvýšenou úmrtnost ve zbytku Sovětského svazu z utrpení války) - 26.600.000 lidí;

Celkové ztráty personálu Rudé armády během druhé světové války, podle revidovaných údajů z Ministerstva obrany Ruska činil 8.668.400 osob.

Оставьте свой комментарий

Оставить комментарий как гость

0
  • Комментариев нет
Sammydress WW