1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 (0 Голоса(ов)

Dobrý deň!

Bohužiaľ, nejasné a neurčité deväťdesiatych rokov neboli v Rusku pre nič za nič. Vrátane vo veci, v ktorom, zdanlivo, nemôže zmeniť nič. Zdalo sa, že história - história, a historické udalosti nemôžu byť zmenené, pretože už došlo. Ale Američania robili úsilie v oblasti propagandy. Nemohli zmeniť udalostí sami, ale nepodarilo sa pridať k svojim príbehom o lži, že to bolo prospešné a odstránená pravdu, že oni nie sú ziskové. A ja, ako vojak vnuka, shell-šokovaný a získať shell fragment do rebier. Ako človek, ktorý je ešte stále hľadá pre bratov jeho babičky, ktorí zmizli ... Bolí ma počuť, že, a hanbím Európanov, ktorí zradili pamiatku svojich predkov. Ale ja sa hanbím z nich, mnohí z nich - sa nehanbí.

V súčasnej dobe, vidíme hrozný obraz. Ani Európa, ani Japonsko nebude poznať jeho históriu. Mnoho mladých japonských ľudí verí, že jadrové bomby klesli na ne Sovietskom zväze, ale v skutočnosti bombardovali Hirošimy a Nagasaki, Američania, aj keď je to nutné, v čase, keď to nebolo. Ľudia v Európe sa domnievajú, že ukrajinský ukrajinského frontu nazvaný pretože to bojoval Ukrajinci (v skutočnosti, oni sú tak nazvaný pretože oni boli zapojení do oslobodenia Ukrajiny, a pred prvou ukrajinský volal Voronezh predná strana, druhý - stepi, tretí - South-West, a štvrtý - juh). Mladí ľudia v Európe, je presvedčený, že Európa z nacistických vojsk oslobodili Američania, nie sovietskym vojskám. Oni ani nevedia, čo Američania robili tak, ako to robil vždy. Čakali, až je jasné, kto je víťazstvo, a až potom sa začal zúčastniť sa vojny na víťaznej strane. Mnohí ani nevedia, že USA neklesol jedinú bombu, a to nebola vysadená jediné nemecké jednotky. A zo všetkého najviac Nechápem Poliakmi, ktoré umožňujú, aby sa Ukrajina hrdinu z človeka, ktorého vojaci zabili stovky tisíc Poliakov iba z dôvodu ich štátnej príslušnosti.

Ja nechcem nikoho presviedčať, najmä preto, že každá osoba má právo byť zlé, ale chcem dať príležitosť pochopiť tých, ktorí chcú porozumieť. Tí, ktorí nechcú prezradiť pamiatku svojich predkov, ktorí boli za nemeckej okupácie. Tí, ktorí sú oveľa dôležitejšie ako pravda, a nie zvieracie strach z Ruska.

Všetky udalosti som sa vyjadrujú vo veľmi krátkej formy pre detailné expozíciu trvá dlhú dobu. Myslím si, že tí, ktorí sa zaujímajú o túto tému, sú schopní nájsť informácie v archíve (bohužiaľ, ľudia v Európe sú teraz nebezpečné dôverovať informácie, ktoré sú v novinách a knihách, ale súbory - IT archívy).

Vo svojej práci som musel použiť automatické prekladateľ. Prirodzene, program môže byť zle. Takže budem veľmi vďačný za akékoľvek pripomienky týkajúce sa chýb v preklade.

Veľká vlastenecká vojna (1941-1945) - Vojna medzi ZSSR a Nemeckom v rámci druhej svetovej vojny, ktorý skončil vo víťazstvo Sovietskeho zväzu nad nacistami a zachytenie Berlína. Veľká vlastenecká vojna bola jednou z posledných etáp druhej svetovej vojny.

Hlavné obdobie Veľkej vlasteneckej vojny

Počiatočné obdobie vojny (22 júna 1941 - 18 novembra 1942). 22. júna Nemecko napadlo Sovietsky zväz a koniec roka, bol schopný vyhrať Litva, Lotyšsko, Estónsko, Ukrajina, Moldavsko a Bielorusko - presťahovali vojakov do krajiny zachytiť Moskvu. Ruskí vojaci utrpeli obrovské straty, obyvatelia v okupovaných územiach boli v nemeckom zajatí a boli deportovaní do Nemecka ako otroci. Avšak, napriek skutočnosti, že sovietska armáda stratila, ona ešte podarilo zastaviť Nemcov na ceste do Leningradu (mesto odfotil v obkľúčení), Moskve a Novgorod. Plán "Barbarossa" nedal požadované výsledky, bitka o mesto pokračovalo až do roku 1942.

Obdobie radikálnu zmenu (. 1942-1943 GG) 19. november 1942 začal pult-útok sovietskych vojsk, ktorá dala významné výsledky - jeden Nemec a štyri spojenecké armády boli zničené. Sovietska armáda pokračovala v jeho útoku vo všetkých smeroch, oni boli schopní poraziť niekoľko armád, stíhať a tlačiť Nemcov späť do prednej hranice na západ. Vďaka vybudovanie vojenských prostriedkov (vojenský priemysel bol v osobitnom režime) sovietska armáda značne lepšie ako nemecký a mohol teraz nielen odolať, ale diktovať podmienky vojny. Z brániť armádu ZSSR do útočník.

Tretie obdobie vojny (1943-1945 gg.). Napriek skutočnosti, že Nemecko bola schopná výrazne zvýšiť silu jeho armády, to je ešte horšie ako sovietskej a Sovietsky zväz aj naďalej zohrávať vedúcu úlohu pri útočných vojenských operáciách. Sovietska armáda pokračovala v postupe smerom na Berlín, vyhrávať na okupovaných územiach. To bolo podmanil Leningrad, a v roku 1944, sovietski vojaci sa sťahoval k Poľsku a potom Nemecka. 8. mája Berlín odfotil, a nemeckej sily oznámil bezpodmienečnú kapituláciu.

Hlavné bitky Veľkej vlasteneckej vojny

Obrana Arktíde (29 júna 1941 - 1. novembra 1944);

Bitka o Moskvu (30 september 1941 - 20 apríla 1942);

Obliehanie Leningradu (08.09.1941 - 27.ledna 1944);

Bitka o Ržev (8.1.1942 - 31 marca 1943);

Bitka pri Stalingrade (17.července 1942 - 02.2.1943);

Bitka o Kaukaz (25 júla 1942 - 9. októbra 1943);

Bitka pri Kursku (5. júla - 23 augusta 1943);

Bitka o pravobrežnej Ukrajiny (24 decembra 1943 - 17 apríla 1944);

Bieloruský prevádzka (23. júna - 29 augusta 1944);

Operácie v pobaltských štátoch (14 september - 24 novembra 1944);

Prevádzka Budapest (29 októbra 1944 - 13 februára 1945);

Prevádzka Vistula-Oder (12 január-3. Februára 1945);

Prevádzka vo Východnom Prusku (január 13 - 25 apríla 1945);

Bitka o Berlin (apríl 16 - 08.5.1945).

Udalosti vedúce k Veľkej vlasteneckej vojny v rokoch 1941-1945.

Začiatok druhej svetovej vojny bol nemecký útok na Poľsko, 01.09.1939. Vojna začala vyčíňať v jednej alebo druhej krajine. Vistula River vojna začala prechádzať v západnej a severnej Európe, a dosiahol Balkán. Vojenské operácie sa vykonávali v Atlantiku, severnej Afriky a Stredomoria. V rovnakej dobe, viac a viac činností stanú agresívny akciu proti Číne, Japonsku a juhovýchodnej Ázii. Po rýchlom obsadení Francúzska v máji a júni 1940, ako aj zisky v tom istom roku, ďalších západoeurópskych krajín (s výnimkou Švédska a Švajčiarska), nemecká vláda v júli 1940 urobil konečné rozhodnutie - asi po roku začať vojnu proti Sovietskemu zväzu. Do tej doby sa ukázalo, že plánovaný pre 1940 nemeckej invázii na území Spojeného kráľovstva, nebudú prijaté, pretože Nemci nemali potrebné množstvo energie pre vykonávanie vojenské operácie, nazvanej "Sea Lion". Všetky jeho hlavné sily Nemecko odovzdal do Sovietskeho zväzu.

31.júla 1940, Hitler povedal, že odpor Anglicko stále nie je potlačený, pretože táto krajina spolieha na fakt, že Sovietsky zväz stále existuje, a víťazstvo nad ním by znamenalo víťazstvo nad Anglickom a. Hitler vymenoval termín zachytenie ZSSR - to sa bude diať na jar roku 1941. Vzhľadom k tomu, "operácia seelöwe" bol obnovený len na papieri a jeho hlavným cieľom bolo - zastrašiť Britmi. A špeciálne eskalovať zvesti o transakcie bola to dobrá dezinformačnej a dobre pokrytá skutočné plány Nemecka proti Sovietskemu zväzu. Presmerovanie nemecký vojnový stroj v smere Sovietskeho zväzu v dôsledku uložené Anglicka od porážky. Nemecko v úmysle držať blitzkrieg, ktorá by vyzerala ako "Blitzkrieg". Plán útoku na ZSSR bol nazývaný "Operácia Barbarossa". Mať dobré vojenského a ekonomického potenciálu, Nemecko sa podarilo vytvoriť pomerne silnú vojenskú silu.

Nebudem hovoriť o udalostiach v Sovietskom zväze. Obyvatelia, ktorých dedovia bojovali sami vedia, ale ľudia z Európy Goražde bude zaujímavé zistiť, kto, ako a kedy uvoľňuje svoju krajinu od nacistov. Takže povedať viac podrobností o oslobodenie Európy.

Oslobodenie Európy od nacistických vojsk.

V októbri 1942 sa do protiútoku britské vojská v severnej Afrike pod velením generála BL Montgomery. V bitke pri El Alameinu boli zabité na taliansko-nemecké jednotky. Začal svoju nonstop odchod na západ. V novembri, na opačnej strane severnej Afrike, v Maroku, pristála americká vojská pod velením generála Dwighta D. Eisenhowera. Lisované na oboch stranách taliansko-nemeckých vojakov bolo stlačené do mora v Tunisku, kde sa vzdal 13.května 1943.

V júli 1943, spojenci pristál na Sicílii. Vzhľad nepriateľských vojsk na svojom vlastnom území spôsobil krízu fašistického režimu v Taliansku. Mussolini bol vylúčený a zatknutý. Nová vláda na čele s maršalom Badoglio. Fašistická strana bola rozpustená, rozhodol amnestiu politických väzňov, sa začala tajné rokovania s Allies. 3.září Spojenci prekročili Messinskú úžinu a pristál na Apeninskom polostrove. V rovnaký deň Badoglio podpísal prímerie s Organizáciou Spojených národov. Talianska vojská ukončila svojich spojencov odporu. V tomto bode, od severu do Talianska, rýchle pochod nemeckých vojsk vstúpil. Na sever od Neapola tvoril ďalšie front v Európe. V Nemci okupovanej časti Talianska bola obnovená fašistický režim viedol o prepustenie z väzby Mussolini. Ale teraz jeho sila spočívala len na sile nemeckej armády. Badoglio vláda, pre jeho časť, deklaroval vojnu s Nemeckom.

Tam bol zlom v bitke o Atlantik. Po prvé, spojenci sa podarilo znížiť straty z akcie nemeckých ponoriek. Všetky lode začal prechádzať cez Atlantik iba v chránených konvoja. Cez celá Severoatlantická bol nasadený systém nepretržitého dohľadu lietadiel, asi 3 tisíc lodí boli pripravení začať hon na ponorky, akonáhle sa ocitli objavili. Nemeckej ponorky boli nútení zostať po väčšinu času ponorené, znižuje akčný rádius a zostať v pohotovosti. Strata začala rásť v nemeckej ponorkovej flotily a možnosť jej doplnenia zúžili. Počas roka 1942 to bolo potopených asi 200 ponoriek. Majú prakticky prestal útočiť na konvoje a viedol hon len s niekoľkými oneskorencov a otbivshimisya súdy. Konvoja voľne začal prechádzať cez Atlantik.

1944 bol rokom úplné oslobodenie na území ZSSR. Počas zimných a jarných útočných operácií Červenej armády bol úplne odstránený obliehaní Leningradu je obklopená a zachytil Korsun-Shevchenko nepriateľské skupiny, vydala na Krym a väčšina z Ukrajiny.

26. marca sily 2. ukrajinského frontu pod velením maršala IS Kanva prvýkrát prišiel na štátnej hranici ZSSR s Rumunskom. Tretie výročie nacistického Nemecka napadli sovietska krajina začala ambiciózny bieloruskej útočné operácie, dokončiť oslobodenie od nemeckej okupácie veľkú časť sovietskeho územia. Na jeseň roku 1944 bola obnovená štátnej hranice ZSSR v plnom rozsahu. Pod údermi Červenej armády fašistický blok sa zrútil.

Sovietska vláda oficiálne vyhlásila, že vstup Červenej armády na území iných štátov vzhľadom na potrebu úplnej porážky nemeckých ozbrojených síl, a nie je určená na zmeniť politickú štruktúru týchto krajín, alebo porušujú územnú celistvosť. Sovietske vojská musel bojovať na území mnohých krajinách Európy okupovaných Nemci - z Nórska do Rakúska. Väčšina (600 tisíc), sovietski vojaci a dôstojníci boli zabití a pochovaní v čom je teraz Poľsko, viac než 140.000 - v Českej republike a na slovenské, 26000 - v Rakúsku.

Boj v uliciach Konigsberg

Výnos na široké fronte Červenej armády v strednej a juhovýchodnej Európy ihneď vzniesol otázku budúcich vzťahov medzi krajinami v regióne s ZSSR. V predvečer a počas bitky o obrovskej a zásadné oblasti Sovietskeho zväzu začali otvorene podporovať pre-sovietskej politiky týchto krajín - predovšetkým z radov komunistov. Súčasne, sovietske vedenie vyhľadávané uznaním americkým a britským svojich špecifických záujmov v tejto časti Európy. Vzhľadom k tomu, o prítomnosti sovietskych vojsk tam, Churchill súhlasil v roku 1944, aby zahŕňala všetky balkánske krajiny s výnimkou Grécka, v sovietskej sfére vplyvu. V roku 1944, Stalin robil vytvorenie pre-sovietskej vlády Poľska, paralelného emigrantskej vlády v Londýne. Z týchto krajinách, nielen v Juhoslávii, sovietski vojaci mali silnú podporu od partizánske armády Josip Broz Tito. Spolu s partizánmi 20.októbra 1944 Červená armáda oslobodila od nepriateľa Belehradu.

Spoločne so sovietskymi vojskami v oslobodenie svojich krajín sa zúčastnilo čs zboru, bulharskej armády, Ľudovej oslobodeneckej armády Juhoslávie, v 1. a 2. poľskej armády, niektoré rumunské jednotiek a útvarov. V lete 1944 sprisahanie - komunisti do monarchistov - objavil sa s týmto cieľom v Rumunsku. V tejto dobe, Červená armáda bola bojovanie už na rumunskom území. Bukurešť 23. augusta tam bol štátny prevrat. Ďalší deň, nová vláda deklarovala vojnu s Nemeckom.

31. augusta sovietski vojaci vstúpili Bukurešť. Rumunská armáda sa pripojila v sovietskych frontoch. Kráľ Mihai neskôr dokonca dostal rozkaz z Moskvy "víťazstvo" (dokonca aj pred jeho armády a bojoval proti Sovietskemu zväzu). Potom sa skôr váženie podmienky podarilo dostať von z vojny Fínsko podpísalo prímerie 19.Septembra 1944

Skrz vojnu, Bulharsko bolo spojencom Nemecka a bojoval proti Británii a USA, ale Sovietsky zväz nebol vyhlásiť vojnu na to. 5.9.1944. Sovietska vláda deklarovala vojnu s Bulharskom, dala rozkaz k útoku, ale jeden z peších divízií bulharskej armády, lemovali ceste, sa stretol naši vojaci nasadení na červené zástavy a sviatočné hudby. Po nejakej dobe sa rovnakej udalosti sa odohrali v iných oblastiach. To začalo spontánne sbratřování so sovietskymi vojakmi bulharského národa. V noci z 9. septembra v Bulharsku bol nekrvavý prevrat. K moci v Sofii nová vláda, je silne ovplyvňovaný komunistami. Bulharsko deklarovala vojnu s Nemeckom.

Na konci augusta 1944 slovenské národné anti-fašistickej povstania vypuklo, a podpory, ktoré sa pohyboval časť 1. ukrajinského frontu, ktorá bojovala v rámci 1. československého armádneho zboru pod velením generála L. Svobodu. Ťažké boje začal v oblasti Karpát. 6. októbra, československej a sovietskej vojská vstúpili do Československa na zemi v blízkosti Duklianskeho priesmyku. Tento deň sa oslavuje v súčasnej dobe ako Deň Československej ľudovej armády. Krvavých bitiek trvali až do konca októbra. Sovietski vojaci nemohli plne prekonať Karpát a spojiť sa s rebelmi. Ale postupne pokračujúce oslobodenie východného Slovenska. Zúčastnilo sa jej aj rebeli, ktorí išli do hôr a stal sa partizáni a civilisti. Sovietske velenie pomohol im s ľuďmi, zbrane a strelivo.

Sovietske tanky v uliciach nemeckého mesta

Do októbra 1944 Nemecko zostalo jediným spojencom v Európe - Maďarsko. 15.října najvyšším vládcom krajiny, Miklos Horthy, príliš, pokúsil sa ju odstrániť z vojny, ale bez úspechu. Bol zatknutý Nemci. Potom, že v Maďarsku k boju až do konca. Trvalé boj skončil Budapešti. Sovietske vojská sa podarilo, aby ho vziať iba na tretí pokus 13. februára 1945 A nedávnej bitky v Maďarsku sa skončilo v apríli. V februári, to bol porazený skupinou budapeštianskej Nemcov. V oblasti jazera Balaton (Maďarsko), nepriateľ urobil posledný pokus prejsť do útoku, ale bol porazený. V apríli, sovietske vojská oslobodila rakúskeho hlavného mesta Viedne, a vo východnom Prusku vzal mesto Koenigsberg.

Nemecká okupačná režim v Poľsku bola mimoriadne krutá: počas vojny z 35 miliónov ľudí zabitých 6 miliónov ľudí. Avšak, od začiatku vojny tam konal hnutia odporu, známy ako "domáce armádou" ("vlastenecká armáda"). Podporila poľská exilová vláda. 20.júla 1944 na území Poľska, sovietski vojaci zadali. Ihneď bola vytvorená dočasná vláda, viedol o komunistami - Výboru národného oslobodenia. Poslúchol armádne Ludowa ("Peoples Army"). Spoločne so sovietskymi vojakmi a armádne jednotky Ľudovít výbor presťahovala do Varšavy. Home armáda silne oponoval vzostup k moci tohto výboru. A tak sa pokúsila oslobodiť Varšavu od Nemcov na vlastnú päsť. 1.augusta v meste povstanie vypuklo, ktorého sa zúčastnilo väčšina obyvateľov poľského hlavného mesta. Sovietske vedenie reagovala veľmi negatívne k povstaniu. Stalin napísal Churchill 16. augusta: "akcia Varšava je bezohľadný a strašný hazard, stojaci populáciu viac obetí V súčasnej situácii sovietske velenie dospel k záveru, že sa musí dištancovať od varšavského dobrodružstvo, pretože nemôže niesť akýkoľvek priamy alebo. nepriama zodpovednosť za akciu vo Varšave ". Vari podporovať rebelmi, sovietske vedenie odmietli, aby odhodili svoje zbrane a jedlo z lietadla.

13. septembra sovietski vojaci prišli do Varšavy a usadil sa na druhom brehu Visly. Odtiaľ oni mohli vidieť, ako Nemci sa zaoberal nemilosrdne s rebelmi. Teraz sa začali poskytovať pomoc sovietskych lietadiel zvrhnutie všetko, čo potrebujete. Ale povstanie už zmizol. Počas jeho represie je zabitých asi 18.000 rebelmi a 200 tisíc civilistov na Varšavu. 2. októbra vodcovia Varšavské povstanie rozhodla vzdať. Ako trest, Nemci takmer úplne zničený Varšavu. Obytné domy boli spálené alebo vyhodenie do povetria. Preživší obyvatelia utiekli z mesta.

Boj v uliciach Viedne

Na začiatku roka 1945 ako súčasť existujúcich sovietskych vojsk bol dvakrát viac vojakov, než opačných síl, trikrát viac tankov a samohybné delá, štyrikrát toľko zbraní a mínometov, takmer osem krát viac vojnových lietadiel. Naše letectvo nerozdelená hojdať vo vzduchu. Bok po boku s Červenou armádou bojoval takmer pol milióna vojakov a dôstojníkov svojich spojencov. To všetko povolené sovietske velenie nasadiť ako útok pozdĺž celej prednej strane, a udrieť nepriateľa tam, kde to bolo výhodné pre nás, a keď to bolo výhodné pre nás.

Do začiatku zimy priniesol sedem priečelia vojsk - tri bieloruskej a ukrajinskej štyri. 1. a 2. pobaltské frontu naďalej blokovať z krajiny skupiny nepriateľa v Kurland. Baltic Fleet pomohol pozemné sily k pohybu pozdĺž pobrežia a severnej flotila poskytuje dopravu cez Barentsovho mora. Zahájený útok plánovanej na druhú polovicu januára.

Ale sovietsky príkaz bol nútený zmeniť svoj plán, a tu je dôvod, prečo. V polovici decembra 1944 Nemci náhle zaútočili na americké a britské sily v Ardenách, na hraniciach Belgicka a Francúzska, a hodil spojenecké vojská na 100 km na západ, smerom k moru. Zvlášť bolestne si vedomý, že porážka Briti - situácia im pripomenul tragické dní mesiaca júna roku 1940, kedy ich vojaci boli stlaceni do mora v oblasti Dunkerque. 6. januára Churchill odvolala na Najvyšší veliteľa ozbrojených síl Sovietskeho Stalin so žiadosťou o urýchlenie prechodu na Červenej armády útoku na zmiernenie utrpenia anglo-americké vojská. Táto žiadosť bola udelená, a Červená armáda, a to napriek neúplnosti školenia, 12.1.1945 schválil generálny ofenzívu na pobreží Baltského mora do južnej výbežky Karpát. Jednalo sa o najväčší a najsilnejší útok vojny.

Hlavný útok vojská 1. Bieloruského a 1. ukrajinského frontoch postupujúcimi od rieky Visly, južne od Varšavy, a presunúť na západ k hraniciam Nemecka. Tieto fasády bol prikázaný Maršal Sovietskeho zväzu Georgij Žukov a IS Konev. V rámci týchto frontoch, tam boli 2 milióny. 200 tisíc, dôstojníkov a vojakov, viac ako 32.000. Delá a mínomety, 6500 tankov a samohybných delostreleckých systémov, asi 5 tisíc. Vojenské lietadlá. Rýchlo rozdrvil Nemci úplne zničených 35 nepriateľských divízií. 25 nepriateľské divízie stratil od 50 do 70% z jeho zloženie.

23 deň trval nepretržitý útok na Západ. 500-600kilometr boli bojoval sovietskym vojskám. 3.února už boli na brehu Odry. Pred nimi ležal krajine Nemecka, prišiel k nám z metly vojny. Boja na okraji nemeckého mesta 17. januára, sovietske vojská vstúpila na poľský kapitál. Mesto sa zmenil na zrúcaninu, vyzeral úplne mŕtvy. V priebehu operácie Vistula-Oder (február 1945) z nacistickými okupantmi úplne zrušené na území Poľska, operácia Vistula-Oder zachránil od zabitia spojenecké sily v Ardenách, kde Američania stratili 40-tisíc. Man.

Sovietske velenie ponúkol usporiadať rozhovory s vedením podzemného armády domova. Avšak, na prvom zasadnutí svojho šéfa generála L. Okulicki bol zatknutý. V júni 1945, Moskva hostila otvorený proces z vodcov armády domova. Rovnako ako v predchádzajúcich otvorených štúdiách v Moskve, obžalovaní priznal svoju vinu a pokánie "protisovietske činnosti." 12 z nich odsúdených na tresty odňatia slobody.

V polovici januára vo Východnom Prusku rozložil najslabší útok na 3. a 2. Bieloruského frontu pod armádny generál ID Chernyakhovsky a maršal Rokossovsky. Východné Prusko - hniezdo pruskej vlastníkov pôdy a armáda - nacisti sa zmenil na opevnené oblasti so silnými betónovými opevnenie. Nepriateľ organizoval obranu svojich miest v predstihu. Prístupy k nemu, on pokryl opevnenie (ktorými sa mení starej pevnosti, postavenej krabičky, bunkre, zákopy, a tak ďalej. D.), a v mestách na obranný väčšina budov boli upravené, vrátane továrne. Mnohé zo stavieb majú výhľad do všetkých strán, zatiaľ čo iní lemovaný prístupy k nim. Ako výsledok, to bolo vytvorených mnoho silných miest podpory a odporu jednotky, zosilnené barikádach, zákopov, úskalia. Ak pridáme k vyššie, že steny niektorých budov, ktoré nie sú vyrobené tak, ako aj 76 mm projektily divízny delá ZIS-3, je zrejmé, že Nemci boli schopní majú dlhú a tvrdohlavý odpor voči našim postupujúcimi vojskami.

Taktika nepriateľa v mestskej bitke bolo zabezpečiť, aby pevne držať pozíciu (fortifikačný stavby, štvrtí, ulíc, uličiek), s vysokou hustotou oheň brániť pohyb postupujúcej s predmetom útoku, a v prípade straty protiútokom z okolitých domov, aby znovu vytvoriť požiarne tašky v blízkosti zachyteného objektu a uplatňovať nadchádzajúce porážku, zmariť útok. Garrison stavebné (blok) bol celkom hojná, pretože obrana mesta boli nielen pravidelné jednotky Wehrmachtu, ale tiež milície (Volkssturm).

Boj v uliciach Berlína

Sovietski vojaci utrpeli ťažké straty. 18.február padol na bojisku nepriateľskú shell šrapnelu udrel hrdina druhej svetovej vojny, čo je vynikajúce veliteľ, veliteľ 3. bieloruského frontu, Gen. Chernyakhovsky. Krok za krokom, zvieral kruh okolo obkľúčených nemeckých síl, naši vojaci bojujúci po dobu troch mesiacov vymazané nepriateľa z celej východnej Prusko. Sturm Konigsberg začalo 7. apríla. To bolo sprevádzané nebývalým útočné delostreleckej a leteckej podpory pre organizácie, ktorej hlava letectva Air Marshal Novikov dostal Hrdina Sovietskeho zväzu. Aplikácia 5000 zbraní, vrátane ťažkého delostrelectva kalibru 203 a 305 (!) Mm a 160 mm mínometov, 2500 lietadiel, "... posilňovať pevnosť zničená a demoralizovanej vojakov a dôstojníkov. Ísť von na ulicu sa dostať do kontaktu s štábov časťou nevieme, kam ísť, je to stráca orientáciu, tak zničil a spaľovanie je výhľad na mesto zmenili "(výpoveď svedka z nemeckej strany). 9. apríla nacisti vzdali hlavné pevnosť - mesto Königsberg (teraz Kaliningrad). Takmer 100 tisíc. Nemeckí vojaci a dôstojníci sa vzdal, desiatky boli zabité tisíce.

A v tejto dobe v južnej časti vpredu, v blízkosti sovietski vojaci oslobodili 13 februára 1945 v Budapešti, sa nacisti snažili neúspešne, aby sa chopili iniciatívy a opakovane aplikovaná protiútoky. 6. marca oni dokonca išli do veľkej ofenzívy medzi jazera Balaton a Velence, juhozápadne od Budapešti. Hitler nariadil preniesť sem zo západnej európskej fronte, z Ardenách veľkých obrnených síl. Ale sovietski vojaci z 3. a 2. ukrajinský front, ktorí zbili zúrivé útoky nepriateľa 16. marca pokračoval v útoku, oslobodili Maďarsko od nacistov, vstúpil na územie Rakúska a 13. apríla zachytil kapitál - Viedeň.

Vo februári a marci sovietski vojaci úspešne zmaril pokus o protiútokov nepriateľa vo východnom Pomoransku a riadil nacistami z tohto starého poľského regiónu. Od polovice apríla 1945 a 4. 2. ukrajinskej fronty začala záverečných bojov za oslobodenie Československa. 30.dubna bol prepustený hlavné priemyselné centrum Československa - Moravská Ostrava. Bratislava, Slovensko bol prepustený 4. apríla, ale hlavné mesto Praha, Československo bolo ešte ďaleko. Medzitým, 5. mája v nacistami okupovanej Prahe začal ozbrojený obyvateľa povstania.

Nacisti sa chystali utopiť povstanie v krvi. Rebeli zapol rádio na spojeneckých síl volať o pomoc. Sovietske velenie reagovala na túto výzvu. Dva tankovej armády 1. ukrajinského frontu urobil tri dni trehsotkilometrovy bezprecedentné pochod z predmestia Berlína do Prahy. 9. mája vstúpil do hlavného mesta bratskej ľudí a pomohol zachrániť ju pred zničením. Ofenzíva odvíjala od Drážďan do Dunaja, vrátane všetkých vojskami 1, 4 a 2 nd ukrajinských frontoch. Invaders boli úplne vylúčený z Československa.

16.apríla začal operáciu Berlin, ktorá skončila o dva týždne neskôr zdvíhanie červenú zástavu cez Reichstag porazil. Po dobytí Berlína, ozbrojené sily 1. ukrajinského frontu urobil rýchly pochod na pomoc povstaleckej Prahy a ráno 9. mája sa do ulíc československého hlavného mesta. V noci z 8-9 05. 1945 v Berlíne predmestí zástupcov Karlshorst nemeckého velenia podpísal akt bezpodmienečnej kapitulácie všetkých nemeckých ozbrojených síl. Vojna v Európe skončila.

Zásadná zmena v priebehu Veľkej vlasteneckej vojny v dôsledku bojových operácií Červenej armády spôsobil silný rast v anti-fašistických a národno oslobodzovacích hnutí v okupovaných krajinách, ktorý sa vyvíjal od prvých dní druhej svetovej vojny, a bol menovaný odpor. Bolo to nevyhnutné reakcie obyvateľstva okupovaných krajín do poradia stanoveného Nemeckom, Talianskom a Japonskom. Pozície krajín, ktoré zajali bolo iné - niektorí nezávislosť jednoducho zničené, iné boli stanovené režimy, ktoré duplikujú štátneho systému v Nemecku (Slovensko, Chorvátsko). Ale význam "nového poriadku", bola vždy rovnaká: odstránenie nezávislosti a suverenity všetkých demokratických a spoločenských ziskov, nespútanou ekonomického vykorisťovania a tyranie útočníkmi. K tomu musíme pridať akcie nemeckých okupačných úradov k implementácii politík rasových vyhladzovacích "nižšia" národy.

V celej Európe boli roztrúsené koncentračných táborov, z ktorých najväčší bol v Osvienčime, Majdanku, Treblinke, Dachau, Buchenwald, Sachsenhausen, Ravensbrücku, Mauthausene. Oni slabla vojnoví zajatci, členovia hnutia odporu, ľudia deklaroval rasovo menejcenné. Celkovo tábory dokázal byť 18 miliónov ľudí, z ktorých 12 bolo zabitých. Milióny ľudí v Európe, boli násilne deportovaní k práci v Nemecku. V záujme zachovania populácie v poslušnosti široko používaný systém rukojemníkov a masakrov civilistov. Symboly tejto politiky bolo úplné zničenie dedinčanov z Oradour vo Francúzsku, Lidice v Československu, Khatyn v Bielorusku. V oblastiach obývaných slovanskými národmi, nacisti vytvorili podmienky pre ich postupnej degenerácii a smrti. Sami tieto územia boli urovnané Árijcov. Bola to politika genocídy.

Formy odporu boli rôzne. V niektorých prípadoch, to bol zber a prenos spojencov cenné informácie. Ostatné - sabotáž, narušenie vojenských dodávok, vojenské produkcie rytmu poruchy, sabotáže. V rovnakých rokoch boli vytvorené a prvé partizánske jednotky v Poľsku, Juhoslávii, Albánsku a Grécku. Jedným z prvých aktov Európskej odporu bolo povstanie vo varšavskom gete v roku 1943. Takmer mesiac úboho ozbrojené obyvatelia židovského geta, odsúdený ku skaze, viedol hrdinský boj s nemeckými vojskami. Oni začali tvoriť Správne orgány spoločného hnutia odporu. Takže Francúzsko zjednotená pod vedením generála Charlesa de Gaulle.

Hnutie odporu získal masový charakter, jej radu boli zástupcovia rôznych skupín obyvateľstva. Aktívnu úlohu v odpore hral komunistami. Majú tendenciu stať sa organizátori partizánskych skupín, vytvorených v fašistickom zadnej oslobodených oblastí, v ktorej patrili moc demokratickým rád alebo výborov ľudí. Autorita komunistických strán v boji proti fašizmu rozrástla, sa zvýšil ich počet.

Komunistická strana konala nezávisle, as bola rozpustená Kominterny. Komunisti aktívne bojovali proti fašizmu, sa podieľal na vedení hnutia odporu, získal prestíž a nárok k moci, alebo aspoň, podieľať sa na vláde v mnohých krajinách. Tak, v oslobodenej časti Talianska v zástupcov vlád všetkých protifašistických strán, vrátane dvoch komunistov. Na územiach, ktoré boli vydané podľa britských a amerických vojakov, západné krajiny podporované liberálnej strany a skupiny a snažil všetkými prostriedkami tlačiť komunistami od moci. Oni správne videli v komunistov, napriek ich boji proti fašizmu, ničivú silu západnej civilizácie, pretože komunisti boli zamerané na jeho zničenie svojej činnosti. V krajinách, ktoré oslobodzujú sovietska armáda, boli podporené komunistickými silami. S podporou Sovietskeho zväzu, vrátane armády, v krajinách východnej a juhovýchodnej Európy prišiel k moci vládnej antifašistickej sily, v ktorej komunisti hral významnú a často rozhodujúcu úlohu.

Pristátie spojeneckých síl v Európe.

Normandia operácie alebo operácie "Overlord" (z anglického Overlord «Pane, Pane".) - Strategické operácie spojeneckých vojsk pristátie v Normandii (Francúzsko), ktorá začala skoro ráno 6. júna 1944 a končiaci 31.srpna 1944, po ktorom sa spojencami prešli River Seine, Paríž bol prepustený, a šiel na útoku na francúzsko-nemeckej hranice.

Prevádzka začal Západ (alebo takzvaný "druhý"), predné v Európe v druhej svetovej vojne. Až do teraz, najväčšie obojživelné operácie v histórii - to sa zúčastnilo viac ako 3 milióny ľudí, ktorí prekročili kanál La Manche z Anglicka do Normandie.

Úloha Spojených štátov a Británie v udalostiach druhej svetovej vojny.

V lete roku 1924 na londýnskej konferencii prijala projekt na polovicu nemeckej reparations platby, a riešenie problému zo zdrojov ich krytia. Avšak, hlavným cieľom USA bolo poskytnúť priaznivé podmienky pre investície v USA, ktorá bola možná len v stabilizácii nemeckej ochrannej známky. Pre tento účel, podľa vyvinutá v útrobách spoločnosti "JP Morgan" plán, Nemecko by malo urobiť úver vo výške 200 miliónov dolárov, z ktorých polovica pochádza práve v JP Morgan. V auguste 1924 stará nemecká marka nahradená novou, a, píše taliansky ekonóm a historik Guido Giacomo preparát vo svojej knihe "Hitler Inc. Británia a Spojené štáty vytvorili Tretej ríše ", Weimarská republika bola pripravená za" najkrajšie ekonomickej pomoci v histórii, po ktorom nasleduje nanajvýš horkú úrodu dejín sveta -. V Nemecku finančný jadra nekontrolovateľné zatopené americkú krvou " Následky na seba nenechali dlho čakať.

Ako napísal vo svojich pamätiach, bývalý nemecký kancelár Brüning, od roku 1923, Hitler získal veľké sumy zo zahraničia, a to prostredníctvom švajčiarskych aj švédskych bánk. V roku 1922 v Mníchove, Hitler sa stretol s americkou vojenský atašé v Nemecku kapitána Trumana Smith, zloženie jej nadriadených Washington (v úrade Vojenského spravodajstva), podrobnú správu, v ktorej hovoril veľmi Hitlera. To bolo cez kruh Smith zo známych bola zavedená Hitler Hanfstaengl prezývaný "Putz" - absolvent Harvardskej univerzity, ktorý hral hlavnú úlohu vo formovaní Hitler ako politik, aby mu významnú finančnú podporu, a poskytnúť mu s poznávaním a komunikáciu s vysokými západnými číslami.

4.1.1932 došlo k stretnutie s guvernérom Bank of England Montagu Normana s Hitlerom a budúce kancelár Weimarskej republiky von Papen, ktorá bola uzavretá tajnú dohodu o financovaní NSDAP. Na tomto stretnutí sa zúčastnili aj bratia John a Allen Dulles, čo neradi nehovoriac svoje životopisca. 14.ledna 1933 stretnutie medzi Hitlerom a von Papen, von Schroeder, bankári a priemyselník Kepler, v ktorom bola Hitlerova programu plne schválený. To bolo tu, že sa nakoniec usadil na otázku odovzdanie moci nacistami, a 30. januára Hitler sa stal kancelárom. Tu začína implementáciu ďalšej etapy anglo-americká stratégia.

V máji 1933 prezident Reichsbank Hjalmar Schacht znovu navštívil Ameriku, kde sa konalo stretnutie s prezidentom Rooseveltom a najväčších amerických finančníkov. Čoskoro Berlín obdrží investície do nemeckého priemyslu a pôžičiek zo Spojených štátov, v celkovej výške viac ako miliardu dolárov. O mesiac neskôr, v júni, na medzinárodnej konferencii v Londýne Hjalmar Schacht tiež organizuje sériu stretnutí a rozhovory s britským bankovým N. Montague. Ako potom, počas Norimberského procesu, povedala J. Schacht, Nemecko, Spojené kráľovstvo poskytla úvery presahujúce miliardu libier, čo v dolárovom vyjadrení predstavoval dve miliardy dolárov.

 

V predvečer druhej svetovej vojny, korporácie a banky investovali nás 800 miliónov dolárov. V priemysle a finančného systému krajiny. Súčet v týchto dňoch veľkých. Z nich, vedúci kvarteto amerických investovala do militarizované nemeckej ekonomiky asi 200 miliónov dolárov :. "Standard Oil" - 120 miliónov, "General Motors" - 35 miliónov investície "ITT" činil 30 miliónov, a "Ford" 17500000dolar ,

To nemôže šokovať skutočnosť, že aj po vstupe USA do druhej svetovej vojny 11.12.1941 amerických korporácií naďalej aktívne plniť rozkazy firmám nepriateľské krajiny, podporuje aktivity svojich dcérskych spoločností v Nemecku, Taliansku a dokonca aj Japonska. K tomu, jednoducho musel žiadať o špeciálne povolenie na vykonávanie hospodárskych činností s spoločností ovládaných nacistami alebo ich spojencov. Vyhláška prezidenta Spojených štátov 13.prosince 1941 umožňuje podobných transakcií obchodovať so spoločnosťami nepriateľom, či tam bol žiadne mimoriadne zákaz Ministerstva financií Ameriky. Veľmi často sa stáva, amerických korporácií bez problémov príjem schválenie na prevádzku s nepriateľskými spoločnosťami a im dodali potrebnú ocele, motory, tryskového paliva, gumy, rozhlasové komponenty ... tak moc vojenského priemyslu v Nemecku a jeho spojencom podporovať hospodársku činnosť Spojené štáty, ktorých podniky dostávajú nadmerné zisky pre svoje ponuky s nepriateľom.

Finančnú pomoc Vodcom a Spojené štáty aj naďalej poskytovať v priebehu vojny. Napríklad, v lete 1942, Amerika rozbil obrovský škandál. NewYorkHerald noviny titulkom "Hitlerovej Angels - tri milióny dolár v banke" (podľa "anjelov Hitler" znamenalo Führer vnútorného kruhu. - .. Cca Ed). Novinári napísal, že Hitler, Goebbels a Goering "zasadil americký hniezdo vajcia" a investičné banky New York UnionBankingCorporation (UBC) bol "hlavný organizačné pranie nacistického peňazí." V dôsledku vyšetrovania vykonaného FBI, sa ukázalo, že tieto investície umožnili nemecký Steel Dôvera k výrobe 50% surového železa vyrobeného v ríši, 35% z výbušnín, 38% z pozinkovanej ocele a 36% z oceľového plechu. Mimochodom, predstavenstvo, zatiaľ čo UBC vstúpil Prescott Bush, dedo bývalého amerického prezidenta Georgea W. Busha.

Počas Norimberského procesu bývalý prezident Reichsbank Hjalmar Schacht v rozhovore s americkým právnikom, povedal: "Ak chcete obviniť priemyselníkmi, ktorí pomohli k prezbrojenie Nemecka, musíte obviniť sami. Tie budú musieť obviniť Američanov. Automobilka "Opel", napríklad, neprodukujú nič iné, než s vojenskými výrobkami. Vo vlastníctve tej istej To je Vaša "General Motors". Takmer až do konca vojny, s osobitným povolením na obchode s Nemeckom, Talianskom, Japonskom, USA usporiadali svoje podnikateľské telekomunikácií o ITT. Nie zastavila výrobu vo Francúzsku po nemeckej okupácii svoje auto obrie "Ford", sa špeciálne aktivity na ochranu "Ford" v Európe osobne Hermanna Göringa, vedúci priemyselné skupiny "Reyhsverk Hermann Göring." Čo povedať, aj keď ďaleko od vojenských záležitostí spoločnosti "Coca-Cola" bola vyvinutá v Nemecku výrobu nápoja "Fanta"!

Slávny "Standard Oil" Hitlerova armáda pravidelne poskytuje rôzne palivo a potravinársky priemysel, aby syntetického kaučuku a rôznych surovín. Dodávky boli tiež v Taliansku a Rakúsku. V USA počas vojny tam boli vážne problémy s dodávkami syntetického kaučuku pre priemyslu v USA. Nepoužívajte prerušila vojna, "Standard Oil" pomocou britskej sprostredkovateľov uzavrieť zmluvu s firmou "I. G. Ferbinidustri ", ktorý umožňuje leteckého paliva v Nemecku. Takže lietadiel "Luftwaffe", ktorý bombardoval mierové miest Sovietskeho zväzu, Veľkej Británie, zabíjanie britských a amerických vojakov, ktorí dostali benzín vytvorené americkou korporácií. Počas druhej svetovej vojny, nikto tanker "Standard Oil" bol potopený nemeckými ponorkami.

Takmer až do konca vojny, s osobitným povolením na obchode s Nemeckom, Talianskom, Japonskom, USA vykonala svoju činnosť "ITT". Nie zastavila výrobu vo Francúzsku po nemeckej okupácii automobilového koncernu "Ford". Osobitná ochrana aktivity skupiny v Európe poskytovať osobné Hermanna Göringa, ktorý viedol priemyselné skupiny "Reyhsverk Hermann Goering." Dokonca aj non-vojenské dodávky spoločnosti "Coca Cola" vyvinula v Nemecku výrobu nápoja "Fanty." A to nie je všetko príklady spolupráce veľkého biznisu a USA nacistického Nemecka počas vojny. Následne Yalomir Mines v rozhovore s americkým lekárom Gilberta počas Norimberského procesu, povedal: "Ak chcete obviniť priemyselníkmi, ktorí pomohli k prezbrojenie Nemecka, musíte obviniť sami. Automobilka "Opel", napríklad, neprodukujú nič iné, než s vojenskými výrobkami. Vo vlastníctve rovnaké je to vaša "General Motors" ... Ako viete, Nuremberg tribunál vyhlásil, nevinnú Ya baňa.

Spoločnosť Random House, ako súčasť Bertelsmann AG, zaoberajúca sa zverejnením nacistickej propagandy, vrátane vydal knihu s názvom "Sterilizácia a eutanázia :. Príspevok k kresťanskej etiky" Bertelsmann AG je stále vlastní a prevádzkuje niekoľko spoločností. Random House v roku 1997, sa rozhodla rozšíriť koncept "nacistické, nacista", vo Webster slovníka. Hovorovo, oni zmäkčil definíciu. (Zdroj: New York Observer, ADL)

Počas druhej svetovej spolupracoval s Hitlerom nasledujúce firmy: General Electric (GE), General Motors, Standard Oil, ITT, Hugo Boss, Kodak, IBM, Coca-Cola, Random House, Chase Bank.

Jalta (Krym) konferencie spojeneckých síl (4-11 februára 1945)

Druhé stretnutie v rade vodcov protihitlerovskej koalície - ZSSR, USA a Veľkej Británii - v priebehu druhej svetovej vojny, venuje zriadenie povojnového svetového poriadku. Konferencia sa konala v Livadia (White) Palace v Jalte na Kryme, a bola posledná konferencia z vodcov protihitlerovskej koalície na "veľkej trojky" v pre-jadrovej éry.

Bombardovanie Hirošimy a Nagasaki podľa amerických lietadiel

(6 a 9.8.1945, v tomto poradí) - jediní v dejinách ľudstva sú dva príklady z bojového použitia jadrových zbraní. Vykonáva sa americkými silami v záverečných fázach druhej svetovej vojny (oficiálne uviedla cieľ - urýchliť kapituláciu Japonska) pod Tichomorie dejisku druhej svetovej vojny.

Na ranu 06.08.1945 americký bombardér B-29 "Enola Gay", pomenovaný po matke (Enola Gay Haggard) veliteľ posádky, plukovník Paul Tibbets, klesol na japonské mesto Hirošima atómovej bomby "Malý chlapec» («The Kid"), ekvivalent 13-18 kiloton TNT. O tri dni neskôr, 9. augusta 1945, atómová bomba "Fat Man" ("Fat Man"), bola zvrhnutá na Nagasaki pilota Charles Sweeney, veliteľ B-29 bombardér «Bockscar». Celkový počet zabitých v rozmedzí 90 až 166 tisíc ľudí v Hirošime a 60 až 80.000 ľudí - v Nagasaki.

Šok z atómových bombardovanie Spojených štátov, mala hlboký dopad na japonskú premiérom Kantara Suzukiho a japonský minister zahraničia Shigenori Togu, ktorý sa priklonil k tomu, že japonská vláda by mala zastaviť vojnu.

15.srpna 1945, Japonsko oznámilo jeho kapituláciu. Akt kapitulácie, ktorý formálne ukončil druhú svetovú vojnu, bola podpísaná 02.9.1945.

Sovietskej straty v druhej svetovej vojne

Obete ZSSR - 6,3 milióna vojakov zabitých a zomrel na zranenia, 555 tis umrel na chorobu, zabitý v incidente, odsúdený na smrť (podľa správ vojsk, nemocnice, vojenské súdy) a 4.500.000 braného zajatcov a. chýba. Základné demografické straty (vrátane prehral civilnému obyvateľstvu na okupovaných územiach a zvýšenú úmrtnosť vo zvyšku ZSSR z nešťastia vojny) - 26.600.000 ľudí;

Celkové straty personálu Červenej armády počas druhej svetovej vojny, podľa revidovaných údajov z Ministerstva obrany Ruska predstavoval 8.668.400 osôb.

Оставьте свой комментарий

Оставить комментарий как гость

0
  • Комментариев нет
Newfrog WW