1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 (0 Голоса(ов)

Witaj!

Niestety, niejasne i mgliste dziewięćdziesiąte nie były do ​​Rosji za nic. W tym także w sprawie, w której, wydawałoby się, nie może niczego zmienić. Wydawało się, że historia - historia i wydarzenia historyczne nie można już zmienić, tak jak zostały one już miejsce. Ale Amerykanie podjęły wysiłki w dziedzinie propagandy. Nie mogli zmienić samych wydarzeń, ale nie dodać do jej opowieści o kłamstwie, że było korzystne i usunięte prawdę, że nie są opłacalne. A ja, jako wnuk żołnierza, szoku i uzyskać fragment powłoki w żebra. Jako ktoś, kto nadal szuka braci babki, zaginionych ... Boli mnie to słyszeć, a ja wstydzę Europejczyków, którzy zdradzili pamięć o swoich przodkach. Ale wstyd mi z nich, wiele z nich - nie wstydzą.

W tej chwili widzimy straszne zdjęcia. Ani Europa, ani Japonia nie poznać jej historię. Wielu młodych Japończycy wierzą, że bomby atomowe zrzucone na nich ZSRR, ale w rzeczywistości zbombardowany Hiroszimę i Nagasaki, Amerykanów, choć konieczne, w czasie nie było. Ludzie w Europie uważają, że ukraiński Front Ukraiński nazywa, ponieważ walczył Ukraińców (w rzeczywistości, są tak zwane, ponieważ były one zaangażowane w wyzwoleniu Ukrainy, a przed pierwszym ukraińskim nazywa Woroneż przodu, drugi - step, trzecia - South-West, a czwarty - Południe). Młodzi ludzie w Europie uważa, że ​​Europa od wojsk hitlerowskich wyzwolili Amerykanie, a nie żołnierzy radzieckich. Oni nawet nie wiedzą, co Amerykanie zrobili tak, jak zawsze. Czekali, aż stanie się jasne, kto wygrywa, a dopiero potem zaczął brać udział w wojnie po stronie zwycięzców. Wielu nawet nie wie, że USA nie spadła jedna bomba, a to nie było obsadzone jeden Niemiec żołnierzy. A przede wszystkim nie rozumiem Polaków, które pozwalają Ukrainy do bohatera z mężczyzną, którego żołnierze zabili setki tysięcy Polaków, tylko ze względu na ich przynależność państwową.

Nie chcę nikogo przekonywać, zwłaszcza, że ​​każda osoba ma prawo się mylić, ale chcę dać szansę, aby zrozumieć tych, którzy chcą zrozumieć. Ci, którzy nie chcą zdradzić pamięć swoich przodków, którzy byli pod okupacją niemiecką. Ci, którzy są ważniejsze niż prawda, a nie strach przed Rosją zwierząt.

Wszystkie wydarzenia będą się wypowiadać w bardzo krótkim formularzu do szczegółowego ekspozycji zajmuje dużo czasu. Myślę, że ci, którzy są zainteresowani tym tematem, jest w stanie znaleźć informacje w archiwach (niestety, mieszkańcy Europy są już niebezpieczne zaufać informacji, które są w gazetach i książkach, ale pliki - to archiwa).

W mojej pracy mam do korzystania z automatycznego tłumacza. Oczywiście, program może być nie tak. Więc będę bardzo wdzięczny za wszelkie uwagi na temat błędów w tłumaczeniu.

Wielkiej Wojny Ojczyźnianej (1941-1945) - wojna między ZSRR i Niemcami w ramach II wojny światowej, który zakończył się zwycięstwem Związku Radzieckiego nad nazistami i zdobyciu Berlina. Wielkiej Wojny Ojczyźnianej był jednym z końcowych etapów II wojny światowej.

Główne okresy Wielkiej Wojny Ojczyźnianej

Początkowy okres wojny (22 czerwca 1941 - 18 listopada 1942). 22 czerwca Niemcy zaatakowały Związek Radziecki, a na koniec roku, był w stanie wygrać Litwa, Łotwa, Estonia, Ukraina, Mołdawia, Białoruś - przeszły wojska do kraju, aby zdobyć Moskwę. Wojska rosyjskie poniosły ogromne straty, mieszkańcy terytoriów okupowanych byli w niewoli niemieckiej i wywieziono do Niemiec jako niewolników. Jednak pomimo tego, że wojska radzieckie stracił, wciąż udało się zatrzymać Niemców na drodze do Leningradu (miasto zostało zdobyte w oblężeniu), Moskwę i Nowogród. Planu "Barbarossa" nie dał oczekiwanych rezultatów, walka o miasta kontynuował do 1942 roku.

Okres radykalnych zmian (. 1942/43 gg) 19 listopada 1942 rozpoczęła kontrofensywy wojsk radzieckich, która dała znaczące wyniki - jeden niemiecki alianckie armie i cztery zostały zniszczone. Wojska radzieckie kontynuował ofensywę we wszystkich kierunkach, były one w stanie pokonać kilka armii, do ścigania i nacisnąć Niemców granicy przedniej na zachód. Dzięki budowie środki wojskowe (przemysł zbrojeniowy był w specjalnym trybie) znacznie lepsza armia sowiecka i niemiecka teraz nie tylko może się oprzeć, ale dyktować warunki wojny. Od obrony armii ZSRR na pozycji napastnika.

Trzeci okres wojny (1943-1945 gg.). Pomimo faktu, że Niemcy były w stanie znacząco zwiększyć moc swojej armii, to jeszcze gorsze Radziecki i Związek Radziecki nadal odgrywać wiodącą rolę w ofensywnych operacji wojskowych. Wojska sowieckie nadal rozwijać w kierunku Berlina, na terenach zajętych wygranej. Został zdobyty Leningrad, a w 1944 roku przeniósł się do wojska radzieckie, a następnie Niemcy Polsce. 8 maja w Berlinie została podjęta, a siły niemieckie ogłosiły bezwarunkową kapitulację.

Główne bitew Wielkiej Wojny Ojczyźnianej

Obrony Arktyki (29 czerwca 1941 - 01 listopada 1944);

Bitwa o Moskwę (30 września 1941 - 20 kwietnia 1942);

Oblężenie Leningradu (08 września 1941 - 27 stycznia 1944);

Bitwy Rżewa (08 stycznia 1942 - 31 marca 1943);

Bitwa o Stalingrad (17 lipca 1942 - 02 luty 1943);

Bitwa o Kaukazie (25 lipca 1942 - 9 października 1943);

Bitwa pod Kurskiem (5 lipca - 23 sierpnia 1943);

Bitwa o prawobrzeżnej Ukrainy (24 grudnia 1943 - 17 kwietnia 1944);

Białoruska pracy (23 czerwca - 29 sierpnia 1944);

Operacja w krajach bałtyckich (14 września - 24 listopada 1944);

Operacja Budapeszt (29 października 1944 - 13 lutego 1945);

Operacja Wisła-Odra (12 stycznia - 3 lutego 1945);

Operacja Prusy Wschodnie  (13 stycznia - 25 kwietnia 1945);

Bitwa o Berlin (16 kwietnia - 8 maja 1945).

Wydarzenia prowadzące do Wielkiej Wojny Ojczyźnianej 1941-1945.

Na początku II wojny światowej był niemiecki atak na Polskę, 01 września 1939. Wojna zaczęła szaleć w jednym lub drugim kraju. Wisła wojny zaczął chodzić w Europie Zachodniej i Północnej, i osiągnął Bałkany. Prowadzone były działania wojenne na Atlantyku, Afryce Północnej i na Morzu Śródziemnym. W tym samym czasie, coraz więcej czynności stają się agresywne działania przeciwko Chinach, Japonii i Azji Południowo-Wschodniej. Po szybkim zajęciu Francji w maju i czerwcu 1940 roku, jak również zyski w tym samym roku, w innych krajach Europy Zachodniej (z wyjątkiem Szwecji i Szwajcarii), niemiecki rząd w lipcu 1940 r dokonał ostatecznej decyzji - po około roku, aby rozpocząć wojnę przeciwko Związkowi Radzieckiemu. W tym czasie stało się jasne, że planowane na 1940 r inwazji Niemiec na terytorium Wielkiej Brytanii, nie zostaną podjęte, ponieważ Niemcy nie posiadają niezbędną ilość energii do realizacji operacji wojskowej, zwanej "Sea Lion". Wszystkie jego główne siły Niemcy przesłały do ​​Związku Radzieckiego.

31 lipca 1940, Hitler powiedział, że opór Anglii nadal nie stłumiony, ponieważ kraj ten opiera się na fakcie, że Związek Radziecki nadal istnieje, a zwycięstwo nad nim oznaczałoby zwycięstwo nad Anglią i. Hitler wyznaczył termin przechwytywanie ZSRR - że to się stanie, na wiosnę 1941 r. Od operacji "Lew Morski" został odtworzony tylko na papierze, a jego głównym celem było - zastraszyć Brytyjczyków. A plotki specjalnie eskalują transakcji to był dobry dezinformacja i dobrze pokryte prawdziwe plany Niemiec przeciwko ZSRR. Przekierowanie niemiecką machinę wojenną w kierunku Związku Radzieckiego w wyniku zapisanego Anglia od klęski. Niemcy przeznaczone do przechowywania blitzkrieg, że wyglądałaby jak "Blitzkrieg". Plan ataku na ZSRR został nazwany "Operacja Barbarossa". Posiadanie dobrego potencjału militarnego i gospodarczego, Niemcy udało się stworzyć całkiem potężne siły militarnej.

Nie będę mówić o wydarzeniach w Związku Radzieckim. Mieszkańcy sami, których dziadkowie walczyli o tym wiedzą, ale ludzie z Europy Gorażde będą interesujące wiedzieć, kto, jak i kiedy wyzwoliła ich kraj przed nazistami. Więc powiedz więcej szczegółów o wyzwolenie Europy.

Wyzwolenie Europy od wojsk hitlerowskich.

W październiku 1942 roku, kontratak wojsk brytyjskich w Afryce Północnej pod dowództwem generała BL Montgomery. W bitwie pod El Alamein wojska niemieckie Italo-pokonany. Rozpoczęli nonstop wyjazd na zachód. W listopadzie, po przeciwnej stronie północnej Afryce, w Maroku, wylądował amerykańskich żołnierzy pod dowództwem generała Dwighta D. Eisenhowera. Tłoczone na obu stronach wojsk niemieckich były Italo-wciśnięty do morza w Tunezji, gdzie poddał 13 maja 1943.

W lipcu 1943 roku, alianci wylądowali na Sycylii. Pojawienie się oddziały wroga na jego własnym terytorium spowodował kryzys reżimu faszystowskiego we Włoszech. Mussolini został obalony i aresztowany. Nowy rząd kierowany przez marszałka Badoglio. Faszystowska partia została rozwiązana, orzekł on amnestię więźniów politycznych, rozpoczęto tajne negocjacje z aliantami. 03 września alianci przekroczyli Cieśninę Mesyńską i wylądował na półwyspie Apenińskim. W tym samym dniu Badoglio podpisała zawieszenie broni z Organizacją Narodów Zjednoczonych. Wojska włoskie zakończył ich sojuszników oporu. W tym momencie, z północy Włoch, szybki marsz wojsk niemieckich weszła. Na północ od Neapolu utworzony kolejny front w Europie. W okupowanej przez Niemców części Włoch został przywrócony faszystowski reżim kierowany przez uwolnienie z aresztu Mussoliniego. Ale teraz jego władza spoczywała tylko na sile armii niemieckiej. Badoglio Rząd ze swej strony, wypowiedziały wojnę Niemcom.

Nie było punktem zwrotnym w bitwie o Atlantyk. Przede wszystkim, alianci udało się zmniejszyć straty z działań niemieckich okrętów podwodnych. Wszystkie statki zaczęły przepłynąć Atlantyk tylko w chronionych konwojach. W ciągu całego Północnoatlantyckiego został wdrożony system ciągłego nadzoru samolotów, statków około 3000 były gotowe, aby rozpocząć polowanie na okrętach podwodnych, jak tylko znaleźli się odkrył. Niemieckie okręty podwodne zostały zmuszone do pobytu przez większość czasu zanurzone, zmniejszając promień działania i zatrzymać się na baczności. Utrata zaczęła rosnąć w niemieckiej floty podwodnej i możliwość jego uzupełnienia zawężony. W trakcie 1942 roku zatonął około 200 okrętów podwodnych. Oni praktycznie przestał atakować konwoje i prowadził polowanie tylko z kilku maruderów i otbivshimisya sądów. Konwoje zaczął swobodnie przekroczyć Atlantyk.

1944 był rokiem pełnego wyzwolenia terytorium ZSRR. Podczas zimowych i wiosennych ofensywnych operacji Armii Czerwonej została całkowicie usunięta oblężenie Leningradu, w otoczeniu i zdobył Korsun-Szewczenko grupę wroga, wydany na Krymie, a większość z Ukrainy.

26 marca wojska Frontu Ukraińskiego 2. pod dowództwem marszałka IS Konev pierwszy przyszedł do państwowej granicy ZSRR z Rumunii. Trzecia rocznica nazistowskie Niemcy zaatakowały kraj Radziecki rozpoczął ambitny białoruski ofensywną operację zakończyć Wyzwolenie spod okupacji niemieckiej dużą część terytorium ZSRR. Jesienią 1944 granica państwa ZSRR został odrestaurowany w całości. Pod ciosami Armii Czerwonej faszystą bloku upadł.

Rząd sowiecki oficjalnie stwierdził, że z wejściem Armii Czerwonej na terytorium innych krajów ze względu na konieczność całkowitego porażce niemieckich sił zbrojnych, i nie ma na celu zmienić strukturę polityczną tych krajów, lub naruszać integralności terytorialnej. Wojska radzieckie musiał walczyć na terenie wielu krajów Europy okupowanych przez Niemców - z Norwegii do Austrii. Większość (600 tysięcy) radzieckich żołnierzy i oficerów zabito i pochowano w to, co jest teraz Polska, ponad 140 tysięcy - na Słowacji, 26 w Czechach i - w Austrii tys.

Walka na ulicach Królewca

Wydajność na szerokim froncie Armii Czerwonej w Europie Południowo-Wschodniej i natychmiast podniósł kwestię przyszłych stosunków między państwami w regionie z ZSRR. W przededniu i podczas bitwy o rozległym i żywotnym regionu Związku Radzieckiego zaczęła otwarcie wspierać pro-sowieckich politykę tych krajów - głównie wśród komunistów. W tym samym czasie, radzieckie kierownictwo poszukiwane przez uznanie amerykańskich i brytyjskich swoich partykularnych interesów w tej części Europy. Biorąc pod uwagę fakt obecności wojsk radzieckich tam, Churchill zgodził się w 1944 roku, aby objąć wszystkie kraje bałkańskie, z wyjątkiem Grecji, w radzieckiej strefie wpływów. W 1944 roku Stalin utworzenie rządu pro-sowieckiej Polski rząd emigracyjny równoległego w Londynie. Z tych krajów, tylko w Jugosławii, wojska radzieckie miał silne poparcie armii partyzanckiej Josipa Broz Tito. Wraz z partyzanci 20 października 1944 Armia Czerwona wyzwoliła od wroga Belgradzie.

Wraz z wojskami radzieckimi w wyzwoleniu ich krajów wzięło udział Korpusu Czechosłowackiego armii bułgarskiej, Armii Ludowo-Wyzwoleńczej Jugosławii, 1. i 2. Armii Polskiej, kilka rumuńskich jednostek i formacji. W lecie 1944 roku spisek - komuniści do monarchistów - pojawiły się w tym celu w Rumunii. W tym czasie Armia Czerwona walczyła już na terytorium Rumunii. Bukareszt, 23 sierpnia doszło do zamachu stanu. Następnego dnia, nowy rząd wypowiedział wojnę Niemcom.

31 sierpnia wojska radzieckie weszły Bukareszt. Armia Rumuńska dołączył w sowieckich frontów. Król Mihai później nawet otrzymał rozkaz z Moskwy "Victory" (jeszcze przed jego armii i walczył przeciwko ZSRR). Wtedy raczej honorowe warunki udało się wyjść z wojny Finlandii podpisał zawieszenie broni 19 września 1944

Przez całą wojnę, Bułgaria była sojusznikiem Niemiec i walczyli przeciwko Wielkiej Brytanii i USA, ale Związek Radziecki nie wojnę na nim. 05 września 1944. Rząd sowiecki wypowiedział wojnę Bułgarii, że dał rozkaz do ataku, ale jedną z dywizji piechoty bułgarskiego armii, podszyte drogi, spotkał nasze oddziały rozmieszczone na czerwone sztandary i muzyki świątecznej. Po pewnym czasie te same wydarzenia miały miejsce w innych obszarach. Zaczęło spontaniczne bratania z żołnierzy radzieckich obywateli Bułgarii. W nocy z 9 września, w Bułgarii nie było bezkrwawym zamachu stanu. Do władzy w Sofii nowy rząd, jest pod silnym wpływem komunistów. Bułgaria wypowiedziały wojnę Niemcom.

Pod koniec sierpnia 1944 roku krajowa antyfaszystowskie wybuchu powstania Słowacki, a pomoc nie przeniósł część 1. Frontu Ukraińskiego, która walczyła w ramach 1. Korpusu Armii Czechosłowackiej pod dowództwem generała L. Svoboda. Ciężkie walki rozpoczął w obszarze Karpat. 06 października, wojska radzieckie i czechosłowackie weszła Czechosłowacji na ziemi w pobliżu Przełęczy Dukielskiej. Dzień ten obchodzony jest dziś jako Dzień Armii Czechosłowackiej Ludowej. Krwawe bitwy trwała do końca października. Wojska radzieckie nie mógł w pełni pokonać Karpaty i połączyć z rebeliantami. Ale stopniowo wyzwolenie wschodniej Słowacji nadal. Wzięło w nim udział i rebelianci, którzy poszli w góry i stają się partyzantów i cywilów. Dowództwo radzieckie pomógł im ludzi, broni i amunicji.

Sowieckie czołgi na ulicach niemieckiego miasta

Przez październik 1944 Niemcy pozostał tylko sojusznika w Europie - Węgry. 15 października najwyższy władca kraju, Miklos Horthy też próbował usunąć ją z wojny, ale bez skutku. Został aresztowany przez Niemców. Po, że Węgry musiał walczyć do końca. Utrzymujące się walka się skończyła Budapeszcie. Wojska radzieckie udało się zabrać go jedynie na trzecią próbę 13 lutego 1945 A ostatnie walki na Węgrzech zakończył się w kwietniu. W lutym, został pokonany przez grupę Budapeszcie Niemców. W rejonie jeziora Balaton (Węgry), wróg zrobił ostatnią próbę podjęcia ofensywy, ale został pokonany. W kwietniu, wojska radzieckie wyzwoliły stolicy Austrii Wiedeń i Prus Wschodnich wziął miasto Królewca.

Niemieckim okupantem w Polsce była bardzo surowa: Podczas wojny z 35 milionów ludzi zginęło 6 milionów ludzi. Niemniej jednak, od początku wojny tam działał ruch oporu, znaną jako "Armii Krajowej" ("Patriotyzm Army"). Wspierała Rząd RP na uchodźstwie. 20 lipca 1944 na terenie Polski, wojska radzieckie weszły. Natychmiast został utworzony rząd tymczasowy, prowadzony przez komunistów - Komitetu Wyzwolenia Narodowego. Armia Ludowa mu posłuszni ("Armia Ludowa"). Wraz z radzieckich żołnierzy i jednostek wojskowych Komitet Ludwik przeniósł się do Warszawy. Armii Krajowej zdecydowanie sprzeciwiły się dojście do władzy tej komisji. Więc próbowała wyzwolić Warszawę od Niemców na własną rękę. 1 sierpnia w mieście wybuchł bunt, w której wzięli udział większość mieszkańców stolicy Polski. Radzieckie kierownictwo zareagowała bardzo negatywnie do powstania. Stalin napisał do Churchilla 16 sierpnia: "Akcja Warszawa jest lekkomyślne i strach grać, stojąc zamieszkuje więcej ofiar W obecnej sytuacji dowództwo radzieckie doszedł do wniosku, że musi odciąć się od przygody Warszawie, bo nie może znieść wszelkie bezpośrednie lub. Odpowiedzialność pośrednie działania Warszawie ". Nie wspiera rebeliantów, radzieckie kierownictwo odmówiło upuść broń i żywność z samolotu.

13 września wojska sowieckie przyjechał do Warszawy i zamieszkał na drugim brzegu Wisły. Stamtąd mogli zobaczyć, jak Niemcy rozpatrywane bezlitośnie z rebeliantami. Teraz zaczęły udzielać pomocy radzieckich samolotów spada wszystko, czego potrzebujesz. Ale powstanie już wyblakłe. Podczas jego represji zginęło około 18.000 to rebeliantów i 200 tysięcy cywilów Warszawy. 02 października przywódcy Powstania Warszawskiego zdecydował się poddać. Za karę, Niemcy niemal całkowicie zniszczone Warszawę. Domy mieszkalne zostały spalone lub wysadzono w powietrze. Ocalałe mieszkańcy uciekli z miasta.

Walka na ulicach Wiednia

Na początku 1945 roku w ramach istniejących wojsk radzieckich był dwukrotnie więcej żołnierzy niż siły przeciwnika, trzy razy więcej czołgów i dział samobieżnych, cztery razy więcej dział i moździerzy, prawie osiem razy więcej samolotów bojowych. Nasze lotnictwo niepodzielony kołysać się w powietrzu. Ramię w ramię z Armią Czerwoną walczył prawie pół miliona żołnierzy i oficerów z jego sojuszników. Wszystko to pozwoliło dowództwo radzieckie wdrożyć zarówno ofensywy wzdłuż całego frontu, i uderzyć wroga, gdziekolwiek to było wygodne dla nas, i kiedy to było dla nas opłacalne.

Przez nadejściem zimy przyniósł siedem fronty wojsk - trzy białoruskiej i ukraińskiej cztery. 1. i 2. fronty bałtyckie nadal blokować z ziemi wroga w grupie Kurlandii. Flota Bałtycka sił wspiera naziemne poruszać się wzdłuż wybrzeża i Flota Północna Nie transportu przez Morze Barentsa. Rozpoczęty obraźliwe planowane na drugą połowę stycznia.

Ale dowództwo radzieckie został zmuszony do zmiany swojego planu, a oto dlaczego. W połowie grudnia 1944 roku Niemcy nagle zaatakowały amerykańskie i brytyjskie siły w Ardenach, na granicy Belgii i Francji, i rzucił wojsk alianckich na 100 kilometrów na zachód, w kierunku morza. Szczególnie boleśnie świadomi, że porażka Brytyjska - przypomniał im sytuacja tragiczne dni w czerwcu 1940 roku, kiedy wojska przycisnął ich do morza w rejonie Dunkierki. January 6, Churchill odwołał się do Naczelnego Dowódcy Sił Zbrojnych Stalina sowieckiego z prośbą, aby przyspieszyć przejście do ofensywy Armii Czerwonej, aby złagodzić trudną sytuację wojsk anglo-amerykańskich. Ten wniosek został uwzględniony, a Armia Czerwona, pomimo niekompletności szkolenia, 12 stycznia 1945 przeszedł ogólne ofensywę nad brzegiem Morza Bałtyckiego do południowych ostrogi Karpat. To był największy i najmocniejszy obraźliwe wojny.

Główne oddziały ataku 1st białoruskiej i 1 ukraińskich frontach nacierających od Wisły, na południe od Warszawy, i przejść na zachód do granicy z Niemcami. Te fronty były dowodzone przez marszałka Georgija Żukowa Związku Radzieckiego oraz IS Konev. W ramach tych frontach, było 2 miliony. 200 tysięcy. Oficerów i żołnierzy, ponad 32 tysiące. Dział i moździerzy, 6500 czołgów i samobieżnych artyleryjskich, około 5 tysięcy. Samoloty bojowe. Szybko zgnieciony całkowicie zniszczona przez Niemców wrogich oddziałów 35. 25 wrogich dywizji straciła od 50 do 70% jej składu.

23 dni trwał ciągły atak na Zachodzie. 500 - 600 km toczyły wojska radzieckie. 03 lutego były już na brzegu Odry. Przed nimi leżała kraina Niemiec, przyszedł do nas od plagi wojny. Walki na obrzeżach miasta niemiecki w dniu 17 stycznia, wojska radzieckie weszły na polski kapitał. Miasto zamieniło się w ruinę, wyglądał zupełnie martwy. W trakcie operacji Wisła-Odra (luty 1945) od okupantów hitlerowskich całkowicie usunąć na terytorium Polski, działania Wisła-Odra zapisane od klęski wojsk alianckich w Ardenach, gdzie Amerykanie stracili 40 tys. Man.

Dowództwo radzieckie zaoferował zorganizować rozmowy z kierownictwem podziemnej Armii Krajowej. Jednak na pierwszym spotkaniu jej głowę generała L. Okulicki został aresztowany. W czerwcu 1945, Moskwa gospodarzem otwartą próbę przywódców Armii Krajowej. Podobnie jak w poprzednich badaniach otwartych w Moskwie, oskarżonych przyznał się do winy i żałuje "aktywności anty-sowieckiego". 12 z nich skazano na kary więzienia.

W połowie stycznia w Prusach Wschodnich rozłożył najsłabszej ofensywę 3. i 2. Frontu Białoruskiego pod armii gen ID Marszałek Rokossowski Czerniachowskiego i. Prusy Wschodnie - gniazdo pruskie właściciele ziemscy i wojskowych - naziści zamieniła się w ufortyfikowany obszar silnych betonowych umocnień. Wróg zorganizował obronę swoich miastach z góry. Podejścia do niego, objęła fortyfikacje (dostosowanie stare forty, bunkry, bunkry budowane, rowów, i tak dalej. D.), I w ramach miast na defensywie większość budynków zostały dostosowane, w tym zakładzie. Wiele budynków ma widoczność we wszystkich kierunkach, podczas gdy inne obwarowane podejścia do nich. W rezultacie, stworzył wiele mocnych punktów wsparcia i oporu jednostek, wzmocnione barykady, rowy, pułapek. Jeśli dodamy do tego, że na ścianach niektórych budynków nie są wykonane tak, nawet 76-lotne mm ZIS-pistolety wydzielone 3, staje się jasne, że Niemcy mogli mieć długą i zacięty opór wojsk nacierających do naszych.

Taktyka wroga w miejskim walki było zapewnienie, aby mocno trzymać pozycję (budowle fortyfikacyjne, dzielnice, ulice, zaułki), ogień wysokiej gęstości utrudnić ruch naprzód do obiektu ataku, aw przypadku utraty kontratak z sąsiednich domów, aby ponownie utworzyć torby ognia w pobliżu fotografowanego obiektu i zastosować nadchodzącą klęskę, udaremnić atak. Budynek Garrison (blok) było dość obfite, jak obrony miasta nie tylko regularne oddziały Wehrmachtu, ale także milicji (Volkssturm).

Walka na ulicach Berlina

Żołnierze radzieccy poniósł ciężkie straty. 18 lutego padł na polu bitwy wroga powłoki odłamków trafił bohater II wojny światowej, wybitnego dowódcy, dowódca 3. Frontu Białoruskiego gen Czerniachowskiego. Krok za krokiem, trzymając pierścień wokół otoczonych wojsk niemieckich, nasi żołnierze walczący na trzy miesiące wyczyszczone wroga z całej Prus Wschodnich. Sturm Królewiec rozpoczął się 7 kwietnia. Towarzyszył bezprecedensowego ataku i wsparcia artylerii powietrza dla organizacji, których szef Air Force Air Marshal Nowikow otrzymał Bohatera Związku Radzieckiego. Zastosowanie 5000 karabinów, w tym ciężkiej artylerii kalibru 203 i 305 (!) Mm i 160 mm moździerzy, 2500 samolotów, "... wzmocnić twierdzę zniszczoną i zdemoralizowanych żołnierzy i oficerów. Wychodząc na ulicę, aby skontaktować się z personelem w części nie wiemy, gdzie się udać, to traci orientację, tak zniszczona i nagrywania z widokiem na miasto zmieniło "(zeznania świadka ze strony niemieckiej). 09 kwietnia Niemcy poddali główną twierdzę - miasto Królewca (obecnie Kaliningrad). Prawie 100 tysięcy. Niemieccy żołnierze i oficerowie poddali, dziesiątki tysięcy zostało zabitych.

I w tym momencie, w południowej części przedniej, w pobliżu wojska radzieckie wyzwoliły 13 lutego 1945 w Budapeszcie, naziści bezskutecznie próbował przejąć inicjatywę i wielokrotnie stosowane kontrataki. March 6, nawet poszedł do wielkiego natarcia pomiędzy Balatonem a Velence, na południowy zachód od Budapesztu. Hitler rozkazał przenieść tu z przodu Europy Zachodniej, z Ardenów, dużych sił pancernych. Ale sowieccy żołnierze 3. i 2. ukraińskich frontach, pokonał zaciekłe ataki wroga, 16 marca wznowił ofensywę, wyzwolony Węgry przed nazistami, wjechał na terytorium Austrii i 13 kwietnia zdobyli stolicę - Wiedeń.

W lutym i marcu wojska radzieckie skutecznie udaremniła próbę kontrataku wroga na Pomorzu Wschodnim i pojechaliśmy nazistów z tym starym regionie Polski. Od połowy kwietnia 1945 roku i 2. 4. ukraińskie fronty rozpoczęła końcowe boje o wyzwoleniu Czechosłowacji. 30 kwietnia ukazał się znaczący ośrodek przemysłowy z Czechosłowacji - Morawskiej Ostrawy. Bratysława, Słowacja została wydana w dniu 4 kwietnia, ale stolica Praga, Czechosłowacja była jeszcze daleko. Tymczasem, 5 maja w okupowanej Pradze rozpoczął zbrojną mieszkańców powstania.

Naziści przygotowywali się utopić powstanie w krwi. Rebelianci włączyłem radio do wojsk alianckich w celu wezwania pomocy. Dowództwo radzieckie odpowiedziała na to wezwanie. Dwie cysterny armie 1. Frontu Ukraińskiego tak przez trzy dni marszu od bezprecedensowe trehsotkilometrovy na przedmieściach Berlina do Pragi. 9 maja weszła w kapitale braterskich ludzi i uratował go od zniszczenia. Obraźliwe rozłożył z Drezna do Dunaju, w tym wszystkie oddziały na 1, 4 i 2 nd ukraińskich frontach. Invaders zostały całkowicie wydalony z Czechosłowacji.

16 kwietnia rozpoczęła operację w Berlinie, który zakończył dwa tygodnie później podnoszenia czerwoną flagę nad pokonanym Reichstagu. Po zdobyciu Berlina, siły zbrojne 1. Frontu Ukraińskiego wykonane szybki marsz na pomoc powstańczej Pragi i rankiem 9 maja na ulice stolicy Czechosłowackiej. W nocy z 8 na 9 maja 1945 w berlińskiej dzielnicy Karlshorst z przedstawicieli niemieckiej podpisał polecenia akt bezwarunkowej kapitulacji niemieckich sił zbrojnych. Wojna w Europie zakończyła.

Zasadnicza zmiana w trakcie Wielkiej Wojny Ojczyźnianej w wyniku działań bojowych Armii Czerwonej spowodowały silny wzrost antyfaszystowskich i narodowych ruchów wyzwoleńczych w krajach okupowanych, które rozwinęły się od pierwszych dniach II wojny światowej i został nazwany oporu. To było nieuniknione reakcji ludności krajów okupowanych do porządku ustanowionego przez Niemcy, Włochy i Japonia. Stanowisko krajów zdobyli było inaczej - niektórzy po prostu zniszczone niezależność, inne reżimy, które powstały systemu państwa w powtórzenie (Słowacja, Niemcy Chorwacja). Ale znaczenie "nowego porządku" był zawsze ten sam: eliminacja niepodległości i suwerenności wszystkich demokratycznych i społecznych korzyści, nieokiełznanych wyzyskiem ekonomicznym i tyranii najeźdźcy. Do tego trzeba dodać działania niemieckich władz okupacyjnych dla realizacji polityki rasowej zagłady "gorszych" ludzi.

W całej Europie były rozproszone obozów koncentracyjnych, z których największy był w Auschwitz, Majdanek, Treblinka, Dachau, Buchenwaldzie, Sachsenhausen, Ravensbrück Mauthausen. Pozostawały one jeńcy wojenni, członkowie ruchu oporu, ludzie oświadczył rasowo gorszy. W sumie, obozy okazały się 18 milionów ludzi, z czego 12 zostało zabitych. Miliony ludzi w Europie zostali deportowani do pracy w Niemczech. W celu utrzymania ludności w posłuszeństwie powszechnie stosowany system zakładników i masakr cywilów. Symbole tej polityki było całkowite zniszczenie wioski Oradour we Francji, Czechosłowacji, Lidice Khatyn na Białorusi. Na obszarach zamieszkiwanych przez ludy słowiańskie, naziści stworzyli warunki do ich stopniowej degeneracji i śmierci. Sami terytoria te zostały przez Aryjczyków. To było ludobójstwo polityka.

Formy oporu były różne. W niektórych przypadkach, było gromadzenie i przekazywanie sojuszników cennych informacji. Inne - sabotaż, zakłócenie dostaw wojskowych, zaburzenia rytmu produkcji wojskowej, sabotażu. W tych samych latach powstały i pierwsze oddziały partyzanckie w Polsce, Jugosławii, Albanii i Grecji. Jednym z pierwszych aktów oporu europejskiej było powstanie getto warszawskie w 1943 roku. Prawie miesiąc słabo uzbrojeni mieszkańcy getta żydowskiego, skazane na zagładę, prowadził heroiczną walkę z wojskami niemieckimi. Zaczęli tworzyć Organami wspólnego ruchu oporu. Więc Francja jest zjednoczony pod wodzą generała Charlesa de Gaulle'a.

Ruch oporu nabyła charakter masowy, jej szeregach znaleźli się przedstawiciele różnych grup ludności. Aktywna rola w Resistance grał komunistów. Mają tendencję do stać organizatorzy grup partyzanckich, utworzonych w faszystowskiej tyłu wyzwolonych obszarach, w którym władza należała do demokratycznych rady lub komisji ludowych. Organ partii komunistycznych w walce z faszyzmem wzrosła, zwiększyła się ich liczba.

Komunistyczna Partia działała samodzielnie, jak Komintern została rozwiązana. Komuniści aktywnie walczyli z faszyzmem, udział w kierownictwie ruchu oporu, zyskał prestiż i roszczenia do władzy, a przynajmniej, do udziału w rządzie, w wielu krajach. Tak więc, w wyzwolonej części Włoch w przedstawicieli rządów wszystkich stron antyfaszystowskich, w tym dwóch komunistów. Na terytoriach, które zostały wydane przez wojska brytyjskie i amerykańskie, kraje zachodnie partie liberalne i wsparcie grupy i chciał za wszelką cenę wcisnąć komunistów od władzy. Słusznie widział ich w komunistów, mimo walki z faszyzmem, niszczycielską siłą zachodniej cywilizacji, ponieważ komuniści miały na celu jego zniszczenia jego działalności. W krajach, które zwalniają armii sowieckiej, były wspierane przez siły komunistyczne. Dzięki wsparciu Związku Radzieckiego, w tym wojskowych, w krajach Europy Południowo-Wschodniej i Wschodniej przyszedł do zasilania rządowych sił anty-faszystowskie, w których komuniści odegrali wybitną i często decydującą rolę.

Lądowanie wojsk sprzymierzonych w Europie.

Normandia działanie lub operacja "Overlord" (od Pana English Overlord «, Panie".) - Strategiczna operacja dla wojsk alianckich lądujących w Normandii (Francja), który rozpoczął się wcześnie rano, 06 czerwca 1944, a kończący się w dniu 31 sierpnia 1944 roku, po którym alianci przeszli Sekwana, Paryż został zwolniony i udał się do ofensywy na granicy francusko-niemieckiej.

Operacja otwarty na Zachód (lub tak zwany "drugi") w przód w Europie II wojny światowej. Do tej pory, największym w historii operacji desantowych - wzięło w nim udział ponad 3 mln osób, które przekroczyły kanał La Manche z Anglii do Normandii.

Rola Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii w wydarzeniach II wojny światowej.

W lecie 1924 roku na konferencji w Londynie przyjęła projekt połowę reparacji niemieckich płatności i rozwiązanie problemu źródeł ich pokrycia. Jednak głównym celem było zapewnienie USA korzystne warunki dla inwestycji w USA, co było możliwe tylko w stabilizacji marki niemieckiej. W tym celu, zgodnie z opracowany we wnętrzu firmy "JP Morgan" plan, Niemcy powinny pożyczkę w wysokości 200 milionów dolarów, z czego połowa pochodzi tylko na JP Morgan. W sierpniu 1924 r stary niemiecki znak zastąpiony przez nowy, i, pisze ekonomista i historyk włoski Guido Giacomo Preparata w książce "Hitler Inc. Wielka Brytania i Stany Zjednoczone tworzone Trzecia Rzesza ", Republika Weimarska była przygotowana na" najpiękniejszą pomocy gospodarczej w historii, a następnie najbardziej gorzkie żniwo historii świata -. W podstawowej finansowe niekontrolowany zalanych amerykańskiej krwi niemieckiej " Skutki nie trzeba było długo czekać.

Jak napisał w swoich wspomnieniach, były kanclerz Niemiec Brüning, od 1923 roku, Hitler otrzymał duże sumy z zagranicy, przez szwajcarskich i szwedzkich banków. W 1922 roku w Monachium, Hitler spotkał się z USA w Niemczech attache wojskowy kapitan Truman Smith, składu przełożonych Washington (w Biurze Wywiadu Wojskowego) szczegółowe sprawozdanie, w którym mówił bardzo Hitlera. To dzięki kręgu Smitha znajomych zostało wprowadzonych Hitler Hanfstaengl przydomek "Putzi" - absolwent Harvard University, który odegrał znaczącą rolę w tworzeniu Hitlera jako polityk, aby dać mu znaczące wsparcie finansowe i zapewnić mu znajomości i komunikacji z wyższymi zachodnich figur.

04 stycznia 1932 odbyło się spotkanie prezes Banku Anglii Montagu Normana z Hitlerem i przyszły kanclerz Republiki Weimarskiej von Papen, która została zawarta tajne porozumienie w sprawie finansowania NSDAP. Na tym spotkaniu również wzięli udział bracia John i Allen Dulles, co nie lubią wspominając swoje biografów. 14 stycznia 1933 Spotkanie Hitlera i von Papen, von Schroeder, bankiera i przemysłowca Keplera, w jaki program Hitlera pełni zatwierdzone. To tutaj został ostatecznie rozstrzygnięty kwestię przekazania władzy nazistów, i 30 stycznia Hitler został kanclerzem. Tutaj rozpoczyna realizację kolejnego etapu strategii anglo-amerykańskiej.

W maju 1933 roku prezes Banku Rzeszy Hjalmar Schacht ponownie odwiedził Amerykę, gdzie spotkał się z prezydentem Rooseveltem i finansistów największych amerykańskich. Wkrótce Berlin otrzymuje inwestycji w niemieckim przemyśle i pożyczek ze Stanów Zjednoczonych o łącznej wartości ponad miliarda dolarów. Miesiąc później, w czerwcu, na międzynarodowej konferencji w Londynie Hjalmar Schacht posiada również szereg spotkań i rozmów z brytyjskiego banku N. Montague. Jak wtedy, w czasie procesów norymberskich, powiedziała J. Schacht, Niemcy, Wielka Brytania przekazała pożyczek przekraczających miliard funtów, co w przeliczeniu na dolary wyniosły dwóch miliardów dolarów.

 

W przededniu II wojny światowej, korporacje i banki zainwestowały 800 mln USD. W przemyśle i systemu finansowego kraju. Suma w tamtych czasach wielkich. Spośród nich prowadzi kwartet Ameryki zainwestował w zmilitaryzowanej gospodarki niemieckiej około 200 milionów dolarów. "Standard Oil" - 120 mln, "General Motors" - 35 mln inwestycja "ITT" wyniosła 30 mln, a "Ford" 17.500.000 dolarów ,

Nie może szokować fakt, że nawet po wejściu Stanów Zjednoczonych do II wojny światowej, 11 grudnia 1941 amerykańskie korporacje nadal aktywnie realizować zlecenia ujędrnia krajów wroga, wspiera działalność swoich spółek zależnych w Niemczech, Włoszech, a nawet Japonii. Aby to zrobić, po prostu musiał ubiegać się o specjalne pozwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej o spółkach kontrolowanych przez nazistów i ich sojuszników. Dekret prezydenta Stanów Zjednoczonych przez 13 grudnia 1941 pozwalając podobne transakcje, aby robić interesy z firmami wroga, jeśli nie było żadnych konkretnych zakaz Ministerstwa Finansów Ameryki. Bardzo często, amerykańskie korporacje bez problemu otrzymania zgody na prowadzenie działalności z firmami wroga i dostarczył im niezbędnej stali, silniki, paliwo lotnicze, gumy, elementów radiowych ... więc moc branży wojskowej w Niemczech i ich sojuszników w celu wsparcia działalności gospodarczej Stany Zjednoczone, których firmy otrzymują nadmiar zyski dla ich oferty z wrogiem.

Pomoc finansowa dla Hitlera i Stany Zjednoczone w dalszym ciągu udzielała w czasie wojny. Na przykład, w lecie 1942 roku, w Ameryce wybuchł ogromny skandal. Gazeta zatytułowała "NewYorkHerald Hitlera - Anioły trzy miliony dolarów w banku" (pod "aniołów Hitler" oznaczało kręgu Führera -... Około Ed). Dziennikarzy napisał, że Hitler, Goebbels i Göring "sadzone amerykański skarbonkę" i bank inwestycyjny New York UnionBankingCorporation (UBC) był "głównym praniu pieniędzy organizowanie nazistowskich". W wyniku dochodzenia przeprowadzonego przez FBI, okazało się, że te inwestycje pozwoliły niemiecki Zaufanie Stal do produkcji 50% surówki produkowanej w Rzeszy, 35% materiałów wybuchowych, 38% stali ocynkowanej, a 36% z blachy stalowej. Nawiasem mówiąc, zarząd zaś UBC wszedł Prescott Bush, dziadek byłego prezydenta USA George'a W. Busha.

Podczas procesu norymberskiego były prezes Banku Rzeszy Hjalmar Schacht w wywiadzie dla amerykańskiego prawnika, powiedział: "Jeśli chcesz, aby oskarżyć przemysłowców, którzy przyczynili się uzbroić Niemcy, należy oskarżyć siebie. Wymagane będzie oskarżać Amerykanów. Fabryka samochodów "Opel", na przykład, nie produkują niczego innego niż produkty wojskowe. Własnością samo to swoje "General Motors". Niemal do końca wojny, ze szczególnym pozwolenie na handel z Niemiec, Włoch, Japonii, USA przeprowadził swoje telekomunikacji roboczych ITT. Nie zaprzestał produkcji we Francji po niemieckiej okupacji jej giganta samochodowego "Ford", ze specjalnymi działaniami w zakresie ochrony "Ford" w Europie Hermanna Goeringa dostarczonych osobiście, szef grupy przemysłowej Hermann Goering "Reyhsverk". Co do powiedzenia, nawet jeśli daleko od spraw wojskowych firmy "Coca-Cola" rozwinął się w Niemczech do produkcji napoju "Fanta"!

Słynna armia "Standard Oil" Hitlera regularnie zapewnia różne paliwa i przemysłu spożywczego w celu zapewnienia kauczuk syntetyczny i różne surowce. Dostawy były także we Włoszech i Austrii. W USA w czasie wojny były poważne problemy z dostaw kauczuku syntetycznego dla przemysłu w USA. Nie przerwała wojna, "Standard Oil" za pomocą brytyjskich pośredników do zawarcia umowy z firmą "I. G. Ferbinidustri ", który pozwala paliwa lotniczego w Niemczech. Więc płaszczyzn "Luftwaffe", które zbombardowany pokojowych miast Związku Radzieckiego, Wielkiej Brytanii, zabijając brytyjskich i amerykańskich żołnierzy, którzy otrzymali benzyny stworzony przez amerykańską korporację. Podczas II wojny światowej, nikt nie tankowiec "Standard Oil" został zatopiony przez niemieckie okręty podwodne.

Niemal do końca wojny, ze szczególnym pozwolenie na handel z Niemiec, Włoch, Japonii, USA prowadził działalność "ITT". Nie zaprzestał produkcji we Francji po niemieckiej okupacji motoryzacyjnego koncernu "Ford". Specjalna ochrona działalności grupy w Europie Hermanna Goeringa zapewnić osobiste, który prowadził grupę przemysłową Hermann Goering "Reyhsverk". Nawet materiały pozamilitarnych do firmy "Coca Cola" rozwinął się w Niemczech do produkcji napoju "Fanta". A to nie wszystkie przykłady współpracy wielkiego biznesu i US nazistowskich Niemiec w czasie wojny. Następnie Yalomir Kopalnie w wywiadzie dla amerykańskiego lekarza Gilbert podczas procesów norymberskich, powiedział: "Jeśli chcesz, aby oskarżyć przemysłowców, którzy przyczynili się uzbroić Niemcy, należy oskarżyć siebie. Fabryka samochodów "Opel", na przykład, nie produkują niczego innego niż produkty wojskowe. Własnością samo to jest twój "General Motors" ... Jak wiadomo, Trybunał Norymberski oświadczył niewinny Ya Mine.

Firma Random House, w ramach Bertelsmann AG, zaangażowana w publikacji nazistowskiej propagandy, w tym opublikował książkę zatytułowaną "Sterylizacja i eutanazji. Przyczynek do etyki chrześcijańskiej" Bertelsmann AG nadal jest własnością i jest zarządzana przez kilka firm. Random House w 1997 roku, postanowił rozszerzyć pojęcie "Nazi", hitlerowskiej w słowniku Webstera. Potocznie, że złagodził definicji. (Źródło: New York Observer, ADL)

Podczas Drugiej współpracował z Hitlerem następujących firm: General Electric (GE), General Motors, Standard Oil, ITT, Hugo Boss, Kodak, IBM, Coca-Cola, Random House, Chase Bank.

Jałta (Krym) Konferencja mocarstw sojuszniczych (luty 4-11, 1945)

Drugie spotkanie z rzędu przywódców koalicji antyhitlerowskiej - ZSRR, USA i Wielkiej Brytanii - w czasie II wojny światowej, poświęcona utworzeniu powojennego porządku świata.Konferencja odbyła się w Livadia (biały) Pałac w Jałcie na Krymie, a był to ostatni konferencji przywódców koalicji antyhitlerowskiej z "wielkiej trójki" w erze przed-jądrowej.

Bombardowanie Hiroszimy i Nagasaki przez amerykańskiego samolotu

(6 i 9 sierpnia 1945 r) - jedyne w historii ludzkości są dwa przykłady zastosowania bojowego broni jądrowej. Prowadzone przez siły amerykańskie w końcowej fazie II wojny światowej (oficjalnie stwierdził cel - aby przyspieszyć kapitulację Japonii) pod Pacyfiku II wojny światowej.

Rankiem 06 sierpnia 1945 amerykański bombowiec B-29 «Enola Gay", nazwany na cześć matki (Enola Gay Haggard) Dowódca załogi, pułkownik Paul Tibbets, spadła na japońskim mieście Hiroshima bomby atomowej «Little Boy" ("The Kid"), odpowiednik 13 do 18 kiloton trotylu. Trzy dni później, w dniu 9 sierpnia 1945 roku bomby atomowej «Fat Man" ("Fat Man") została zrzucona na Nagasaki Charles Sweeney, pilota dowódcy na bombowiec B-29 «Bockscar». Całkowita liczba zabitych wahała się od 90 do 166 tysięcy osób w Hiroszimie i 60 do 80 tysięcy osób - w Nagasaki.

Szok bombardowań atomowych w Stanach Zjednoczonych miały głęboki wpływ na japońskim premierem Kantaro Suzuki i japońskiego ministra spraw zagranicznych Shigenori Togo, którzy są skłonni do tego, że japoński rząd powinien powstrzymać wojnę.

15 sierpnia 1945, Japonia ogłosiła kapitulację. Akt kapitulacji, który formalnie zakończyła II wojnę światową, została podpisana 02 wrzesień 1945.

Straty sowieckie w II wojnie światowej

Straty ZSRR - 6,3 mln żołnierzy zabitych i zmarł z ran, 555 tys Zmarł na chorobę, zginął w wypadku, skazany na śmierć (według raportów wojska, szpitali, sądami wojskowymi) i 4,5 mln wzięty do niewoli i. brakuje. Ogólne straty demograficzne (w tym utracone ludności cywilnej na terenach okupowanych oraz zwiększoną śmiertelność w pozostałej części Związku Radzieckiego od nieszczęścia wojny) - 26,6 milionów ludzi;

Łączne straty personelu Armii Czerwonej podczas II wojny światowej, według skorygowanych danych Ministerstwa Obrony Rosji wyniosła 8 mln 668 tysięcy. 400 osób.

Оставьте свой комментарий

Оставить комментарий как гость

0
  • Комментариев нет
Sammydress WW